Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
niki_end_eli - помощник
Здравейте,имам проблем с мазето във вилата.Доста е влажно и се появява мухъл.Стара е къщата и няма изолация от ново поколение.Въпросът ми е какво мога да слажа от вътрешната страна за да спра мухъла.Мислех си за фибран,но незнам какъв ще е ефекта.А можеби с по голяма вентилация,незнам,незнам.Дайте някакъв съвет?Благодаря предварително!!!
Biso - специалист
Опитай с вентилация като най-сигурно решение. Фибрана от вътрешната страна не би ти помогнал особено.....
niki_end_eli - помощник
ок.ще опитам с вентилация,но от фибрана ще има ли някъкав ефект?
ArturDent - Почти Безобиден
Ще има 2-3 години. Няма да виждаш мухала, но той ще си е там и след време пак ще се покаже. Правилното решение е хидроизолация от външната страна и/или вентилация и/или отопление.
И при мен проблема е същия, само че къщата е 60г., вкопана и градена с каменни основи. Втория етаж е гредоред. За външна хидроимолация не може да се говори, защото около къщата има двуметров бетонен пояс (като пътека) положен върху пясък (!?!)
Остава вътрешна хидроизолация. Това, което ме притеснява е, дали след като се направи вътрешна запечатка с хидроизолационни материали, по метода на най-малкото съпротивление влагата няма да избие на втория етаж. А той, както писах, е гредоред. И вместо да закрепим къщата няма да я съборим... :?:
Как се прови хидроизолация на каменни основи?
Подът е дюшеме (изгнило), отдолу със сгур.
Иначе къщата отвън е изолирана с 3см. фибран и облечена с камък :-D .
boltik - специалист
Ами ето как се разделя влажна маза от етажа.Погледнете тук накрая.

http://boltik.snimka.bg/hobby/izolacii.537122

ако не става ясно пак ще обесня.

Тема "изолация на мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: