Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Dzoni
Как да отстраня мухала от тавана на балкона? Става въпрос за балкон на кухня , който е освоен . Лошото е че отгоре балкона не е остъклен Дали това е конденз или пък се просмуква вода през панела?

Прикачен файл

SSA40184.JPG
velsi - Почетен майстор
Влагата от кухнята няма къде да отиде заради остъклената ти с алуминий тераса. Направи си някакъв отдушник задължително. Иначе от тоя мухъл няма да се отървеш.
Стефан - майстор
При мен мухъл няма, въпреки, че ситуацията е същата. Както се вижда от снимката по-долу, направил съм наклонен таван от чамови дъски. Те отстоят от студения бетонов таван минимално на 100 мм. Над дъските съм сложил плочи от мергелна вата с дебелина 40 мм. Същото съм направил и със стените.
Съжалявам за лошото качество на снимката, не знам защо се е получил жълтеникав оттенък. Хладилника и дограмата са снежно бели. Ако кликнете върху снимката се получава реалното положение !!!!!

Прикачен файл

tavan.jpg
masteradmin - майстор
с 2 думи трябва да намалиш влажността с вентилация и да термоизолираш стените зада няма конденз.
Dzoni
Решил съм да изчистя хубаво всичкия този мухал , после да санирам тавана с минерална вата , пък дано се оправят нещата... Само се опасявам да не продължи да си го има този мухал под ватата и да издава неприятна миризма...
Павел Панчев
Мухълът се хваща основно по стени , които са с голяма влажност и са в допир със стени, където разликата в температурите (външна и вътрешна) е по голяма от 10 градуса. Във всички потенциално влажни помещения, трябва да има топлоизолация ОТВЪН на външните стени за да се намали тази голяма температурна разлика. Докато не напреднете с този процес е безпредметно за харчите пари за отвътре.
wernis - специалист
Става въпрос за балкон който е изидан с итонг и му е сложена алуминиева дограма. Проблема е там че една част от стените на балкона са боядисани с блажна боя и сега когато стана студено започна да се получава конденз.
Ако налепя стиреопор отвътре дали няма да реша проблема?
С каква плътност трябва да е този стиреопор ?
По-добре не дей от вътре! Аз така си направих сам вътрешна изолация със фибран и ефекта е"парников"!!! Стените така ги запечатваш и не дишат! Казват че най-добрият вариянт е да сложиш минерална вата с гипсокартон - ако е вътрешна! Така стената дишала!

Тема "Как да отстраня мухала от тавана на балкона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: