Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не можах да намеря подходяща тема, затова пускам нова. Та идеята е такава - отгоре ще е обитаема тераса ( разбирай гранитогрес), а отдолу - жилищна площ - две детски стаи и т.н.. Въпроса е как е най добре да се изпълни хидро- и топлоизолацията. Според първоначалните проучвания върху бетонната плоча трябва да се направи замазка с наклони, върху нея хидроизолация, отгоре топлоизолация (примерно 10 см фибран), отгоре армирана замазка с наклони и най-отгоре - гранитигрес. Нашият строител на неговия си обект, който е изцяло за продан, е изпълнил друга технология - върху плочата - замазка с наклони, хидроизолация, гранитогрес. Термоизолацията я прави под плочата. Това е по-лесна и евтина технология, но мисля, че е по-калпава. Какво е мнението на спецовете?
arai - специалист
Значи по начина по който ти мислиш да я направиш винаги ще има вода при топлоизолацията.Ти предлагаш нещо като обратен покрив. Аз ти предлагам следния детайл:1-бетонна плоча, 2-топлоизолация, 3- замаска за наклон,4-два пласта хидроизолация,5- върху хидроизолацията директно лепиш гранитогреса .Няма да има проблем ще залепи яко,вторият пласт винаги е с посипка и като сложиш мрежа и шприц под лепилото на гранитогреса всичко ще е ок.Ако имаш възможност да сложиш някъква пароизолация преди топлоизолацията,детайлът ти ще е перфектен.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз също отначало си го представях точно така, само че с един слой хидроизолация, но като говорих с един собственик на фирма, архитект, той ме разубеди, че не се прави така и ми обясни неговото виждане. За паропропускането не се бях сетил, но той също ми наблегна на нея, но предложи да стане с някакви дървени летви във фибрана, които да отвеждат парите настрани, което на мен не ми харесва. Нали фибранът си има канали - те няма ли да вършат тази работа?
hygro - майстор
Водата се дренира под топлоизолацията, за да се избегне замръзването й.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре, ама как се прави?
hygro - майстор
:smoker:

Прикачен файл

62153_-w400-x556-hbildb31.jpg
Legende:
1. Ortbeton
2. Bauder Burkolit-CH
3. Bauder Super AL-E
4. Bauder PIR M / MF
5. Bauder FLEX G4E
6. Bauder FLEX K5E
7. Bauder Faserschutzmatte
8. Unterlage zu Gehbelag
9. Gehbelag
62153_-w400-x556-hbildb31.jpg (177.28 KиБ) Видяна 17769 пъти
arai - специалист
Този архитект незнам какво ти е казал но предполагам че нещо се е правил на хитър.От 8г. съм на плантацията и имам голям опит в тези неща,съветвам те да използваш този начин защото е изпробван и работи без грешка.Съветите на разни проектанти и архитекти може да си ги спестиш ако искаш всичко да е на 6.
arai - специалист
Забравих да спомена ако някой те посъветва да сложиш найлон за пароизолация да него правиш.
Чаро - Акълия
arai написа:
Забравих да спомена ако някой те посъветва да сложиш найлон за пароизолация да него правиш.
Я, я дай по-подробно..
arai - специалист
Повечето производители на хидроизолация имат и пароизолация,какво по точно те интересува?

Тема "Плосък покрив - хидро- и топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: