• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
spokomen - специалист
Здравейте. Смениха ми дограмата в хола. От страната на балкона - т.е. от външната страна има малко разстояние между панела и ПВЦ дограмата. Между 1 и 5 мм. С какво да го запълня? Силикон? ако е силикон - какъв? Имам останало лепило за плочки. Мога ли да го използвам за целта? Или се прави по съвсем различен начин. Там не се мокри - Трябва да духа много силен вятър за да достигне дъжд до там. Но си е външна стена. Моля за съвет
VLADO66 - майстор
Полиуретанов уплътнител.
torbalan - Дървен философ
и аз това мислех да предложа... :)

Ползвал съм доста из къщи - слънце го грее, дъжд го вали, зимно време мръзне - нищо му няма.
spokomen - специалист
Много благодаря за съвета.
nanobanano - специалист
По-добре силикон на церазит.Унилкален е,а и е много лесен за работа.FT101 се казва и тубичката е десетина лева.
lebendi - специалист
nanobanano написа:
По-добре силикон на церазит.Унилкален е,а и е много лесен за работа.FT101 се казва и тубичката е десетина лева.
С FT101 ми се е случвало да си промени цвета от слънцето-по-добре нещо на SIKA или SOUDAL.
torbalan - Дървен философ
nanobanano написа:
По-добре силикон на церазит.Унилкален е,а и е много лесен за работа.FT101 се казва и тубичката е десетина лева.
Хм. До сега живеех с мисълта, че FT101 е полиуретанов уплътнител...

Че не е силикон, не е ама и полиуретан не било.

Каквото и да е - и аз съм доволен от FT101. Доста съм го ползвал.
lebendi - специалист
Аз също съм много доволен от FT101 на Ceresit,лепил съм с него гранит и варовик за гипс,алуминий, стъкло,мдф первази,PVC,поликарбонат,стомана,пдч,фасадни облицовки,пено PVC,преходни лаисни и какво ли още не,като не съм имал никакви проблеми с него, освен че 2-3 пъти си промени цвета от слънцето,за което нямам обяснение и оттогава избягвам да го ползвам на открито.
nanobanano - специалист
Въпреки това,наскоро махах силикона след година на открито и си държи здраво без да се разпада.
  • 1
  • 2

Тема "Силикон, лепило за плочки.....или...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: