Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bat_al_a - специалист
Да, тя си е самостоятелна ХИ, но може да се полага и под гранитогрес, като изолация в мокри помещения.
arai - специалист
Колега, казах го така за да му стане на човека ясно че това е подходящото за него решение. А ако ти си мислиш че след като е 21 век има нещо по подходящо от това което съм предложил давай предложи ти.И незнам защо изобщо сравняваш горелката с баданарката, от което си личи колко си в час,ако мислиш че няма какво да кажеш по добре си замълчи.Това че го казах по този начин означава че го казвам за еди кой си път. ТОВА Е НАЙ ЕВТИНИЯ И ПОДХОДЯЩ ЗА СЛУЧАЯ НАЧИН.А ако ти знаеш нещо по добро давай.....
bat_al_a - специалист
Леле, леле, :lol:

Аrai не искам да изпадам в глупави спорове, кой какъв "майстор" е и да ти се обяснявам доколко правя разлика между горелка и баданарка. Ще ти задам един простичък въпрос и очаквам отговорът ти с нетърпение :)

Според теб коя хидроизолация е по-добра: безшевната, която предложих на колегата, за да си реши проблема или тази, която ти му предложи със застъпите на всяко "руло" битумна мушама и десетки надки на едното "руло" с другото(НАЙ-ПОДХОДЯЩИЯ ЗА СЛУЧАЯ И ЕВТИН НАЧИН) според теб - естествено, и ако е така обоснови се, моля! И колко по-скъпо излиза според теб на кв.м. с мазаните безшевни хидроизолации, мога да ти кажа, че дори излиза по евтино, отколкото явно си мислиш, колега. Стига с тия "мушами" и "горелки" връща хората в Палеозойа.

Предварително ти благодаря за отговора.
arai - специалист
Колега не си мисли, че изобщо ми се занимава с глупави спорове. Значи аз неотричам че има мазани хидроизолации които със сигурност ще свършат работа,но те неса особено евтини , даже изобщо.Незнам ти какви материали имаш в предвид, но този вид материали са доста скъпи и изобщо неса от комерсиалните боклуци които се предлагат на нашия пазар.И незнам какво против снадките имаш?Кои са тези евтини размазни хидроизолации които работят?
arai - специалист
Забравих да ти отговоря на въпроса.Според мен битумните хидроизолации с (хилядите снадки) са по хубави от евтините размазни изолации.Доказали са се като по устойчиви във времето на климатичните условия, с по добро линейно разширение са, армировката им е по здрава и всичко което се сетиш. :)
bat_al_a - специалист
Колега Arai,

дори и така да е(за битумните мембранни хидроизолации), да са устойчиви на УВ лъчение, механични увреждания, якост на опън(да понасят линейните разширения) и тан.нататък, просто няма изолация, която е съставена от десетки снадени парчета(мушами) и да е по-добра от предлаганите битумни мазани пасти(битуменка например), която осигурява една цялостна безшевна изолационна мембрана. Където има надено - има и проблеми, именно колкото и да са здрави битумните мушами, там им е "ахилесовата пета", надките между тях. Освен това предполагам и ти си запознат, какво става, като се изолира плоча с битумна изолация и тя(плочата) има остатъчна или натаена влага,
ей такива големи балони, които като ги пукнеш с нещо остро, чак "съскат". От слънцето влагата почва да се изпарява от плочата и прави "башики"(балони) на битумната изолация, търси начин да излезе от подложката. Защото битума не е паропропусклив хидроизолационен продукт, затова и по-горе в мои коментари обсъждах и по-съвременните хидроизолационни технологии и продукти, от рода на "Аквастоп4", "Isoflex", "Акрофлекс", които се характеризират с тази паропроводимост.
arai - специалист
Колега, след като е мокра плочата си поставяш пародренаж който си работи постоянно, така че проблема с остатъчната влага е решен завинаги и няма да има балони.Сигурен съм че си запознат.Но явно си фен на размазните изолации.Лошо няма всеки си носи кръста. :) На коя фирма са тези материали за които говориш? Единствените подобни материали на които бих се доверил са на remmers, но неса изобщо евтини.Със сигурност има редица други но немисля че цената е приемлива.
bat_al_a - специалист
На "Боро" - "Аквастоп4 , "Isomat"(гръцка)-Isoflex и "Вълков"-Акрофлекс. С акрофлекса работя най-вече последно време, че ми идва по-евтин от другите, значи за кв.м. пълна хидроизолация излиза към 6 лева. Можеш да изолираш участъци, които са много трудни за изолиране с "мушамите", всякакви чупки, гънки. Пръскам го с американска бутална помпа "Graco"(ако не си запознат - най-доброто на пазара за такъв вид техника), значи за ден мога и изолирам над 700 кв.м. площ, залепва материала за всичко, ламарина, дърво, пеноизолацията(топлоизолация), с две думи, доволен съм засега, дано и цените се запазят в близкото бъдеще :)
bat_al_a написа:
На "Боро" - "Аквастоп4 , "Isomat"(гръцка)-Isoflex и "Вълков"-Акрофлекс. С акрофлекса работя най-вече последно време, че ми идва по-евтин от другите, значи за кв.м. пълна хидроизолация излиза към 6 лева. Можеш да изолираш участъци, които са много трудни за изолиране с "мушамите", всякакви чупки, гънки. Пръскам го с американска бутална помпа "Graco"(ако не си запознат - най-доброто на пазара за такъв вид техника), значи за ден мога и изолирам над 700 кв.м. площ, залепва материала за всичко, ламарина, дърво, пеноизолацията(топлоизолация), с две думи, доволен съм засега, дано и цените се запазят в близкото бъдеще :)
Може ли малко по-подробно за Акрофлекса - за колко слоя се получава 6лв/кв?
bat_al_a - специалист
Значи излиза към 6-7 лв за кв.м., като това включва грундиране, полагане още 3 слоя, като последния е запечатващ. Повече инфо има на

http://vulkov.hit.bg/akroflex.html

Описан е начина на полагане, разход и т.н.

Тема "питане за плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: