Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
inka - помощник
Здравейте,
Имаме следния проблем, живеем на партерен етаж. Първата зима се оказа че не е изолирано добре по стената която е външна (калкан) и започна да се появява влага на някои места, която се качи на поне 50 см височина от пода, започна да мухлясва и просто нямаше какво да направим :sad:

Искам да попитам кои са най добрите и ефикасни начини за решаване на проблема. Ясно е че трябва да се прави ремонт и отвън и отвътре.
От вън ще се копае и ще се прави дренаж и изолация - как и с какви материали - нямам идея.

Много ме вълнува как да изолираме отвътре преди зимата - не се знае това отвън колко ще е ефикасно :sad: и кога и дали ще успеем да влезнем в съседния двор за да се извърши ремонта.

Можете ли да дадете съвет за добра хидроизолация отвътре. Гледах ето това http://www.novostroy.com/vandex/vandex.htm. но освен него какво друго може да се направи?

Благодаря много за всики мнения и препоръки предварително.
bat_al_a - специалист
В твоя случай се прави ХИ отвън-навътре, трябва да разчистиш покрай основите, мажеш с битумна ХИ, на 3 ръце ,между 1ва и 2ра залепваш мрежичка, ето някоя и друга снимка за изпълнение на основи с битумна ХИ паста. Даже тука не е направена ХИ до дъното на вертикалната стена, но такова беше желанието на инвеститора, да се направи ХИ на основите, докъдето са открити :)

Прикачен файл

P060810_15.49.jpg
P060810_15.49.jpg (100.02 KиБ) Видяна 3598 пъти

Прикачен файл

P060810_15.49_[01].jpg
P060810_15.49_[01].jpg (110.37 KиБ) Видяна 3598 пъти
inka - помощник
Благодаря много за отговора! Имате ли предствата какво може да се направи отвътре?
Може би някой ще кажат че ако се направи отвън-навътре качествено няма нужда отвътре да се пипа, но аз се притеснявам дали ще се направи качествено ... :sad:
bat_al_a - специалист
Отвътре да се прави ХИ, при условие, че влагата идва отвън, преминава през стената, натаява се в нея и излиза от вътрешната и страна е леко казано да ти вадят зъб през носа. Принципно се изолира външо, но след като ти е трудно да го направиш, пробвай да хидроизолираш отвътре с капилярна ХИ, или акрилатен ХИ грунд, който пак ще ти изолира стената, но не ще се просмуче в дълбочина за да спре ерозиращото действие на влагата в стената. И пак зависи какво количество влага се е натаило в стената. Втория вариант е значително по евтин за разлика от капилярната ХИ.
inka - помощник
И аз така си мисля че може да е отпусто в празно да се прави отвътре, но аз не съм се отказала от външната изолация, по скоро знам че ще е трудно да се влезне в съседния двор (от 2 месеца им се молим), да се уговоря с фирма точно когато на съседите им е удобно, аз съм в отпуска и съответно времето позволява да се работи, така че искам да почна от там откъдето мога.
Много благодаря за съвета! Желая ви успешна работа и късмет!
bat_al_a - специалист
Благодаря! Успешна и на вас.
bat_al_a написа:
Отвътре да се прави ХИ, при условие, че влагата идва отвън, преминава през стената, натаява се в нея и излиза от вътрешната и страна е леко казано да ти вадят зъб през носа. Принципно се изолира външо, но след като ти е трудно да го направиш, пробвай да хидроизолираш отвътре с капилярна ХИ, или акрилатен ХИ грунд, който пак ще ти изолира стената, но не ще се просмуче в дълбочина за да спре ерозиращото действие на влагата в стената. И пак зависи какво количество влага се е натаило в стената. Втория вариант е значително по евтин за разлика от капилярната ХИ.
а може ли такава ХИ паста да се полага върху каменна основа (за къща става въпрос)
bat_al_a - специалист
Може, полагаш грундировка, после първата ръка от ХИ, залепяш плата докато е още неизсъхнал първия слой, притискаш плата с валяка да се "набие" към мокрия първи слой и след няколко часа като изсъхне плата обмазваш на още 2 ръце с ХИ, всеки слой върху предишен изсъхнал.

Тема "Ходроизолация на стая на партерен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: