Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
piron45 - майстор
Stefan_62 написа:
bat_al_a написа:
Камъка в твоя случай може да се натаява с вода от земята и да просмуква и вкарава влага вътре в къщата, така че обработката с течна гума отвън може и да не ти реши проблема на 100%.
Възможно е, но проблема е само в един участък от около 2м., а цялата стена е 10м. и вода не се задържа никаде по протежението и.
Ами провери в този участък от къде идва влагата. Ако не тече от улуците да няма някой канал наблизо от който да просмуква или нещо друго.
Най добрия вариант е дренаж на основата стига да е възможно.
Stefan_62 - майстор
Да поизтупам малко темата :lol: и да попитам. Ще монтирвам козирка над климатика, че от горе от един комшйски капе точно в/у нашият и зимата сигурно целият ще бъде обледенен. Козирката е от алуминиева сплав и за да не се чува шум от капенето, а и когато вали дъжд мисля отгоре преди монтажа да я намажа с "ТЕЧНА ГУМА - АКРОФЛЕКС". Та питането ми е според вас дали ще има шумоизолиращ :mod: ефект.
VLADO66 - майстор
Сложи козирката под по-голям ъгъл :wink:
Stefan_62 - майстор
VLADO66 написа:
Сложи козирката под по-голям ъгъл :wink:
Ами тя си има даден ъгъл /изработена е по поръчка/ИзображениеИзображениеИзображение, така, че няма как да увелича ъгъла. Интересува ме дали ще има ефект от течната гума. :?
VLADO66 - майстор
Няма да има ефект освен ако не положиш 10пласта/ръце/.
Stefan_62 - майстор
VLADO66 написа:
Няма да има ефект освен ако не положиш 10пласта/ръце/.
Благодаря, ти направо ме разби :lol: :axe: , но поне ми спести 20-на лв. Лично мен не ме бърка, ама да не мърморят комшиите, че им шуми, но няма проблеми :lol: ще ги черпя с :drinkers: да не се сърдят :-D :lol:
bat_al_a - специалист
При2-3 намазвания с акрофлекса съм убеден че ще намали шума на 50% поне
Stefan_62 - майстор
bat_al_a написа:
При2-3 намазвания с акрофлекса съм убеден че ще намали шума на 50% поне
И аз така си мислех, че ако се нанесат няколко слоя поне на половина ще се ограничи шума. Ако и от долу се намаже би трябвало да има и по-добър ефект, но исках все пак да чуя и вашите мения.
levskarski - помощник
Според мен ще стане и с една ръка...наистина като го нанесеш и изсъхне стой като гума и не е толкова твърдо, така че капеща върху него вода според мен няма да се чува толкова отчетливо както върху ламарина.
Аз го ползвах за съвсем друго - намазах една предварително изшкурена дървена дограма на вилата, която е подложена на всякакви метереологични условия и се беше захабила тотално(силното слънце лятото не и повлия, остава да видим мокрото и студа). Иначе захваща много здраво дори върху чам - няма махане. Ако я поразредиш с 20% вода, започва да прилича на боя и да не стой на пръски.
Stefan_62 - майстор
levskarski написа:
Според мен ще стане и с една ръка...наистина като го нанесеш и изсъхне стой като гума и не е толкова твърдо, така че капеща върху него вода според мен няма да се чува толкова отчетливо както върху ламарина.
Аз го ползвах за съвсем друго - намазах една предварително изшкурена дървена дограма на вилата, която е подложена на всякакви метереологични условия и се беше захабила тотално(силното слънце лятото не и повлия, остава да видим мокрото и студа). Иначе захваща много здраво дори върху чам - няма махане. Ако я поразредиш с 20% вода, започва да прилича на боя и да не стой на пръски.
Благодаря за отговора :drinkers:

Тема "Течна гума "АКВАБИТ"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: