• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kobraltron - напреднал
Здравейте,

скоро усвоихме балкона в кухнята. При контакта на стената с козирката на входа се появи досадно влажно петно. Същото се появи и в долния ляв ъгъл на балкона. Знаете ли с какво бих могъл да се оправи проблема. Има едни хидроизалационни ленти, които се лепят. Мисля да направя наклон от външната среда и да пробвам да сложа от тези ленти, но за долния ляв ъгъл се надявам на ваши предложения :)

Прикачен файл

balkon.jpg
balkon.jpg (57.22 KиБ) Видяна 3641 пъти

Прикачен файл

Balkon2.jpg
Balkon2.jpg (45.67 KиБ) Видяна 3641 пъти
Илиян Илиев™ - майстор
Не знам какво е положението отвън, но като гледам най-вероятно се стича вода по стената.

Освен добра хидроизолация отгоре преди полагането и трябва да направиш козирка с наклон така че водата, която се стича да не се връща към стената, а да капе или най добре да се събира в улук и да се отвежда някъде с водосточна тръба.

Все пак, ако това вече го има не е лошо да щракнеш и 1-2 снимки външно.
kobraltron - напреднал
За съжаление отвън нямам снимки. Напълно съм съгласен за наклона, той е направен и отвежда водата до чучур, който излива водата от цялата козирка, но явно има пукнатини и попива теракола, затова мисля като направя по-хубав наклон просто да сложа един гъвкав лист, който да не попива. Повече ме притеснява какво да правя с долния ъгъл. Там просто не знам откъде се полчава това :?
Илиян Илиев™ - майстор
Според мен се получава от стичане на вода по стената. Отвън измазани ли са стените?
kobraltron - напреднал
Не са напълно измазани, но откъм козирката е измазано. Ще видим как ще стане след като се минат всички стени. За съжаление няма да можем да сложим топлоизолация, както планирахме. Ще се забавим с изолацията. Ето снимка на долния ляв ъгъл отвън.

Прикачен файл

Balkon3.jpg
Balkon3.jpg (91.05 KиБ) Видяна 3600 пъти
Илиян Илиев™ - майстор
Нека изчакаме и други да си кажат мнението.

Моето вече го казах - според мен се стича вода по стените, видно е че има влага и около прозорците.

Все пак се опитай да направиш снимка на цялата тераса отвън. Просто се отдалечи за да се види какво е положението на горната тераса за да стане ясно по какъв начин се оттича водата от първата неусвоена тераса над твоята независимо дали е над теб или на по-горен етаж.

Ако няма да започваш веднага хидроизолацията е добре по време на дъжд да излезеш и да видиш какво е положението.

Водата в долния ти ляв ъгъл идва отгоре, просто там е намерила по-слабо място за да излезе от стената.
Здравей, как си реши проблема, имам същия вкъщи, но аз съм с външна изолация...така купих апартамента, обади ми се моля те 0899110964 Теодор да кажеш какво беше при теб
шоп - майстор
ср фев 03, 2021 6:39 pmtedkatapetrov написа:
Здравей, как си реши проблема, имам същия вкъщи, но аз съм с външна изолация...така купих апартамента, обади ми се моля те 0899110964 Теодор да кажеш какво беше при теб
При тема изтупана от 11 годишна прах е добре да се провери към кого задаваме въпроса.

Та запитаният не е влизал от 2013 година.
Дано отговори,
А дано, ама на дали!
ср фев 03, 2021 8:18 pmшоп написа:
ср фев 03, 2021 6:39 pmtedkatapetrov написа:
Здравей, как си реши проблема, имам същия вкъщи, но аз съм с външна изолация...така купих апартамента, обади ми се моля те 0899110964 Теодор да кажеш какво беше при теб
При тема изтупана от 11 годишна прах е добре да се провери към кого задаваме въпроса.

Та запитаният не е влизал от 2013 година.
Дано отговори,
А дано, ама на дали!
А вие можете ли да ми помогнете, спешно ми е, имам същия пржблем и не знам какво да правя?
шоп - майстор
Приложете снимки за да получите конкретните отговори.
По принцип решението е отопление и вентилация.
  • 1
  • 2

Тема "Влага при усвоен балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: