Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
marian1 - майстор
Слушай bat_al_a ти да не живееш на Марс?
1. Аз не навивам собственика на терасата за каквото и да било
2. Аз не съм дистрибутор, заинтересован или каквото и да е
3.Никъде не си спомням да съм казал - ако не го направиш с това - ще ти се скапе!
4.Никъде не съм плюл по изо нам кво си - ( написах го така, поради това, че ми изкочи от ума) да съм изказал мнение за качества
5. Изказах мнение за Цена!
Понеже ми проговори така, а и понеже по-горе те попитах да не си от Марс - та да си довърша - на теб приятелю, от 2 пъти по скъпият продукт български,а другият Сика - кой би избрал?
А дали ти се е случвало, да си купиш Български продукт, и да вложиш пари и после да осъзнаеш, че на производителя не му пука, и да видиш как парите който си платил - са изхарчени, а това в което си ги вложил, не само че не е това което е трябвало да се получи, ами има и работа по махане, който трябва да си заплатиш ...
За справка: Провери дали не съм питал в темата на Изо - при засилен интерес от твоя страна, ще потърся и офертата от Изо и после ще съпоставим със Сиката ... Да не говорим, че няма как сходни продукти да са на толкова голяма разлика в цената....
Относно качеството на БГ продуктите - точно видях как бъркат в един двор тера нам кво си ... и една мацка с една лъжичка и една ПВЦ чашка прави някакви пропорции, и после ги тества :shock: на ръка дали се чупят и колко са здрави.... мога да ти снимам и 2-те фасади една до друга - правени по едно и също време - все още не поставена мазилка върху щпаклованата ТИ - едната е като на сбръчкана циганка лицето, а другата измазана с Теракол за ТИ на Боро - като вчера шпаклована - хем е по зърнеста..... още искаш ли да ти говоря - или да ти кажа името на Този който ги поръчва - и че се разпостира в западната част на София ... голям склад ... Даже и юзер нейма му е със същото име :lol:
Колега извинявай че ти о...спамих темата, ама трябваше да му отговоря подобаващо ....
maistorche2000 - напреднал
колеги, не се карайте за глупости
bat_al_a - специалист
:lol:
Мариане не с лошо недей така:)
Мир да има, не съм искал да обидя когото и да е, с лошо не става нищо хубаво на този свят приятелю :prayer:
А и не мислите ли, че се отклонихме доооста от същността на темата :?:
-Тони- - специалист
Здравейте!
Имам същия проблем като на колегата създал темата. От терасата влиза вода /влага/ в апартамента. Преди около две години забелязах, че на няколко места фугите са се спукали, а на едно място плочките са спукани по средата. Тогава за първи път изби влага по стените. Префугирах където имаше проблем и замазах с фуга спуканите плочки. Знаех че е временно решение, но нямах възможност за по-сериозен ремонт. По миналата зима нямах проблем, може би защото беше по-топла и суха, но тази нещата загрубяха. По цялото продължение на стената изби влага, дори слезе и при комшиите от долу. Идеята ми е да намажа с някаква изолация плочките и върху тях да налепя нови. Старите плочки са здраво залепени - никъде не бият на кухо.
Ще съм благодарен ако ме посъветвате с какво да мажа и с какво да залепя новите плочки.
На терасата има дървен навес с олуци, така че вода влиза когато навява сняг или дъжд, и когато се мие.
Благодаря предварително за мненията по въпроса.
VLADO66 - майстор
Прочети последната страница на долната тема.
-Тони- - специалист
Тази ли: "Вие питате-ИЗОМАКС отговаря! Всичко за хидроизолациите!"
Четох но нещо не се ориентирам.... ще почна от начало
VLADO66 - майстор
Тази тема е -прочети за Изомраз
-Тони- - специалист
http://isomax.bg/data/Image/Rukovodstva ... odstvo.jpg
С това мисля, че е ще стане идеално - благодаря!
mladkal - майстор
Здравейте, колеги!

С риск да бъда досаден ще Ви помоля за Вашето мнение.
ситуацията:
1. Тераса -последен етаж.
2.Липса на навес (какъвто и да е било), но налични сифони за отводняване.
3.Изминалата нелека зима -натрупан сняг. Трансформиран в лед.
4.Плочките (нискобюджетни -заложени от инвеститора) разлепени в следствие от лед, студ, сняг и..каквото се сетите още.
5.След т. 4-та всичко хлопа и избила влага вътре по стените в помещенията - всичко две педи от пода на юфка.

РЕШЕНЕИЕТО МИ(и въпросите ми):
1.Плочките се събират (къртят/отстраняват)
2.Полага се хидроизолация. Течна, но КАКВА?
2.а) Тук съм се насочил към продукт от типа на ИзоМраз, тъй като има удобна разфасовка за моята квадратура. Цената ми изнася. Начина на приложение е елементарен.
3. С подходящо лепило (мразоустойчиво) - КАКВО? се лепят плочки. Гранитогрес -мразоустойчив.
В предвид малката квадратура (под 10 кв.м) с фуга или без фуга да ги лепя. С какво да ги фугирам? Трябва ли да третирам фугата (фугината) с нещо, за да бъда на 100% сигурен, че няма да създаде проблем в бъдеще!?

Може би ще изникнат и още много други въпроси, но вие ако се сещате за нещо, което съм пропуснал споделете.
Благодаря в аванс!
Стефко - специалист
mladkal написа:
1. Тераса -последен етаж.
2.Липса на навес (какъвто и да е било), но налични сифони за отводняване.
!
Можеш да пробваш следното. Намираш проектант, прави ти проект, който подаваш в общината за одобрение. Правиш навес, остъкляваш, и си готов. :? За да е законно.

Тема "Проблем с избиване на влага от терасата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: