• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
RANOPILE - напреднал
Здравейте! Проблемът е такъв, че на тавана(3-ия) етаж на вилата има резервоар, който се пълни с вода и се използва на първия етаж и навън. Но резервоарът е бетонен и на места облепен с плочки, но пропуска вода към втория етаж. Може ли да ми препоръчате нещо с което да го измажа отвътре или незнам и аз какво... Преди години беше метален, но чичо ми изля бетонен, но пък той сълзи(има лек теч).
На мен ми се въртеше из главата нещо свързано с полиетилен или пластмаса, ако няма подходяща водонепропусклива смес за измазване.
Грубо размерите му са ВхШхД 100х100х200см, но това е на око и е грубо. А тръбата от която водата постъпва по тръбите е на дъното и може би стърчи 2-3см, за да не попадат боклуци.
Надявам се да има решение. :)
idunno - специалист
Можеш да пробваш с Вандекс.Аз съм го ползвал на два три пъти и е супер.Само дето е малко скъпичко.
RANOPILE - напреднал
Понеже се спрях на варианта с "течната гума", сега според предписанието трябва да намеря
Върху добре изсъхналия грунд се нанася първия слой на хидроизолацията, върху него се залепва омрежващо платно (полиестерно платно А-65
което полиестерно платно търсих в гугъл, но нищо смислено не ми излиза. Можете ли да ме насочите къде мога да намеря такова нещо? Взех стклофибърна мрежа. Имаха и полиестерно платно, но то е само по 20кв.м. и не режат.
Сметнах площта на резервоара и се оказа почти 4кв.м.
А може и към някой магазин в София където има и от Акрофлекс. И да попитам че има отвътре плочки(в по-голямата си част) дали ще трябва да ги надера с телче на бормашината, за да хване гумата?Звънях в Русе и оттам ми казаха къде се продават. Първо казаха складовете на Топливо, но и в магазин на Николов, който се намира точно срещу Балканстар и срещу Практис на ъгъла на кръстовището.
А също като е станало дума, изгоря помпата за вода та сега търся нова . Ето данните за старата:

Код: Избери всички

ЕЛЕКТРОНАСОС "РУЧЕЕК"
220v 50Hz 225W Hmax: 60m г.Магилев техноприбор IP X8
Търся качествена. Вчера ми показаха една на Райдер(към 50лв) ама не си струва. Ако може да се намери същия модел ще е супер, понеже сме доволни от нея и времето което издържа.Намерих същата и е от Беларус :)
Само не разбрах с какво да надраскам плочките, но ще играя с телче на бормашината и дано да стане. Всичко е купено и ще се действа.
Последна промяна от RANOPILE на съб юни 09, 2012 9:18 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Вместо полиестерно платно може да ползваш съклофибърна мрежа нисък грамаж-примерно 80 или 110гр/м2.
peroni123 - специалист
Пробваи с isomat .Много е добър
RANOPILE - напреднал
Ето и първи резултати след грундиране и първа ръка със стъклофибърна мрежа.
Прикачен файл:
Photo-1236.jpg
Прикачен файл:
Photo-1235.jpg
А там където имаше плочки с едно борче на бормашината ги понадрасках :)
А за грундирането 1л(700мл актофлекс + 300мл вода) ми стигна за 2 ръце, като там където беше бетон попиваше и съхнеше по-бързо :) :)
Последна промяна от RANOPILE на ср юни 13, 2012 8:53 am, променено общо 2 пъти.
bat_al_a - специалист
Добре изглежда, ще държи с това съм изолирал басейн преди 2-3 год.
RANOPILE - напреднал
Ами почти съм готов. За цялата работа бяха необходими 3 кофички от по 4 кг и 5кв.м. стъклофибърна мрежа.
Остава ми още една ръка(мисля че ще е четвърта или пета) но мрежата неможа да се скрие напълно :)
После към седмица ще го оставя да изсъхне хубаво и ще го напълним с вода :)
П.С. Нещата вървят малко бавно, защото ходя до вилата 1-2 пъти седмично :)
  • 1
  • 2

Тема "Резервоар(бетонен) пропуска вода в къщата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: