Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Днес след дъжд в комбинация със северен вятър в северната страна на кухнята протече от фугата.
Преди е имало същия проблем (при предния собственик), но по този повод е измазвана или както там се казва и на целия блок има топлоизолация.
Сега въпроса е откъде е възможно да влиза вода между изолацията и панела и как да я отремонтираме веднъж завинаги тази фуга .
Изобщо приемам съвети всякакви откъде може да влиза водата и прочие.
schuldiner - майстор
Прегледай ламаринените шапки по борда на покрива. Ако са старите, твърде е вероятно откапването им да остава преди топлоизолацията. Ако са нови, може да са некадърно монтирани.

При площ на тенекетата 2-3 м2 и валеж над 20 л/м2 примерно, напълно възможно е да се усети теч от тях чак на първия етаж.
Ако е някъде горе течът, водата вместо да излиза по фасадата си тече надолу по фугата, ама отвътре (щото отвън е запечатана).

ПП Аз си мисля, че е по-вероятно да тече от 2 м2 лошо затворен борд, отколкото от 200 м2 фасада, ама знам ли...
me_against - специалист
На кой етаж си? Снимки от вътре и отвън можеш ли да качиш?

При един познат прочете фугата между трегера и коризката на 8 етаж, но намокри само в единия ъгъл на кухнята. Изолация и бордове не са направени под корзиката, ама с фугата е беше подмазана с нещо си...
На 7 от 9 етаж сме. Вчера ходихме в комшийката над нас и тя няма този проблем, но пък нейния прозорец(над нашия) е със сменена дограма, но старата ламаринена козирка..... Вчера във Варна голям порой се изля.
Аз си мисля,че водата влиза между панелната стена и изолацията и при нас намира слабо място и избива.
За снимки ще се опитам днес.
bat_al_a - специалист
Защо не пробваш да обмажеш фугата с течна хидроизолация, отгоре залепяш плат или от стъклофибърната мрежа докато е мокра още (хидроизолацията). Като изсъхне плата, пак да го промажеш отгоре с четката, ще си запечаташ фугата по този начин :)

Тема "Теч от фуга на панел след измазването й и топлоизолация!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: