Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
arai - специалист
скайпа ми е akrapovic200, ако искаш ме намери, за да ти обясня подробно.
svetliopi44 - Чирак...
Можеш ли да качиш снимка и веднага ще ти кажа какво да направиш???
arai - специалист
Подсилваш фугата между новото бетонче и изолацията на покрива с някви парчета 30см. примерно,така че да хванеш с половината част от парчето старата изолация.След това овиваш цялото нещо с изолация,като снадката между старата и новата изолация трябва да е 15 см.Правиш си детайла около тръбата и си готов.Мазаните хидроизолации СПОРЕД МЕН нестават за покриви, поради липсата на армировка те са много слабо напукоустойчиви.
pantsiani - помощник
koev59 написа:
arai написа:
Може спокойно да се направи с газопламъчна изолация детайлът е прост,имаси начин за направа на тръба.Аз лично съм направил стотици досега.Има газопламъчни материали които издържат на доста голяма температура,нито един от мазилиаците няма да ти помогне силикони и разни други такива.
:?:
arai
би ли посочил някакви материали които са проверени и би ли обяснил по подробно как може да стане това :?
ако евентуално не ти досаждам :respekt: и имаш желание
:prayer:
Благодаря предварително :)
Изомакса няма да ти свърши работа. Необходимо е да се иззида отделен комин за тази тръба, за да няма проблем с температурните разширения, и да се хидроизолира газопламъчно с битумна хирдоизолация.
svetliopi44 - Чирак...
Ми то трябваше да почнеш с подписа си май ... :lol: :lol: :lol:
Брей вярно кризата ви е напекла ...само се рекламирате чудя се на админа защо толерира това :? поне едно сайтче да беше си сложил дискретно ...
Matchless - специалист
Пък то май точно такова му трябва.Това с якостите е важало преди 89'.Лепилото е еластично за да се разширява с основата.Има фибри (полимерни влакна,микрофибърни нишки,стъкленопроизводни влакна...няма значение как ги наричат) за якост.В комбинация с термоустоичив силикон по снадката с тръбата може би това е решението.Може и с газопламъчна...Снимки трябват,но засега невиждам причина да не става.
kolaborator - специалист
koev59 написа:
Имам един "малък" проблем :datz: който обаче се оказа голям :? Преди около година ми пуснаха /избиха през покрива/ метална тръба за комин на парното/котела. Покрива беше с изолационно покритие. Около тръбата "майсторите" ми изляха плоча с мозайка /по около 50 см./ :shock: Да обаче при обилен валеж проникваше вода в таванското помещение. :-D Лятото ме посъветваха да сложа някакво изолационно покритие (идва майстор, залива го ... :?: ) ........
Сега пак си тече.. "майстора" каза че комина/тръбата/ имала температурно разширение ... Та въпросът ми е има ли някакво решение ??? - :arrow: предложете варианти :idea: ще ставам майстор
Защо не завариш околометалната тръба конус,чиято основа ляга плътно на покрива и така няма да прониква влага пък като искаш изолираѝ после основата му,тоѝ няма такива разширения!?
arai - специалист
Pantsiani ,като иззида комин нали пак ще излиза тази тръба от някъде.Само си ослужнява нещата.После ще трябва и шапка да прави на този комин и става дълго и широко.

Тема "Хидроизолация на покрив - да ама не" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: