• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
dodishefa - напреднал
Моля за съвет,как да се спася от локвите по пода на усвоената ми тераса.Живея в панелка,усвоил съм терасите на хола и кухнята.Кухнята ми е вече детска,а хола е всекидневна.През зимата седим само във всекидневната там сме с климатик и потдаржаме около 24гр.С ПВЦ дограма съм и външна ТИ(стерипор 5см) на пода има 2см фибран и отгоре сам с теракот.На терасата сам си сложил хладилника и от другата страна готварска печка(имам абсорбатор).Точно под печката и хладилника се получават локвите.Под мен на комшията терасите са отворени и таваните на терасите са му много зле(напукани на места е излязла арматурата). Някои хора казват ТИ на тавана на терасите под теб(дали ще има полза от това,покрай нас питах комшийте с усвоени тераси нямат такъв проблем),други казват влагооловител,но незнам таз машина дали ще се справи с водата по пода(казват,че премахвала конденза по дограмите). Моля кажете какво да правя според вас кое е най добре за мен. Благодарности.......
VLADO66 - майстор
Първо виж хладилника-ваничката над компресора дали не се препълва и дали дренажния маркуч не се е извадил.Обезвлажнителя действа/изпробвано/.2см изолация е колкото без хич.Направи на тавана на терасите откъм съседите 5 см като не забравиш да грундираш ако има оголена арматура.Сложи клапа на абсорбатора ако не си сложил-предполагам че е изведен директно навън.
dodishefa - напреднал
VLADO66 Хладилника е ОК няма проблем в него. Конденза се получава на терасата най вече в самите рьбове на терасата(става един мокар правоьгьлник,но в средата му е сухо).Абсорбатора е изкаран на вьн с мека врьзка и от вьн сьм сложил розетка за отдушник.Тази клапа каква е и каква работа вьрши? Според вас ако направя ТИ с 5см стерипор на тавана на терасата под мен ще бьде ли достатьчно или трябва и по стените на долу да се пусне ТИ.
VLADO66 - майстор
Стените на балкона трябва да имат ТИ иначе нищо не правиш.Клапата на абсорбатора се слага м/у него и меката връзка и не позволява да се връща въздух от вън.
dodishefa - напреднал
VLADO66 предполагам,че ми говориш за ТИ на тавана и стените на саседите. Най вероятно няма да направя нищо,защото излиза,че трябва да направя напално ТИ на саседите като падарьк. Сетих се за тези клапи,ще взема да сложа,но от там сега по малко влиза от вьн вьздух това не е ли по добре за влагата(има някакво минимално проветрение),или е по добре да няма такова проветрение? Според теб Обезвлажнителя ще премахне ли този конденз от пода? Ако имаш представа за добри модели на прилични цени ще сам благодарен да споделиш.
VLADO66 - майстор
Имах предвид ТИ на стените на балкона/твоя/ и изолация изпълнена на пода на балкона откъм съседите.Обезвлажнител преди години купувах от Метро мисля че беше Аляска-трябваше да исушавам шпакловка на един зимен обект.
Окака Чука - специалист
dodishefa написа:
VLADO66 предполагам,че ми говориш за ТИ на тавана и стените на саседите. Най вероятно няма да направя нищо,защото излиза,че трябва да направя напално ТИ на саседите като падарьк.... .

Ебаси и племето!?! :? В случая, кой е на зор ти-или съседите? Малко звучиш като оня лав- "Не е важно на мен да ми е добре, по-важно е на Вуте да му е зле" :x Аман от сметкаджии! :x

ПП: И поне пиши маааалко по-грамотно! :x
dodishefa - напреднал
Аз сьм сьс вьншна изолация щом е достатьчно само на тавана на саседите така става. Само да се затопли и ще се действа.Благодаря за отговорите VLADO66. Някой хора като нищо не могат да кажат по проблема да не се опитват да мислят поне няма смисьл.
Чаро - Акълия
Като чета, не ви притеснява ледения под, а само конденза по него. Ми... проветрявайте де! Безплатно е.
8180 - майстор
dodishefa написа:
Конденза се получава на терасата най вече в самите рьбове на терасата(става един мокар правоьгьлник,но в средата му е сухо).
Я да попитам - по стъклопакета няма ли конденз?
Ако е така, не е лошо да се поогледаш дали нямаш някаква външна влага да се просмуква.
В детската как са нещата?
dodishefa написа:
Според вас ако направя ТИ с 5см стерипор на тавана на терасата под мен ще бьде ли достатьчно или трябва и по стените на долу да се пусне ТИ.
Не е за подценяване този вариант, включително и стените надолу при съседа - едно 30см до прозореца му.
  • 1
  • 2

Тема "Конденз по пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: