• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kireto1 - специалист
Здравейте на всички.
Искам да попитам за една открита тераса 60м/2.Стайте са 10 см. под нивото на терасата,
и съответно има доста влага.След като махнахме плочките от долу се видя че има два пласта
хидроизолация тип течна гума ,която обаче е нанесена в/у битумен грунд и не е залепнала за него.
Има ли начин в/у този грунд да се нанесе друг грунд в/у който да хване добре двукомпонентна хидроизолация
на циментова основа?Крайното покритие на терасата ще е плочки.
И каква хидроизолация сте си правили ,и сте останали доволни,и най вече сте отстранили такъв проблем???

Предварително благодаря.
bat_al_a - специалист
Честно казано много странен проблем, първо работил съм с течна гума, тя залепва върху метал, дърво ОСБ и прочие, пък да не залепне върху битумен грунд. Както и да е, значи изчисти доколкото можеш изолацията изцяло, ако е хванала здраво за основата, изчисти само надигнатото. Вземи си битумна течна хидроизолация , намажи я на 2-3 ръце, върху последната докато е още мокра насипи пясък. След като изсъхне последната ръка, измети излишния пясък, и си слагай 2К циментно акрилната хидроизолация. Аз последните няколко години работя с течните изолации и най-вече от вида течна гума, доволен съм, става лесно полагането и мога да кажа надеждно.
schuldiner - майстор
Кире, видът изолация никога не е решаващ! По-важно е спазването на съответната технология. Разлепена-неразлепена, нали не е пробита - влага в стаите не трябва да има! Да не би да не са ти направили прагове към помещенията, върху които да е качена изолацията?

ПП Ако опесъчаваш по описания начин, фактически имаш един пласт изолация. По принцип не е достатъчно. Абе въобще цялата мазана история не е за харесване, ама...
bat_al_a - специалист
Съгласен съм, че ако не е спазена технологията на полагане, то и най-качествените изолации не струват, ама как така разлепена или не нямало значение нали не била пробита. То като се е отлепила основната изолация, той всъщност в момента разчита само на един битумен грунд, който като ХИ(хидроизолация) не е надежден, тъй като е само една пропитка, нищо повече. С опясъчаването имаме вече: битумен грунд(останал отпреди), мазана течна битумна изолация отгоре(2-3 ръце), просто пясъка го предлагам като връзка между битумната течна ХИ и последващата която каза че ще прави 2К циментно акрилна ХИ. Мисля ще се получи надеждна система от 2 вида ХИ. Ако имаш топлоизолация(ТИ) под плочките, след като ги разпокриеш изчакай няколко дена да се поизпари влагата с която ти се е натаила ТИ , желателно е да го правиш на температури над 15 С, и след това полагай каквато решиш ХИ. :)
kireto1 - специалист
По този начин ще ми излезе по скъпо и повее ще се проточа във времето
(тъй като трябва да слагам два вида хидроизолация-битумна и 2К циментова)
А аз искам да третирам по някакъв начин този стар грунд и отгоре да слагам 2К ХИ AQUAMAT FLEX
и накрая плочки
bat_al_a - специалист
Добре, защо не пробваш да нанесеш циментово мляко върху грунда, и като изсъхне си полагай 2К ХИ. Ако можеш изчакай до напролет да е по-топличко времето, да ти изсъхне плочата за няколко дена, за да не запечаташ влагата с ХИ.
VLADO66 - майстор
Я и аз да кажа нещо-хубавото на циментовите ХИ е че влизат в основата и микрокристализират там.В случая циментовата изолация не може да свърши тази работа защото битума е изградил малко или много бариера към основата.Щом ще се полагат плочки препоръчвам използването на акрилни ХИ които ще осигурят адхезия/доколкото е възможно/ към грунда и към лепилото на положените плочки.
preslav - майстор
VLADO66 написа:
акрилни ХИ
Какво имаш предвид - водоразтворими?
VLADO66 - майстор
Да на първо четене се сещам ХИ на Церезит кофата струваше 50-60 лв.
VLADO66 - майстор
VLADO66 написа:
Да на първо четене се сещам ХИ на Церезит кофата струваше 50-60 лв.
Останали са ми две кофи/празни/Ceresit CL 51
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на тераса.Проблем с битумен грунд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: