Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Вадим Владимиров - специалист
Ти не си купувал. Но как си достигнал температура от порядъка на 350-400 градуса? А най-добре покажи снимка на такъв пистолет. И къде го дават под наем. Нали все пак не летиш без билет?
lakosste - специалист
preslav написа:
Ако ламаринените керемиди се броят за ламаринен покрив мога да споделя как при мен са направени нещата - втора зима не съм видял конденз, поражения няма по ламарината, няма напичане на подпокривното пространство, няма фибран, вата и т.н. ТОПЛОизолации.
Естествено че се брои.Независимо как изглежда си е чиста тенекия.Ще съм благодарен да споделиш.
lakosste - специалист
n_a написа:
Руди написа:
Работи се лесно...
И за чий ви беше ламарината?


Единственият начин да няма конденз по ламарината е като се спре достъпа на въздух откъм проблемната страна. По този начин са направени сандвич панелите. Правите си домашен сандвич с пяна по ламарината отвътре и това е
Това мислех и аз,но проблема е как да се положи пяната без да падне?Има и машинно полагане но и цената е дебела.Дай идея.
Друг вариант е някакво изолиращо покритие да се залепи с дебелина около половин сантиметър -може и повече за да няма пряк контакт ламарината с въздуха и тогава яко вата.Сигурен съм че ще стане ,но не ми идва на ум какво да е покритието.
preslav - майстор
lakosste написа:
preslav написа:
Ако ламаринените керемиди се броят за ламаринен покрив мога да споделя как при мен са направени нещата - втора зима не съм видял конденз, поражения няма по ламарината, няма напичане на подпокривното пространство, няма фибран, вата и т.н. ТОПЛОизолации.
Естествено че се брои.Независимо как изглежда си е чиста тенекия.Ще съм благодарен да споделиш.
Дъсчена обшивка, паропропусклива мембрана, двойна летвена скара, тенеке. В долната и горната част са оставени вентилационни отвори по цялата дължина, а за да не се пъхат там птици и насекоми са поставени мрежи, които се продават навсякъде където се продават керемиди. Ако искаш и да топлоизолираш подпокривното можеш да си ковеш ватата под дъските и да я запечатваш с каквото ти харесва.

Прикачен файл

IMG_1218 re.jpg

Прикачен файл

IMG_1193 re.jpg

Прикачен файл

IMG_1186 re.jpg
lakosste - специалист
preslav написа:
lakosste написа:
preslav написа:
Ако ламаринените керемиди се броят за ламаринен покрив мога да споделя как при мен са направени нещата - втора зима не съм видял конденз, поражения няма по ламарината, няма напичане на подпокривното пространство, няма фибран, вата и т.н. ТОПЛОизолации.
Естествено че се брои.Независимо как изглежда си е чиста тенекия.Ще съм благодарен да споделиш.
Дъсчена обшивка, паропропусклива мембрана, двойна летвена скара, тенеке. В долната и горната част са оставени вентилационни отвори по цялата дължина, а за да не се пъхат там птици и насекоми са поставени мрежи, които се продават навсякъде където се продават керемиди. Ако искаш и да топлоизолираш подпокривното можеш да си ковеш ватата под дъските и да я запечатваш с каквото ти харесва.
При мен не става .Покрива е готов.Ламарината лежи върху железни ребра.Вариант за изолиране отдолу?
nobreak - специалист
lakosste написа:
preslav написа:
Ако ламаринените керемиди се броят за ламаринен покрив мога да споделя как при мен са направени нещата - втора зима не съм видял конденз, поражения няма по ламарината, няма напичане на подпокривното пространство, няма фибран, вата и т.н. ТОПЛОизолации.
Естествено че се брои.Независимо как изглежда си е чиста тенекия.Ще съм благодарен да споделиш.
Да, колега. Сподели....
Вадим Владимиров - специалист
Върху или по-точно, в случая "под", ребрата се монтират дървени гредички и се затваря отдолу. Никакъв проблем не е.
preslav - майстор
nobreak написа:
lakosste написа:
preslav написа:
Ако ламаринените керемиди се броят за ламаринен покрив мога да споделя как при мен са направени нещата - втора зима не съм видял конденз, поражения няма по ламарината, няма напичане на подпокривното пространство, няма фибран, вата и т.н. ТОПЛОизолации.
Естествено че се брои.Независимо как изглежда си е чиста тенекия.Ще съм благодарен да споделиш.
Да, колега. Сподели....
Не се ли виждат снимките?
Ако трябват разяснения защо и как ще пиша пак.
lakosste - специалист
Вадим Владимиров написа:
Върху или по-точно, в случая "под", ребрата се монтират дървени гредички и се затваря отдолу. Никакъв проблем не е.
Не става.Няма да се получи ефекта който се търси
nobreak - специалист
preslav написа:
nobreak написа:
lakosste написа:
Естествено че се брои.Независимо как изглежда си е чиста тенекия.Ще съм благодарен да споделиш.
Да, колега. Сподели....
Не се ли виждат снимките?
Ако трябват разяснения защо и как ще пиша пак.
Извинявай. Не съм видял...По принцип ако се започва от начало, така се прави, но въпроса е има ли оправия при сложена вече ламарина? Някой ако е направил нещо и има ефект...

Тема "конденз на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: