• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bikerider_ - специалист
Здравейте!
Имам една тераса на къщата, която трябва да се изолира, защото я вали редовно и дъжд и сняг. Не искам да слагам плочки върху нея, просто да направя хидроизолация и евентуално някакъв износоустойчив слой върху нея, ако има нужда!
Очаквам вашите идеи и предложения!
Благодаря ви в аванс!

Полезно: Свържете се с препоръчани изпълнители за хидроизолация
ISOMAX - специалист
Бихме Ви препоръчали тази хидроизолация, която сама по себе си е настилка, която можете да обитавате.


Поздрави!
bat_al_a - специалист
Вземи си акрилна ХИ, изофлекс, аквастоп4 или акрофлекс. Върху тях може да се ходи, без да ти лепне по краката при температура от 40С, износоустойчиво и еластично покритие се получава, мажеш на 2-3 ръце с валяка и готово :)

Прикачен файл

pokriv akrilen.jpg
pokriv akrilen.jpg (18.7 KиБ) Видяна 17660 пъти
bikerider_ - специалист
Гореупоменатите как се държат при температурни амплитуди 45- -15 грудса? Понеже зимата в София е студена, а лятото е сахарско.
ISOMAX - специалист
Това, което препоръчахме е с доказано най-високите показатели в областта на хидроизолациите - от минус 25 градуса до 160 градуса. Това означава, огъване под прав ъгъл при минус 25 градуса без спукване или повреда и топлоустойчивост преди омекване 160 градуса.
has - напреднал
аз изпозвах някаква немска взета от бриколаж защото на малката тераса положих българска и не съм доволен
bat_al_a - специалист
Ами то си става като гума, еластичността е повече от добра, понася линейните разширения от топло на студено и обратно
bikerider_ - специалист
has, българска изолация ми казваш да не ползвам? Как се държи немската и каква е цената на квадрат? Колко ръце се нанасят и иска ли шпакловка или може да се работи директно върху плочата?
bikerider_ - специалист
Имам още един въпрос относно изброените по-горе от bat_al_a продукти.
За Акрофлекс пише, че се полага заедно с някаква полиестерна мрежа - какво представлява тя и предполагам, че е 1 вид армировка? В ТОпливо намира ли се? Трябва ли да се постави при нанасяне върху тераса или не, само върху покрив?
Как стои въпроса с Изомакс и мрежите? Не се споменава за тях на сайта им?
bat_al_a - специалист
Тази мрежа е един вид армировка, стъклофибърна мрежа върши също работа, желателно е да я положиш, многократно заздравява хидроизолацията.
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на открита тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: