Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Да повдигна малко темата, за сега ще повдигна само нея :wink:
Трябва да извърша същата операция със залепването на фибран за ламаринен покрив (плоска ламарина ) и така и не ми стана ясно с кое монтажно лепило да я залепя, така че да издържа на температурните промени (нагрявяне до над 60 градуса) !?
timoto - помощник
със К+Д черен подобен на силикон материал предполагам няма да мръдне и на повече от 60гр!И аз в момента събирам мнения по този въпрос с конденса мисля да сложа обаче 15см вата и да затворя с гипсокартон или 6перплат 4-6мм целта е да се раздели напеклата се от слънчевите лъчи ламарина от контакт със по студения въздух които е в помещението и така фактически няма условие за получаването на кондензни пари.... според мен не съм специалист но така мисля ...ще се радвам да чуя мнението на някои който го е правил и е получил търсения ефект!
nobreak - специалист
Здравейте. Темата е доста старичка, но някой оттървал ли се е от конденза на ламаринен покрив, чрез лепене на фибран, слагане на вата или нещо такова. При мен става дума за един навес, като ламарината е профилирана и е накована на дървена скара...Мисля си за следните варианти:
1. Да вкарам 10 см вата и го затворя отдолу с мембрана (найлон примерно) и фазер
2. Да лепя плътно, без да остават въздушни джобове 5-6 см фибран....?
3. Да натъпча 5 см вата, за да не остават въздушни джобове и под нея примерно 3 см фибран

Има доста отворени теми, но никой не е писал справил ли се е и по какъв начин...
lakosste - специалист
Дайте да събудим малко темата.Съвети кой,как се е справил досега.На мен ми предстои същото .Изолиране на такъв покрив .
preslav - майстор
Ако ламаринените керемиди се броят за ламаринен покрив мога да споделя как при мен са направени нещата - втора зима не съм видял конденз, поражения няма по ламарината, няма напичане на подпокривното пространство, няма фибран, вата и т.н. ТОПЛОизолации.
Руди - майстор
При всички опити да се натъпче нещо отдолу, ламарината, а заедно с нея и металната конструкция остават студени.
Реализиран "обърнат" вариант с доста добър резултат за един тенекиен павилион:
(идеята е взета от търговските халета - билла, метро и др.)
Върху ламарината - дървена рамка по контура (греди 6-8 см, колкото изолация искаме), хваната с винтове отдолу-нагоре през ламарината. Краищата се окантват с П-та от пластифицирана ламарина, да се скрие дървото и дупките от вълните на ламарината. Добавихме три допълнителни греди напречно на наклона (на снадките на изолацията). Получената "тава" запълваме с твърда вата и отгоре PVC мембрана, лепена с горещ въздух. В гредите мушамата се кове така, че следващото платно да покрие пироните. За дървената рамка лесно се хвана улука. Работи се лесно, щото си отгоре, а и не се намалява височината отвътре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Руди написа:
Работи се лесно...
И за чий ви беше ламарината?


Единственият начин да няма конденз по ламарината е като се спре достъпа на въздух откъм проблемната страна. По този начин са направени сандвич панелите. Правите си домашен сандвич с пяна по ламарината отвътре и това е
Руди - майстор
n_a написа:
И за чий ви беше ламарината?
Единственият начин да няма конденз по ламарината е като се спре достъпа на въздух откъм проблемната страна. По този начин са направени сандвич панелите. Правите си домашен сандвич с пяна по ламарината отвътре и това е
Ламарината е филийката на сандвича. Вата отвън, мушама и това е.
Вадим Владимиров - специалист
Руди написа:
При всички опити да се натъпче нещо отдолу, ламарината, а заедно с нея и металната конструкция остават студени.
Реализиран "обърнат" вариант с доста добър резултат за един тенекиен павилион:
(идеята е взета от търговските халета - билла, метро и др.)
Върху ламарината - дървена рамка по контура (греди 6-8 см, колкото изолация искаме), хваната с винтове отдолу-нагоре през ламарината. Краищата се окантват с П-та от пластифицирана ламарина, да се скрие дървото и дупките от вълните на ламарината. Добавихме три допълнителни греди напречно на наклона (на снадките на изолацията). Получената "тава" запълваме с твърда вата и отгоре PVC мембрана, лепена с горещ въздух. В гредите мушамата се кове така, че следващото платно да покрие пироните. За дървената рамка лесно се хвана улука. Работи се лесно, щото си отгоре, а и не се намалява височината отвътре.
Pvc-мембрана по-малко от ролка кой продава? Пистолет за 300-400€?. Една конструкция отдолу, вата, пароизолоция, финишно покритие.Нищо повече.
Руди - майстор
От ролка 20 кв.м. почти не остана.
Пистолет не съм купувал. Аз и самолет не си купувам,
когато летя някъде...

Тема "конденз на покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: