Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
8180 - майстор
skarlet_x написа:
Няма такава вероятност.Ако се добави еластификатор във фугина вероятността да проникне вода под плочките е нулева.
Абе продължава да ми витае въпроса :sad:
Ако вероятноста е нулева, защо да правим хидроизолация отделно?
Я и масторите, ако им се занимава да кажат. Може ли сифона да се монтира на ниво хидроизолация, а плочките по-нагоре и как да се завърши отвора в такъв случай.
Може и да е тъп въпрос - но никога не съм "пипал" това.
Margo - напреднал
На приятелка майстора отказа да направи хидроизолация в банята,защото нямало нужда и щяло да се вдигне нивото.В крайна сметка необходима ли е тази хидроизолация в банята или ще върши работа на съседа отдолу само?
skarlet_x - специалист
Госпожо, първо ще върши работа на Вас и на съседните помещения в къщата Ви.И чак тогава на Вашия съсед.
крум - специалист
Ако под "вдигане на ниво" разбирате 3-те милиметра хидроизолация, значи има голям проблем... и той е майстора.

Досега навсякъде, където съм чел и съм се консултирал, използването на хидроизолация е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в местата с постоянно течаща вода.

Повечето хидроизолации освен че могат да се шпакловат, могат и да се нанесат с четка или валяк. Не е трудоемко и времеемко. Само трябва да се спазва технологичното време за нанасяне на слоевете.

Лентата за ъглите и фугите е задължителна. Прилича на мушама, залепена върху нетъкан текстил и е доста скъпа ~5 лв./л.м. ... и май трудно се намира на под 50м ролки...

А къде ще отиде влагата при евентуално пропускане на плочките - със сигурност няма да е в спалнята или в кухнята, за друго не знам....
skarlet_x - специалист
:sun: Прекрасно Колега, това обясних и аз малко по горе.Такива армиращи ленти, могат и да с намерят на М. Тази, за която говорите струва около 2,60 лв без ДДС но не е много надеждна.Има друга армираша лента, много по добра и издръжлива във времето, нейната цена е около 3,80 лв без ДДС
крум - специалист
:)
Знам :). Просто поясних как изглежда, за да не гледат хората като телета, както аз гледах, като я видях за първи път.
Тази, която купих, беше от представителите на Серезит в Дианабад.
Цената и беше 5 лв/м.
Всъщност от там купих и хидроизолацията - СМ 65.
Margo - напреднал
Добре,убедихте ме.И аз съм чела навсякъде че трябва,ама на практика не знам как стоят нещата.А коя хидроизилация е хубава за баня?Какво производство е тази СМ 65?Ще съм Ви благодарна ако ме ориентирате.Български има ли,на БОРО да речем?
крум - специалист
СМ е на Серезит, за производство не съм сигурен - имат заводи в Сърбия, Унгария, Германия.... Аз съм много доволен от нея - ако спазиш пропорциите, след това се работи доста приятно с нея. Единствено трябва да спазиш и времето за нанасяне на следващ слой. То е 12 часа, т.е. трябва така да си изчислиш времето, че да не го прескачаш. Не е невъзможно.

За Боро не мога да кажа нищо.
Margo - напреднал
Мерси!Да видим, като дойде време, моят майстор как ще реагира за хидроизолация :)
skarlet_x - специалист
Не Ви съветвам да се доверявате на Вашия майстор.По дадения съвет личи колко е наясно с хидроизолациите.А и не всеки майстор може да прави хидроизолация.Не е въпроса да вземеш една кофа или торба /има течни и прахообразни/ и да я намацаш на пода. Сега има много специализирани фирми които се занимават с това.В Интернет лесно ще ги откриете.Ако не успеете напишете от каде сте и аз ще Ви препоръчам.
Успех!

Тема "Мухъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: