Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Вадим Владимиров - специалист
lakosste написа:
Вадим Владимиров написа:
Върху или по-точно, в случая "под", ребрата се монтират дървени гредички и се затваря отдолу. Никакъв проблем не е.
Не става.Няма да се получи ефекта който се търси
А какъв трябва да е ефекта?
lakosste - специалист
nobreak написа:
preslav написа:
nobreak написа:

Да, колега. Сподели....
Не се ли виждат снимките?
Ако трябват разяснения защо и как ще пиша пак.
Извинявай. Не съм видял...По принцип ако се започва от начало, така се прави, но въпроса е има ли оправия при сложена вече ламарина? Някой ако е направил нещо и има ефект...
Колега и моя въпрос е точно такъв.Ако прочетеш по-нагоре съм писал какво е решението,което със сигурност ще помогне.Въпроса е кое ще излезе по-евтино.
lakosste - специалист
Вадим Владимиров написа:
lakosste написа:
Вадим Владимиров написа:
Върху или по-точно, в случая "под", ребрата се монтират дървени гредички и се затваря отдолу. Никакъв проблем не е.
Не става.Няма да се получи ефекта който се търси
А какъв трябва да е ефекта?
И при мен както пише колегата е вече в готово положение.Тази двойна скара има за цел да образува канал по който да се стича конденза.При мен вече не става.
Вадим Владимиров - специалист
Може ли снимка на покрива отдолу.
nobreak - специалист
lakosste написа:
nobreak написа:
preslav написа:
Не се ли виждат снимките?
Ако трябват разяснения защо и как ще пиша пак.
Извинявай. Не съм видял...По принцип ако се започва от начало, така се прави, но въпроса е има ли оправия при сложена вече ламарина? Някой ако е направил нещо и има ефект...
Колега и моя въпрос е точно такъв.Ако прочетеш по-нагоре съм писал какво е решението,което със сигурност ще помогне.Въпроса е кое ще излезе по-евтино.
Колега, извинявай, къде по точно си писал решение? Да нямаш в предвид с пяна?
lakosste - специалист
nobreak написа:
lakosste написа:
nobreak написа:

Извинявай. Не съм видял...По принцип ако се започва от начало, така се прави, но въпроса е има ли оправия при сложена вече ламарина? Някой ако е направил нещо и има ефект...
Колега и моя въпрос е точно такъв.Ако прочетеш по-нагоре съм писал какво е решението,което със сигурност ще помогне.Въпроса е кое ще излезе по-евтино.
Колега, извинявай, къде по точно си писал решение? Да нямаш в предвид с пяна?
Да ,но е по-скъпия вариант.Другия вариант е листова изолация.Гледам ,че има по 5 кинта за квадрат за 6 мм. Достатъчно е за да се избегне термомоста.После и вата естествено.
nobreak - специалист
lakosste написа:
nobreak написа:
lakosste написа:
Колега и моя въпрос е точно такъв.Ако прочетеш по-нагоре съм писал какво е решението,което със сигурност ще помогне.Въпроса е кое ще излезе по-евтино.
Колега, извинявай, къде по точно си писал решение? Да нямаш в предвид с пяна?
Да ,но е по-скъпия вариант.Другия вариант е листова изолация.Гледам ,че има по 5 кинта за квадрат за 6 мм. Достатъчно е за да се избегне термомоста.После и вата естествено.
Я дай линк за коя листова изолация си гледал. Лошото е, че ламарината е ЛТ, а не е права и тези кухини как се запълват....
lakosste - специалист
nobreak написа:
lakosste написа:
nobreak написа:

Колега, извинявай, къде по точно си писал решение? Да нямаш в предвид с пяна?
Да ,но е по-скъпия вариант.Другия вариант е листова изолация.Гледам ,че има по 5 кинта за квадрат за 6 мм. Достатъчно е за да се избегне термомоста.После и вата естествено.
Я дай линк за коя листова изолация си гледал. Лошото е, че ламарината е ЛТ, а не е права и тези кухини как се запълват....
Точно с тази листова изолация се запълват.Като се казва листова това не означава че на лист а си е на ролка.Това е материала ,който се ползва за изолиране на тръбите на климатиците.Казвам за да си представиш какво представлява.Тази която гледах не е самозалепваща се но с едно обикновенно лепило ще се залепи и после другата изолация отдолу ще си я притисне.Тя ни е необходима само за предотвратяването на термомост-нали разбираш.Сега обаче един колега ме подсети за друго доста по-евтино решение.Изолация за паркет.Мисля че ще стане дори и два слоя да се сложат.Все пак е стотинки а листовата изолация е от порядъка на десетина лева а само на едно място я намерих за 5.70 без ддс.
Друг вариант за залепването е да залепиш на право и после да разцепиш там където са извивките и с една обикновенна пяна не-раздуваща обаче да минеш и да запълниш.
nobreak - специалист
lakosste написа:
nobreak написа:
lakosste написа:
Да ,но е по-скъпия вариант.Другия вариант е листова изолация.Гледам ,че има по 5 кинта за квадрат за 6 мм. Достатъчно е за да се избегне термомоста.После и вата естествено.
Я дай линк за коя листова изолация си гледал. Лошото е, че ламарината е ЛТ, а не е права и тези кухини как се запълват....
Точно с тази листова изолация се запълват.Като се казва листова това не означава че на лист а си е на ролка.Това е материала ,който се ползва за изолиране на тръбите на климатиците.Казвам за да си представиш какво представлява.Тази която гледах не е самозалепваща се но с едно обикновенно лепило ще се залепи и после другата изолация отдолу ще си я притисне.Тя ни е необходима само за предотвратяването на термомост-нали разбираш.Сега обаче един колега ме подсети за друго доста по-евтино решение.Изолация за паркет.Мисля че ще стане дори и два слоя да се сложат.Все пак е стотинки а листовата изолация е от порядъка на десетина лева а само на едно място я намерих за 5.70 без ддс.
Друг вариант за залепването е да залепиш на право и после да разцепиш там където са извивките и с една обикновенна пяна не-раздуваща обаче да минеш и да запълниш.
Ясно. Точно и аз си мислех за подлижка за паркет....Само не знам дали ще има ефект, т.е. дали тази дебелина на изолацията ще е достатъчна, за да се измести точката на оросяване, но може да се пробва за спорта
lakosste - специалист
nobreak написа:
lakosste написа:
nobreak написа:

Я дай линк за коя листова изолация си гледал. Лошото е, че ламарината е ЛТ, а не е права и тези кухини как се запълват....
Точно с тази листова изолация се запълват.Като се казва листова това не означава че на лист а си е на ролка.Това е материала ,който се ползва за изолиране на тръбите на климатиците.Казвам за да си представиш какво представлява.Тази която гледах не е самозалепваща се но с едно обикновенно лепило ще се залепи и после другата изолация отдолу ще си я притисне.Тя ни е необходима само за предотвратяването на термомост-нали разбираш.Сега обаче един колега ме подсети за друго доста по-евтино решение.Изолация за паркет.Мисля че ще стане дори и два слоя да се сложат.Все пак е стотинки а листовата изолация е от порядъка на десетина лева а само на едно място я намерих за 5.70 без ддс.
Друг вариант за залепването е да залепиш на право и после да разцепиш там където са извивките и с една обикновенна пяна не-раздуваща обаче да минеш и да запълниш.
Ясно. Точно и аз си мислех за подлижка за паркет....Само не знам дали ще има ефект, т.е. дали тази дебелина на изолацията ще е достатъчна, за да се измести точката на оросяване, но може да се пробва за спорта
Да но може да се сложи и два ката.Отделно ще си е притисната с друга изолация.Сега ме тревожи само това дали изолацията ще изгържи или по точно ,колко ще издържи като напече ламарината през лятото.

Тема "конденз на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: