Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте!

Живея в стара 60г. къща с приземен етаж (зидан с камък) и гредоред. На приземния етаж има изградена камина. Едната стая искаме да я направим като всекидневна, другата кухня, а на горния етаж да са спалните.

Проблемът е класически - влага на приземния етаж. Около къщата не може за се копае за да се направи дренаж. Преди години са положили бетон едно коляно - като за ракетна площадка, а под бетона има пясък.... Опитахме се да направим изолация с фундалин между двора и площадката. Влагата намаля, но не спря. От есента всичко в стаята е изкъртено за да съхне.

Не искам да запечатваме стената, защото влагата ще тръгне нагоре.
В изградената камина ще поставим горивна камера с водна риза. Въпросите ми са следните:
1. Ще има ли смисъл да направим пояс от тръби в основата на стената? (Идеята е, че така ще се суши стената.)
2. Ако има смисъл външни ли да бъдат или вкопани в стената?
3. Голяма е вероятността да се появят жълти петна по стената. Може ли на тази стена да се поставят декоративни плочки? Не зная точно как се казват, но има едни плочки наредени върху мрежичка. Може ли така стената да диша?

До момента всички майстори, които съм водила да видят стаята, ме съветват да си сложа влагоустойчив гипскартон. На въпроса ми къде ще отиде влагата отговорът е: "Ми никъде, няма да имаш влага". Аз съм прост машинен инженер, ама това не ми се вижда да е решение.

Отворена съм за всякакви съвети и идеи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Здравей geomar,
предимството на простите машинни инженери е, че сме научени да разсъждаваме и анализираме :cool: . Разбира се, че има смисъл от тръбите, независимо дали са вкопани или външно. Все пак най-добрия вариант е да се направи дренаж, независимо, че ще е по-далече от основите.
mladkal - майстор
Решението е едно(според мен): КЪРТИМ; ЧИСТИМ, ИЗМОЗВАМЕ...а сетне и ЗАЛИВАТЕ(с нов бетон)
Защо!?
1. Защото на вашата къща идва влагата от земята; т.е. от кота под нула
2. Защото не ви кефи да текат реки от вода по стената(влагата е неприемлива и нехигиенна)
3. Къртите "коляно"то бетон, за да стигнете основите (кота нула на фондамента- разговроно казано)... Полагате дрениращи хидроизлоцаионни материали и хидроизолационна мушама
4. Хидроизолирате стената...ама преди това я дренирате...



ПП. Има ккаво още да допълня, но нека Стефко и другите, които на истина знаят да се изкажат по въпроса....Приемето го като UP на темата...
Младен - Стара Загора
bencho_rb - специалист
Answers: 1
възможно е да направиш хидроизолация от вътре но е скъпо. sika произвеждат такива продукти .първо се измазва c това /http://gbr.sika.com/en/solutions_produc ... 3101.html/ а след това се измазва с пясак и цимент 4/1 с пластификатор и тази добавка sika1 waterproofer/http://gbr.sika.com/en/solutions_produc ... sa02.html/

Тема "Влага и парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: