Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
straga - специалист
Здравейте,вдигнах едно антре към къщата с плоча отгоре.Отгоре на плочата направихме замазка.Но при по сериозния дъжд започна да подлизва вода вътре в антрето и отдолу плочата почна да се намокря.Съмненията ми са че влиза вода между плочата и къщата, а поради денивелацията, като влезе вода, тя започва да се стича към средата на плочата.
Можете ли да ме посъветвате как мога да направя хидроизолация отгоре,като се има на впредвид че ще се слагат и плочки.И дали е хубаво първо да се изчака хубаво да засъхне плочата впредвид на времето навънка,октомври месец, слънчевите дни са по малко?

Прикачен файл

12048999_10204993988595873_329245701_n.jpg
12048999_10204993988595873_329245701_n.jpg (74.1 KиБ) Видяна 2896 пъти

Прикачен файл

12048905_10204993988435869_821108960_n.jpg
12048905_10204993988435869_821108960_n.jpg (84.33 KиБ) Видяна 2896 пъти
straga - специалист
Искам също така да добавя, че единия вариант е отгоре върху плочата да намажа каучук или битум.Бихте ли ме посъветвали дали това ще свърши работа, понеже майстора,който прави плочата ми казва, че това не е удачно решение.
gogol - помощник
Привет! Каучук или битум от обратната страна на хидростатичен натиск е утопия и нищоневършене, както казват старите майстори.Капчиците могат да се дължат и на конденз - топло - студено.В това време обмазната изолация е тема табу - по добре газопламъчна в два пласта ,задължително с пароотдушници.
EDI - майстор
Ако лепиш плочки можеш да ползваш CR хидроизолациите на ЦЕРЕЗИТ.Ако не вали, времето е таман за такъв тип хидроизолация.
gogol - помощник
Основното изискване е да има суха основа при тази изолация,а в случая основата е пропита с влага повече от 30 процента.Не съветвам да се слага полимер цимент най малкото ,че не сработва добре линейно при температурни разширения.
straga - специалист
Благодаря за отговорите.
gogol, виждам че си от Варна, както знаеш тези дни не спира да вали, е добре, може би спира от време на време.
Проблема трябва да се реши спешно, и при наличие на тази влага как би предложил ти да се направи?
В момента сме на етап плоча и замаска над нея,
Говорим за бюджет до 1000 лв.
Ако имаш конкретни оферти - пиши на лични.
VLADO66 - майстор
Циментова хидроизолация като тази /с това съм работил има и други/ http://www.gsstroimarket.bg/view/9565.html Между сградата и новата плоча трябва да се положи такава лента http://www.terazid.com/bg/content/%D0%A ... F_165.html Една торба покрива около 8м2 на две ръце.Нанасянето трябва да става-едната ръка на ширина,другата на дължина,т.е. на 90 гр.
straga - специалист
"Във фирмата „Изострой 15” ЕООД е събрана рядка комбинация от изключителна некоректност и некомпетентност в сферата на строителството. Шефът им, Огнян, е трябвало не майстор да стане, а актьор, защото единственото, в което го бива, е да се оправдава и лъже. Подписахме договор за мозайка, хидроизолация и слагане на гранитогрес върху плоча. Платих 50% от сумата. Срокът за изпълнение беше 5 дена - един ден за мозайка, един ден за изолация, и два дена за гранитогреса. Първият ден премина в неуспешни опити „майсторите” да сложат кофраж за полагане на мозайка. На втория ден след многобройни обаждания от моя страна и отговор на всяко едно от тях: „след малко идваме”, накрая дойдоха в 1 часа на обяд. Отново подхванаха кофража, като го направиха от фибран. Късния следобед започнаха и мозайката. Правеха я на тъмно, като си светеха с фенерчета. Резултата беше плачевен. На третия ден шефът Огнян с НОВ майстор ОТНОВО дойде към обяд. Решиха да махат мозайката и да слагат нова. Планираха целия ден да мине САМО в махане на мозайка, но след моя намеса, сложиха и един пласт хидроизолация. Нещата се проточиха в същия дух още ПЕТ дена, като за това време единствено направиха 3 метра мозайка(а трябваше мозайката да е 12 метра) БЕЗ ДА Я ИЗМИЯТ, оставиха я покрита с цимент. Картинката ви е ясна. След много мотаене, оправдания и никакъв труд от тяхна страна, и след безброй телефонни обаждания, нерви и разговори от моя страна, за период от 8 дена имах една хидроизолация и три метра неизмита мозайка. Накрая те просто решиха да изчезнат заедно с парите, които им бях платила и не отговаряха, нито на телефонни обаждания, нито на смс-и. И да добавя, че мъжът ми, без да има опит в тази сфера, развали нескопосния им кофраж, изгради свой и направи цялата мозайка. Всичко това за два дена. Пиша всичко това не за да се оплача, а за да ви предпазя. Изводите си ги направете вие. "
djendov - специалист
Някой в крайна сметка изпълни ли такъв покрив за да сподели цени/качество/удовлетвореност?
Аз имам оферта около 100лв/кв.м. за:
1)грундиране и полагане на газопламъчна хидроизолация върху бетонната плоча.
2)10см XPS
3)пароизолационна мембрана (алуминиево фолио)
4) армирана скара ф=5мм.
5) барбакани с епоксидна смола
6)замазка 5см +2см за наклони
7) обмазна хидроизолация МАПЕЙ
8 ) 2ри слой газопламъчна АРР Италия полиестер с посипка.
Всичко това за 10 000лв за 100 квадрата тераса. След това трябва да си залепя гранитогреса и да го фугирам.
Не виждам кое му е толкова скъпото, при положение, че за 10 000лв плюс още 4-5 хиляди за гранитогреса ще има 100 квадрата тераса, с гледка/басейн/барбекю или кой каквото си иска.
Даже обмислям преди изпълнението, аз лично да си купя някоя обмазна хидроизолация и да си нацапам аз 1 пласт с валяка. Мисля, че няма да навреди...

Тема "Плосък покрив - хидро- и топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: