Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
LazarGanev - "Велик майстор"
Така, вече действаме по въпроса, само пароизолацията ме притеснява - каква да избера и как се дренира водата, къде отива? Трябва ли да се извежда някъде и как?
SUPOLA - напреднал
вземи си остави някой друг одушник за всеки слу4ай
SUPOLA - напреднал
хидроизолацията задължително да е полиестер на два пласта,по ъглите с два допълнителни между основните и забравяш за водата
SUPOLA - напреднал
но задължително направи крайна изравнителна замаск, естествено армирана,по-правилно е
arai - специалист
Пароизолацията я задигни по борда ,от там парата си намира път и излиза.Попринцип така се прави.
tassel - специалист
Здравейте, колеги!
И на мен ми предстои ремонт на плосък покрив. В момента покрива е само на замазка. Нямам представа, какво има под нея. Отводнява се с няколко сифона, които са включени към мръсния канал на сградата. Нещо не ми харесва това изпълнение. Точно, където са сифоните, таваните под тях се излющиха. Смятам да изкъртя всичко до плоча, да махна сифоните и да изведа водата през парапета навън. Та..... Какви материали да използвам, последователност на полагане и т.н.? Искам да го направя веднъж за винаги, че ми писна само да разбивам и да правя наново. Благодаря!

П. П. Колега LazarGanev, ако си готов с твоя покрив, дай акъл :)
ironman - помощник
Здравейте, първо да се извиня, че вдигам тази доста стара тема но ми се видя най-подходяща. На село имам една допълнително построена стая, която е с плосък покрив (убиите ме не знам защо така са я направили на времето) изглежда е циментирана от горе и има някакво покритие като смола обаче на места е като прокъсано и цимента е взел доста да се рони и съответно се появи теч. Чета в този сайт http://remont-na-pokrivi.org/hidroizola ... ak-pokriv/ че е най добре да ползвам някакви хидроизолационни рулонни покрития аз за сефте ги чувам и се чудя дали найстина са толкова качествени или пък дали да не си сложа просто едни керемиди и толкова? Как мислите?
nanko - специалист
Мога да предложа тествана (лично от мен и от клиенти) хидроизолация на водна основа. Ако проявяваш интерес пиши.
gogol - помощник
Привет!
Детайла при плоския покрив е следния
- бетонна плоча
-Пароотдушници - по 1 бр за всеки 40-50 м2,слагат се на най високите части- билата на замазката/ще обясня в последствие
- хидроизолационна запечатка - парна бариера
- топлоизолация 5см
- пароизолационно фолио - залага се да пропуска единствено появилите се пари от конденз
- вторият отдушник с капачка - слага се върху първия
- втори слой топлоизолация - 5 см - аз винаги залагам на по дебел слой ,но тук е ценови детайл
- армировка на замазка за наклон/лек бетон/
- замазка
- битумен грунд
- битумни мушами- армировка полиестер - първата без посипка мин 4 кг /м2,втората поне 4,5 кг/м2.
Това ако покрива не е обитаем.
При обитаем плосък покрив тераса детайла е:
след замазката
- направа на холкер-връзка под стена - или с полимер циментова замазка или с хидроизолационни ленти
- площно обмазване с полиуретанова хидроизолация
- при втора ръка поръсете със сух кварцов пясък за адхезия с лепилото
- лепило клас С2ТЕS1 - може и по висок клас
- гранитогрес - спазете указанията на производител и заложете дилатационни лайстни поне на всеки 5-6 м
- фуга - желателно при полагането да сложите в нея вместо вода еластификатор


Всичко друго е утопия колеги - :butthead:
november - помощник
Здравейте, налага се да правя ремонт на покрива защото тече на 2 места.
Това,което видях горе е ламарина,върху която има последващо полагане на "воалит" ако не се лъжа за името.Нещо като черна гума-смола и вътре в него има някаква мрежа-синтетична.
Там, където покритието от черната смола се е разрушило на места са и местата на течовете.
Сега като рових, попаднах на ИZомакс, някакъв продукт,който се нанася студен, само с четка и се чудя дали е удачен и дали старият воалит е подходяща основа за това?
Необходимо ли е да поставям нов цялостен слой отдолу пак с мрежа или може само да грундирам и да намажа?
Ако материята не е по силите на домашния майстор без опит в областа, ще ме посъветвате ли как да постъпя и към кой да се обърна за София
Какво ще ме посъветвате?

Тема "Плосък покрив - хидро- и топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: