Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Монтажник - специалист
djendov написа:
Някой в крайна сметка изпълни ли такъв покрив за да сподели цени/качество/удовлетвореност?
Аз имам оферта около 100лв/кв.м. за:
1)грундиране и полагане на газопламъчна хидроизолация върху бетонната плоча.
2)10см XPS
3)пароизолационна мембрана (алуминиево фолио)
4) армирана скара ф=5мм.
5) барбакани с епоксидна смола
6)замазка 5см +2см за наклони
7) обмазна хидроизолация МАПЕЙ
8 ) 2ри слой газопламъчна АРР Италия полиестер с посипка.
Всичко това за 10 000лв за 100 квадрата тераса. След това трябва да си залепя гранитогреса и да го фугирам.
Не виждам кое му е толкова скъпото, при положение, че за 10 000лв плюс още 4-5 хиляди за гранитогреса ще има 100 квадрата тераса, с гледка/басейн/барбекю или кой каквото си иска.
Даже обмислям преди изпълнението, аз лично да си купя някоя обмазна хидроизолация и да си нацапам аз 1 пласт с валяка. Мисля, че няма да навреди...
Цената е отлична! Защо не замените точка 7 с грунд на General Membrane и 3мм. воалит без посипка.Довода ми е че за да има ефект замазката ще "глътне" много материал.
djendov - специалист
Всъщност може да не я заместя, ами да го добавя. Мисля да се поизхвърля малко с хидроизолацията на покрива, че да не се налага след 5 години да го правя пак. А и като залепя гранитогреса, после ще стане труден ремонта...По добре сега 20лв/кв.м. повече, от колкото после ремонти и нерви. Все пак спалните са точно под покрива и още първия теч ще трябва да правя ремонт и на спалните...

Тема "Плосък покрив - хидро- и топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: