• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bluelemon - специалист
Добре имам още един въпрос. Ще има ли резултат ако вместо тази дебела изолация с EPS намажа стената с термошилд или да я облепя с корк. Имам контакти на стената и по други съображения ми се щеше да не е повече от сантиметър изолацията. Конденза не е много и започва само от пода нагоре 20-30см. Ако мислите че с термошилд или корк ще стане ще е супер. Ако не мога да пробвам и с EPS или някой каза с кнауф и някаква вата. Уикенда ще го почвам тъй че може да отлежи още някой друг ден. Мерси!
hygro - майстор
bluelemon написа:
Ако мислите че с термошилд или корк ще стане ще е супер.
Термошилд сравнително добре отразява светлината от дълговълновия инфрачервен спектър т.е. да пази от слънце. Топлоизолационните качества на тънкия 0,3-0,5mm слой не са особено високи. Въпреки, че съм бил свидетел как в гранични случаи, когато стената е с температура близо до температурата на оросяване, се забелязва положителен ефект, това покритие е по-скоро рекламно чудо, отколкото панацея. За несериозното отношение на производителя говори и факта, че препоръчва термошилд дори като шумоизолация и противопожарно средство...

Не смея да дам препоръка в конкретния случай. Ако трябва да подходим професионално, ще трябва да измерим температурата на стената, на вътрешния и външния въздух в студено и ветровито време и да изчислим необходимите дебелини за различните топлоизолационни материали така, че да не се допусне достигане до температурата на кондензация. Дори най-добрия изолационен материал няма да помогне, ако дебелината му е недостатъчна.
bluelemon - специалист
Благодаря за отговорите. Последно мисля да се спра на корк. В сайта http://www.cork-bg.com/read.php?name=30&lang=bg прочетох че има черен корк който се ползва за изолация. Мисля да изолирам стената с него и отгоре пак да си сложа плексигласа пък к'вото сабя покаже :) малко хазартно може би подхождам ама според мен конденза в момента ми се получава заради запарването на плексигласа върху стената. Ще пробвам тия дни като го махна да видя дали върху стената ще кондензира. По нататък ще пиша за резултата.
masteradmin - майстор
Много добър избор на мене в хола и спалнята външните ми стени са с корк и съм много доволен.
bluelemon - специалист
Тази сутрин налепих корка. Стана чудничко :) довечера ще снимам ако не забравя. Разликата е огромна. Преди да го лепна, на пипане където е трегера беше ледено а отгоре тухлата по топло. Сега е тип топ. В събота ще монтирам пак плексигласа и да се надяваме че няма да има проблеми. Взех лепило за корк на Хенкел. Moment cork се казва. Много съм доволен. Работи се много добре, маже се само стената и не си надрусан с ацетон :)
hygro - майстор
bluelemon написа:
Преди да го лепна, на пипане където е трегера беше ледено а отгоре тухлата по топло.
Невъзможно е да установиш температурната разлика на пипане, когато сравняваш различни материали. Добрите топлопроводници оказват много силно усещане за топлина или студ, дори когато температурата им малко се различава от тази на ръката. Съответно добрите изолатори при пипане светкавично добиват на повърхността си температурата на ръката и не създават отчетливо усещане за топлина и студ.

Без апаратура не може да се прецени дали на повърхността на корка не са изпълнени условията за кондензация.

Коркът е прекрасен материал, с добра паропропускливост, отлични топло и звукоизолационни качества и се надявам да ти е в помощ. Забележката ми е чисто теоретична :)

Прикачен файл

silica.jpg
Ето пример за екстремния случай — това керамично кубче е нагрято до 1260°C, но не предизвиква съответните усещания, защото в точките на докосване до кожата се е охладило до нейната температура, а ниската топлопроводност възпрепятства транспорта на топлина
silica.jpg (15.51 KиБ) Видяна 3609 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Конденз върху плексиглас?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: