Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
vencil - специалист
На терасата имам една голяма лята саксия от бетон, когато е правена преди повече от 15г. е шпаклована от вътре с бял цимент за да не пропуска влага. Тези дни правих освежаване на терасата и забелязах че на дъното на саксията има влага, изпразних пръста и видях че на няколко места белият цимент се беше надул, напукал или направо се е изкъртил. Явно цимента не е най удачният вариант, сетих се за полиестерна смола смятам че ще ми реши проблема в дългосрочен план.Въпроса ми е:Понеже никога не съм работил с такава смола а чета че пише след като се разбърка с втвърдителя имам 10-20мин. на разположение а си мисля че това няма да ми стигне, може ли и без да слагам втвърдител ще се втвърди ли дори и да е доста по бавно или не. А може и други идеи за материали с които да оправя саксията.
stiv1961 - майстор
Намери малка разфасовка еднокомпонентна хидроизолация от някой строителен склад и на две- три ръце намажи саксията отвътре. Предварително почисти от прахоляци.Напр. Акрофлекс, аквабит, изомат и т.н.
vencil - специалист
А все пак, полиестерна смола ще се втвърди ли без втвърдител?
piron45 - майстор
vencil написа:
А все пак, полиестерна смола ще се втвърди ли без втвърдител?
Няма

Тема "Лята саксия от бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: