Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте уважаеми съфорумци,
Накратко проблемът ми е следният:
Стара къща на два етажа на скат, като първият с каменна зидария изцяло вкопан в земята към двора без никаква изолация
Както се очаква на стената към двора изби влага
Принципно решението ми е да разкопавам от външна страна
Въпросите са ми следните:
Ако направя бетонова стена на разстояние 1метър от къщата на пода направя канавка с наклон за оттичане и осигуря вентилация ще ми реши ли проблема?
Ако правя хидроизолация с мембрана и дренажна тръба каква да е при положение че стените са камък в смисъл трябва ли да се измазва ;да слагам ли топлоизолация /каква/
Фло - специалист
Да не е влагата от конденз на водни пари от въздуха колега? Примерно при температура на въздуха 30 оС и влажност от 77-82% и температура на стените в къщата 26 оС се достига до точката на росата и се образува влага от конденз. Сега през лятото ,при високата влажност и температура точката на росата е много близка до температурата на въздуха,виждаш,че ги делят само 4 градуса. Опитай първо с осушител за въздух да осушиш стаите преди да се хванеш да копаш основите!
Хидроизолацията на каменна зидария споявана с варов разтвор не е лека задача. Под нивото на земята камъните са доста неравни, с изпадала спойка между тях и ронеща се повърхност. Ако има и асми наоколо, ваденето на корените измежду камъните не е приятна задача.
Всички хидроизолации се поставят на сравнително гладка и здрава основа. Затова подготовката на каменна зидария, поне за мен е тежка задача. Вариантът е изливане на бетонна стеничка плътно до каменния зид с помоща на кофражни платна. Оттам варианти за хидроизолация много. При липса на подпочвени води, наличие на улуци и добро отвеждане на водата от тях, класически дренаж с дренажна тръба е излишен. Качествено изпълнена външна хидроизолация е достатъчна.
Външна топлоизолация на каменен зид, аз поне не бих сложил.

Тема "Хидроизолация на основи на къща с каменна зидария ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: