• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
EDI - майстор
2 кг е малко, аз препоръчвам поне 3,5 кг на квадрат.Вилата и навеса на камината ги направих с 4 кг и вече няколко години без проблеми.
joro_206 - напреднал
едно руло е с размери 10м на 1м широчина.Покрива 10м2.(реално 9м2 защото има 10см за застъпване). Цената на едно руло е между 44 и 55 лева.
Трябва да си предвидиш и грун под хидроизолацията.
rosso666 - специалист
Колеги здравейте .Нов съм тук поздравявам ви за сайта
сега към въпроса ми- трябва да се рпави хидроизолация на покрива на блока(с лек наклон е ) и дали трябва да се премахне първо старата изолация или върху нея може да се лепи,второ дали неможе да се залее с асфалт бе за копуваме хидроизолационни ленти :idea: :?
roofmaster - напреднал
Значи едно руло е 10л.м. и реално е 9м/2-хидроизолация с посипка или без такава(голо),не я бъркайте с хартията-нищо общо,винаги е по добре да е с полиестер,а не воалит и не по малко от 3мм. дебелина.По принцип може да се изолира покрива в-у старата изолация,соамо ако не е от ПВЦ мембрана,иначе си остава основата,поправят се само големи пукнатини и балони преди залепването на новата изолация.Заливането с асвалт е временно решение-не издържа на лин.разширения,мах.-2год.
Препоръчвам ви ''Viapol",италянска.Перфекна и на добра цена.
bat_al_a - специалист
"Мушамите"(аз така си им викам) :) като изолация са здрави, просто слабото им място са надките, където се снаждат една с друга, не винаги се залепват много добре от "майсторите" и като влезне малко водичка и зимата като замръзне и надуе, и става една красота, влиза си водичка под тях, натаява се плочата, навън спира да вали, а в стаята продължава да ти капе:) Красота. Най си е добре безшевната хидроизолация, няма шевове(надки), няма проблеми:) Това естествено си е само и лично мое мнение.

И в отговор на rosso666

Няма нужда да махаш старата изолация, ако е здрава(не е отделена от основата) я остави , ако е подкожушена(отлепена с балони, аз им викам башики) подобре тогава я махни, но ако е здрава и има само туктам пукнатини, вземи си мазана хидроизолация(битумна или акрилатна или течна гума), обмажи покрива на 2-3 ръце, като между първата и втората ръка сложи армировка(стъклофибърна мрежичка) и имаш нова хидроизолация за следващите 10на, че може и повече години.

A roofmaster,
асфалта(битума) наистина е с почти нулева еластичност, ако му е добавен обаче някакъв вид каучук(SBS, хлорпренов, акрилат или др) обаче може да стане битумна изолация с 1000% дуктилитет (еластичност) и възвръщаемост, това са най-новите поколения в цял свят хидроизолации, а именно течната гума :) Така че битума не трябва да се зачерква от списъка на изолаторите, дори напротив, особено когато говорим за изолация на конструкции, които ще се полагат в земята, битума е страхотен изолатор в този случай, пък и бих казал доста евтин вариант. Само че за покрив, задължително трябва да се обработи като се обмаже с финално защитно алуминиево покритие- алуминиева битумна боя(не казвам сребърен феролит, защото той се "налющва до година две), защото асфалта няма никаква УВ защита, и бързо се уврежда от слънцето, именно донякъде и самата посипка на битумните "мушами" играе ролята и на защита от вредните УВ лъчи.
rosso666 - специалист
bat_al_a написа:
"Мушамите"(аз така си им викам) :) като изолация са здрави, просто слабото им място са надките, където се снаждат една с друга, не винаги се залепват много добре от "майсторите" и като влезне малко водичка и зимата като замръзне и надуе, и става една красота, влиза си водичка под тях, натаява се плочата, навън спира да вали, а в стаята продължава да ти капе:) Красота. Най си е добре безшевната хидроизолация, няма шевове(надки), няма проблеми:) Това естествено си е само и лично мое мнение.

И в отговор на rosso666

Няма нужда да махаш старата изолация, ако е здрава(не е отделена от основата) я остави , ако е подкожушена(отлепена с балони, аз им викам башики) подобре тогава я махни, но ако е здрава и има само туктам пукнатини, вземи си мазана хидроизолация(битумна или акрилатна или течна гума), обмажи покрива на 2-3 ръце, като между първата и втората ръка сложи армировка(стъклофибърна мрежичка) и имаш нова хидроизолация за следващите 10на, че може и повече години.

A roofmaster,
асфалта(битума) наистина е с почти нулева еластичност, ако му е добавен обаче някакъв вид каучук(SBS, хлорпренов, акрилат или др) обаче може да стане битумна изолация с 1000% дуктилитет (еластичност) и възвръщаемост, това са най-новите поколения в цял свят хидроизолации, а именно течната гума :) Така че битума не трябва да се зачерква от списъка на изолаторите, дори напротив, особено когато говорим за изолация на конструкции, които ще се полагат в земята, битума е страхотен изолатор в този случай, пък и бих казал доста евтин вариант. Само че за покрив, задължително трябва да се обработи като се обмаже с финално защитно алуминиево покритие- алуминиева битумна боя(не казвам сребърен феролит, защото той се "налющва до година две), защото асфалта няма никаква УВ защита, и бързо се уврежда от слънцето, именно донякъде и самата посипка на битумните "мушами" играе ролята и на защита от вредните УВ лъчи.
това за течната гума ме заинтригува но ако може малко повече инфо и дали неопитни хора като мене може да работят с такъв материал
колко пари излиза за кв.м/ как се обработва след това издръжливо ли е ... :roll:
bat_al_a - специалист
От 7 до 13 лв за кв.м. излиза материла(в зависимост от производителя, инъче съм работил и с трите, не намирам разлика), ако се работи с него според технологията му дават минимум 10 год гаранция на покритието:) чети тук

http://www.boro-bg.com/articledetails.php?ArticleID=42

или на

http://www.hidroizolaciq-techna-guma.com/

или

http://www.isomat.gr/en/waterproofing-m ... uct-flyer/
Изолация с sbs и алуминиево фолио има отдавна на пазара. :idea:
  • 1
  • 2

Тема "Колко квадрата има в едно руло хидроизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: