Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте съфорумци,
Търсих из форума за такъв проблем, но не намерих тема. Става въпрос за следното: предстои ми закупуването на вилен имот, но ме притеснява влагата в мазето и в основите на къщата /те са каменни и вкопани/, както и двора, който е с голяма денивелация и се оказа скалист. Въпросите ми са:
1. Едната част на първия етаж е изцяло вкопана /използвало се е за мазе,склад/ и там има някаква дупка в пода /той е с циментова замазка/, която се пълни отвреме на време с вода. Някой има ли идея за какво е тази дупка? В едната стена, която е близо до тази дупка има една по-малка дупчица. Горе на нивото на втори етаж също има една дупчица/но извън къщата/, колкото тази в стената. Това някаква стара система за оттичане на водите ли е или нещо друго? Мога ли да ги замажа тия дупки, защото влагата около тях е голяма?
2. Отвътре каменните основи са укрепвани с бетон/около 30 см дебел/ почти по цялата дължина на едната стена, с изключение на мястото с дупчицата в стената. Предполагам, че затова и стената в момента е суха, но пода е влажен/най-вече около дупката в него/. Тъй като и двора е доста скалист нужно ли е да правя дренаж и хидроизолация около вкопаната част на къщата или не?
Незнам дали обясних добре, надявам се от снимките да стане по-ясно.

Прикачен файл

IMG_4231.JPG И дупчицата горе - близо до къщата.

Прикачен файл

IMG_4235.JPG
Дупчицата в стената с бетона - той се вижда отстрани.
IMG_4235.JPG (106.25 KиБ) Видяна 1686 пъти

Прикачен файл

IMG4234.JPG
Това е дупката в мазето в пода.
IMG4234.JPG (97.28 KиБ) Видяна 1686 пъти
sim40 - напреднал
Като се събере вода в голямата дупка на пода потапяш помпата ,а през малката на стената изкарваш маркуча ,включваш помпата и водата отива по склона отвън.
Дренаж окло къщата ще помогне мисля.

Тема "Стара къща в скалист двор - какво да правим?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: