• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bikerider_ - специалист
Добре а какъв е смисълът от нея? Нали на самата реклама на Акрофлекс разтягат материала в пъти, без той да се скъса. Като се положи тази мрежа не се ли влошава именно свойството му да понася разширения?
ebahti - майстор
слушай кво ти казва изомакс :idea:
bikerider_ - специалист
М да, сега видях и мрежите в офертата им! :-D
bat_al_a - специалист
Аз лично по мое наблюдение съм се убедил, че с мрежата става много здраво покритие, и я слагам винаги, тя самата играе роля на ХИ като се промаже с материала, ти като искаш не я слагай.
prascho - майстор
здравейте,

За да не отварям нова тема ще ползвам тази. Имам три тераси /общо към 11м2/, на които искам да направя ХИ. Терасите са външни и по-скоро няма да се усвояват. В тази връзка мисля да не слагам топлоизолационен слой. Основата е направена замаска с лек наклон и изтек върху плочата преди 15г. Върху стените има пръскана мазилка. Разгледах продукти като "изомраз" и "изофлекс". Задължително трябва да изчистя повърхността и да сложа грунд. Стъклофазерната мрежа и компенсаторната лента и те задължителни. На места замазката е леко напукана от топлинните разширения. Размишлявам върху крайно покритие - гранитогрес, мозаечните платна в едно от предаванията на мисия моя дом също ми допаднаха. Варианта на изомраз с допълнително цветнно покритие не е лошо /от гледна точка на икономия/, но дават само 5г гаранция. Пък то сега кат се направят терасите требва поне 50г да изкарат /според майка ми/. Ще се радвам на отзиви за добри продукти, изпитани и доволни хора. В темата се спомена и някакви немски ХИ. Също така коя ХИ е за предпочитане - еднокомпонентна или двукомпонентна? Ако си поставя ХИ сам, колко време след това може да изкара преди да намеря майстор да ми налепи крайното покритие? В тази връзка има ли кадърни майстори по гранитогрес в София? :)

Ще ми е нужен и импрегратор за камък и мрамор, читав. Последно ползвахме някакви лакове на лакпром и съм изключително недоволен. Някой ползвал ли е продукта PS 20 на изомат? Говорим за външно приложение. Да Ви помоля за мнения на продукти, от които сте доволни. Благодаря.
turistak - специалист
Аз преди време си сложих изомакс върку OSB плоскости и жената после ме питаше защо капе черна вода от навеса....
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на открита тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: