• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 27
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
ribnikolaevi - майстор
В сайта на Изомакс има номера му: http://www.isomax.bg/page.php?id=45&r=-1


Огледи и консултации:

Тодор Байчев
мобилен: 08-999-08-550
e-mail: todor.baychev@isomax.bg
ISOMAX - специалист
Здравейте! Тези дни времето ми е кът и затова отговарям чак сега.

ebahti: За да се получи надеждна хидроизолация в никакъв случай не бива да пропускаме грунда. Все пак той прави връзката с основата наистина добра, което е условието за добрата хидроизолация. Също така, основата трябва да бъде здрава и суха. Полагането на полиестерния воал е най-важното за получаванато на добра хидроизолация. Реално, именно армирания пласт изгражда изолацията, върху която след това напластяваме с минимум 2 ръце материала, за да се получи здраво и дълготрайно покритие. Така че армировката не бива да се пропуска в никакъв случай. Само с мазане е възможно да не се получи плътна бариера за водата и така да хвърлим труд и средства на вятъра. Затова, препоръчваме да се спазва утвърдената вече 20 години технология, която гарантира търсения резултат.

И още нещо много важно: както е написал и ЧефоС, работата трябва да бъде съобразена с атмосферните условия, тъй като при по-ниски температури и висока влажност материалите съхнат по-бавно в сравнение с времето за съхнене през лятото. Приключвайте работа към 14ч, за да може материала да започне да съхне веднага. Полагайте по-тънки слоеве, за да могат да изсъхнат по-бързо. При опасност за дъжд, не рискувайте и отложете работата.


Поздрави!
ebahti - майстор
ok. 4 чувала по 40кг. дали ще ми стигнат за 40м2..???
ISOMAX - специалист
ebahti: Да, ще стигнат.
dsso - помощник
Ако положа изолация Еласта на пода, възможно ли е да се налепят плочки отгоре? Има ли добро сцепление? Ако замазката на пода е добра, мрежата или воала е за препоръчване да се ползва?
Горната плоча на обекта ми има стара хидроизолация която започна да капе само на едно място при дъждовно време но се страхувам да не започне да капе и на други места.В този случай какво трябва да направя и какъв вашия съвет.
ISOMAX - специалист
dsso: Върху ЕЛАСТА не е препоръчително да се лепят плочки. Материалът, върху кой се поставят облицовки директно е ИЗОМРАЗ. Армировката е от стъклена мрежа и компенсаторна лента по ъглите.


boyaneca: ремонт на стара хидроизолация е описано как се изпълнява в по-предни страници на темата.


Поздрави!
fotenliev - специалист
здравейте искам да питам имам един басейн 35 кб. преди време е правена шпакловка с фин пясък и цимент но сега е напукана какво ще ми предложите от вашите продукти като се има на предвид че ще го правя с стъклокерамика 55кв.м. е като цена колко ще ми излезне ако може да попитам :-D
ISOMAX - специалист
fotenliev: Прочетох че питате в друга тема, дали ако басейна няма хидроизолация то той ще губи вода. Отговора е 100% положителен. Миналото лято ремонтирахме басейн с обем подобен на Вашия, който губеше по 55 л/час и облицовката беше паднала в голямата си част, именно поради липсата на хидроизолация. Тук ще видите решението на въпроса с всички подробности. При Вас цвета на материала не е нужно да бъде син, а основния сив, върху който директно се поставя облицовката. Препоръчително е да се използват гъвкави лепила (флекс).

Поздрави!
pipbel - майстор
[quote]Подготовка на основата:
"ИЗОМРАЗ" може да се полага върху бетон, замазки, мазилки, гипскартон, зидария с изравнени фуги, битумни материали, лят асфалт, метални повърхности /предварително грундирани/, топлоизолационни материали и др.[/
quote]
ISOMAX , това горе е цитат от линка за Изомраз.
В момента имам положени 2 слоя Изомакс Еласта на покрива на гаража си (върху ОСБ-то)
Напролет имах намерение да лепя /кова битумни керемиди отгоре, но ми идва по-добра (надявам се де) идея.
Въпроса ми е - мога ли върху еластата направо да грундирам и положа Изомраз като финишен слой ?

Прикачен файл

SS853308.JPG
SS853308.JPG (107.27 KиБ) Видяна 6006 пъти
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 27

Тема "Вие питате-ИЗОМАКС отговаря! Всичко за хидроизолациите!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: