• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bluelemon - специалист
Значи положението е следното, ще сложа снимка за по ясно.
Това ми е спалнята. Бялото на стената със сините надписи е плексиглас. Вече се живее в апартамента има спалня и всичко там каквото трябва, но в долните 30-40см на плексигласа се запотява и се образува конденз. Стената отзад е около 50-60см бетонен трегер и нагоре тухла четворка. Измазано е и има латекс. Възможно ли е този конденз да се получава заради бетонния трегер там където влиза в контакт с плексигласа? И това което искам да питам е ако сваля плексигласа и отзад залепя 1см стиропор на стената и върху него сложа пак плексигласа дали ще имам този проблем. Мерси!

Прикачен файл

DSCN0007.jpg
DSCN0007.jpg (41.2 KиБ) Видяна 6436 пъти
hygro - майстор
bluelemon написа:
Стената отзад е около 50-60см бетонен трегер и нагоре тухла четворка.
Намирисва на строителен дефект - поради липсващата топлоизолация на външната повърхност на трегера, се създава топлинен мост. Тъй като стоманобетонът има около 4-5 пъти по-висока топлопроводност от зид с тухли четворки, проблемът е най-осезаем по повърхността на трегера. Грижливо изолиране с паропропусклив материал, непозволяващо свободна циркулация на въздух между трегера и топлоизолацията, би трябвало да ограничи последиците от дефекта.
bluelemon - специалист
Забравих май да кажа че след тази стена има кухина. В смисъл както е скосяването и нататък продължава покрива. Образува се като скат. Самата стена няма изолация мисля. Иначе над кухината си е покрив има дървени греди с една дебела вата и отгоре са керемидите. А какъв е този паропропусклив материал?
hygro - майстор
bluelemon написа:
А какъв е този паропропусклив материал?
Вземи EPS.
bluelemon - специалист
Ok, мерси! Уикенда ще дерзая :) Дано да стане.

А не трябва ли да е XPS материала???

http://www.smk-bg.com/Faq.html#a7
velsi - Почетен майстор
Не, не трябва да е XPS. Той не е паропропусклив.
bluelemon - специалист
Да разбрах че не е паропропусклив ама вчера изчетох една камара статии за топлоизолация и навсякъде пишеше че за вътрешна изолация се слага XPS. Затова съм дал и горния линк. Отделно искам да питам с какво лепило да залепя плоскостите и с какво да шпакловам фугите и ъглите по края.
Ух :? май грешката е моя. Забравих да кажа че ще слагам вътрешна топлоизолация тъй като отвън няма как да сложа. Там има скат на покрива и няма изобщо достъп.
hygro - майстор
bluelemon написа:
http://www.smk-bg.com/Faq.html#a7
Написаното в материала не отговаря на истината. Критичният период, когато кондензът става проблем е зимата. Налягането на наситената водна пара при 20°C е 23,371hPa, а при 0°C е 6,107hPa. По-добре използвай EPS, макар че въпреки препоръките си, в подобен случай използвах полиуретанова пяна... защото ми спести демонтажа :)
bluelemon - специалист
Съвсем се обърках :? и тази статия ли не е вярна?
http://newteck.orbitel.bg/doitself/arti ... unit_id=87
Тук пише че най-добре било да се ползва Депрон? :!:
velsi - Почетен майстор
За Депрона пък изобщо забрави! Иначе чудесен материал, но не знам кой реши, че е подходящ за изолация и защо толкова усърдно продължава да се рекламира и да му се приписват разни фантастични качества.
  • 1
  • 2

Тема "Конденз върху плексиглас?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: