• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
maxuel82 - специалист
Искам да попитам с каква изолация да обработя основите на къща ? Преди години разкопахме около основите направихме кофраж 15см и наляхме бетон !Проблема беше временно решен до момента в който в стайте пак започна да влиза влагата Пак ще разкопая около основите но тъй като вече има бетонна стена мисля да я обработя с някаква хидроизолация , но каква ? Ето как изглежда една от стайте отвътре

Прикачен файл

PICT0274.JPG
PICT0274.JPG (51.72 KиБ) Видяна 4042 пъти

Прикачен файл

PICT0273.JPG
PICT0273.JPG (52.31 KиБ) Видяна 4042 пъти
no4a - помощник
Здравейте!Става въпрос за външна бетонова стена на стопанска постройка,която се намокря при дъжд и влагата прониква между панелите вътре.Мислим да я намажем с някоя течна хидроизолация или нещо подобно,но не сме много наясно с тия неща.Изомакс става ли за външен последен слой!Стената е около 240 кв.м.Какво количество ще е необходимо,нужно ли е цялата да се маже или може само фугите и как се полага хидроизолацията?Благодаря предварително!
Dimicha - напреднал
Здравейте, работите ли в района на Велико Търново или поне имате ли фирма-представител тук? Става дума за хидроизолация на покрив на вход на панелен блок. Също така бихте ли ми дали някаква ориентировъчна крайна цена (подготовка+материали+труд) за кв. м. Благодаря ви предварително! :)
straga - специалист
Здравейте,вдигнах едно антре към къщата с плоча отгоре.Отгоре на плочата направихме замазка.Но при по сериозния дъжд започна да подлизва вода вътре в антрето и отдолу плочата почна да се намокря.Съмненията ми са че влиза вода между плочата и къщата, а поради денивелацията, като влезе вода, тя започва да се стича към средата на плочата.
Можете ли да ме посъветвате как мога да направя хидроизолация отгоре,като се има на впредвид че ще се слагат и плочки.И дали е хубаво първо да се изчака хубаво да засъхне плочата впредвид на времето навънка,октомври месец, слънчевите дни са по малко?

Прикачен файл

12048999_10204993988595873_329245701_n.jpg
12048999_10204993988595873_329245701_n.jpg (74.1 KиБ) Видяна 3476 пъти

Прикачен файл

12048905_10204993988435869_821108960_n.jpg
12048905_10204993988435869_821108960_n.jpg (84.33 KиБ) Видяна 3476 пъти
Здравейте и от мен. Предстои ми ремон на покрив но ще имам възможност да го правя само съботи и недели, и понеже го дават да вали от време на време, проблем ли ще е ако се намокри между отделните пластове ако завали през седмицата? Ще гледам като мажа в следващите 2 дни да не вали за да изсъхва.
straga - специалист
"Във фирмата „Изострой 15” ЕООД е събрана рядка комбинация от изключителна некоректност и некомпетентност в сферата на строителството. Шефът им, Огнян, е трябвало не майстор да стане, а актьор, защото единственото, в което го бива, е да се оправдава и лъже. Подписахме договор за мозайка, хидроизолация и слагане на гранитогрес върху плоча. Платих 50% от сумата. Срокът за изпълнение беше 5 дена - един ден за мозайка, един ден за изолация, и два дена за гранитогреса. Първият ден премина в неуспешни опити „майсторите” да сложат кофраж за полагане на мозайка. На втория ден след многобройни обаждания от моя страна и отговор на всяко едно от тях: „след малко идваме”, накрая дойдоха в 1 часа на обяд. Отново подхванаха кофража, като го направиха от фибран. Късния следобед започнаха и мозайката. Правеха я на тъмно, като си светеха с фенерчета. Резултата беше плачевен. На третия ден шефът Огнян с НОВ майстор ОТНОВО дойде към обяд. Решиха да махат мозайката и да слагат нова. Планираха целия ден да мине САМО в махане на мозайка, но след моя намеса, сложиха и един пласт хидроизолация. Нещата се проточиха в същия дух още ПЕТ дена, като за това време единствено направиха 3 метра мозайка(а трябваше мозайката да е 12 метра) БЕЗ ДА Я ИЗМИЯТ, оставиха я покрита с цимент. Картинката ви е ясна. След много мотаене, оправдания и никакъв труд от тяхна страна, и след безброй телефонни обаждания, нерви и разговори от моя страна, за период от 8 дена имах една хидроизолация и три метра неизмита мозайка. Накрая те просто решиха да изчезнат заедно с парите, които им бях платила и не отговаряха, нито на телефонни обаждания, нито на смс-и. И да добавя, че мъжът ми, без да има опит в тази сфера, развали нескопосния им кофраж, изгради свой и направи цялата мозайка. Всичко това за два дена. Пиша всичко това не за да се оплача, а за да ви предпазя. Изводите си ги направете вие. "
Dan40PancheF - специалист
straga написа:
"Във фирмата „Изострой 15” ЕООД е събрана рядка комбинация от изключителна некоректност и некомпетентност в сферата на строителството. Шефът им, Огнян, е трябвало не майстор да стане, а актьор, защото единственото, в което го бива, е да се оправдава и лъже. Подписахме договор за мозайка, хидроизолация и слагане на гранитогрес върху плоча. Платих 50% от сумата. Срокът за изпълнение беше 5 дена - един ден за мозайка, един ден за изолация, и два дена за гранитогреса. Първият ден премина в неуспешни опити „майсторите” да сложат кофраж за полагане на мозайка. На втория ден след многобройни обаждания от моя страна и отговор на всяко едно от тях: „след малко идваме”, накрая дойдоха в 1 часа на обяд. Отново подхванаха кофража, като го направиха от фибран. Късния следобед започнаха и мозайката. Правеха я на тъмно, като си светеха с фенерчета. Резултата беше плачевен. На третия ден шефът Огнян с НОВ майстор ОТНОВО дойде към обяд. Решиха да махат мозайката и да слагат нова. Планираха целия ден да мине САМО в махане на мозайка, но след моя намеса, сложиха и един пласт хидроизолация. Нещата се проточиха в същия дух още ПЕТ дена, като за това време единствено направиха 3 метра мозайка(а трябваше мозайката да е 12 метра) БЕЗ ДА Я ИЗМИЯТ, оставиха я покрита с цимент. Картинката ви е ясна. След много мотаене, оправдания и никакъв труд от тяхна страна, и след безброй телефонни обаждания, нерви и разговори от моя страна, за период от 8 дена имах една хидроизолация и три метра неизмита мозайка. Накрая те просто решиха да изчезнат заедно с парите, които им бях платила и не отговаряха, нито на телефонни обаждания, нито на смс-и. И да добавя, че мъжът ми, без да има опит в тази сфера, развали нескопосния им кофраж, изгради свой и направи цялата мозайка. Всичко това за два дена. Пиша всичко това не за да се оплача, а за да ви предпазя. Изводите си ги направете вие. "

Я кай ся ко общо имат тия с уния ? Че Х.И. им не струва ясно , ма са и бригади ли предлагат :? ?
kozl - майстор
Може би въпроса зададен по този необичаен начин е към Изомакс. Но от доста време Изомакс е в мълчание.
И в потвърждение на туй, че като няма кой, викаш неволята, а тя те води към "направисам" :lol:
ISOMAX - специалист
Поста на Dan40PancheF е неразбираем и няма никаква връзка с нас.... Кой колко струва показва хода на времето. :)
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27

Тема "Вие питате-ИЗОМАКС отговаря! Всичко за хидроизолациите!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: