• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Niky - специалист
Някой може ли да даде малко практически опит, съвет за направа на дренаж на вила.

Аз доста четох по въпроса, но примерно ме интересува откъде да взема сервизни кладенци (дано да уцелих термина), как да свържа дренажните тръби в ъглите (четох, че се предлагат гъвкави връзки, което заменят колената) и други подробности.
zender
Мен също ме интересува този въпрос....на какво расто яние от къщата трябва да се почне да се копае дренажа и на каква дълбочина? :?
hygro - майстор
zender написа:
Мен също ме интересува този въпрос....на какво расто яние от къщата трябва да се почне да се копае дренажа и на каква дълбочина? :?
На такива въпроси е невъзможно да се отговори тук. Конкретните параметри на дренажа зависят от строителни и хидрогеоложки фактори и могат да варират в значителни граници. Дори няколко сантиметра промяна в дълбочината означават значителен обем изкопни работи, инертни материали, транспортни разходи и могат да оскъпят или поевтинят строителната себестойност с хиляда лева.

В този смисъл няколкото лева, заплатени за консултация с хидрогеолог, имат огромна възвръщаемост.
Niky - специалист
Ами тогава да те водя до вилата да ме консултираш на място :)

Не е проблема, че искам да е без пари. Искам да не копая залудо.

Доколкото аз съм чел, дренажната тръба се слага малко под основата. Става дума за дренаж на основата.
За дренаж на терена не знам колко се копае. Предполагам, че зависи от нивото на подпочвените води.

Ето пример: http://www.truba.hou.ru/dren1.htm
hygro - майстор
Niky написа:
Ами тогава да те водя до вилата да ме консултираш на място :)
За съжаление не съм хидрогеолог, но случайно имам няколко подръка :)
Niky написа:
Не е проблема, че искам да е без пари. Искам да не копая залудо.

Доколкото аз съм чел, дренажната тръба се слага малко под основата. Става дума за дренаж на основата.
За дренаж на терена не знам колко се копае. Предполагам, че зависи от нивото на подпочвените води.

Ето пример: http://www.truba.hou.ru/dren1.htm
Този пример визира частен случай и не е много добър. При него под сградата има слой от прекъсващ капилярните пътища инертен материал, а в реалния живот често не е така...

Копае се винаги на дълбочина под границата на замръзване. Освен това, дълбочината трябва да е достатъчна, за да не може депресионната крива под сградата да достигне критично ниво. Симптом за този дефект е, че мазето започва да се навлажнява в централната си част. От значение е не толкова нивото но подпочвените води, а характеристиката на почвите под сградата.

Една от възможните грешки е такова поставяне на дренажа, че подпочвените води да подмиват основите. Щетите върху сградата най-често са непоправими...

Друг проблем е възможността за заустване на дренажните води. Понякога, с цел избягване на използването на дренажни помпи, се прави компромис и дренажът се поставя по-плитко от оптимума. Това, разбира се, снижава ефективността.

А на "кладенеца" му викат ревизионна шахта. Не е задължителна за всеки ъгъл, но колкото повече, толкова по-добре за обслужването и диагностиката.
Може ли да ми датете координати на някого който може да ми направи дренаж около къщата?
Обектът се намира в София, кв.Симеоново.
hygro - майстор
vasok написа:
Може ли да ми датете координати на някого който може да ми направи дренаж около къщата?
Обектът се намира в София, кв.Симеоново.
ХигроОптима ООД
(088) 8675 002
Последна промяна от hygro на чет яну 25, 2007 3:55 pm, променено общо 1 път.
Благодаря!
Кого да търся на този телефон?
hygro - майстор
vasok написа:
Кого да търся на този телефон?
ХигроОптима ООД
http://www.hygrooptima.com/contact.html
По повод дренажа: Имам подобен проблем със стара сграда. Интересува ме подробното устройство на дренажа, наклон и др. Както и разстоянието от основите, които не са много дълбоки и стабилни/Къщата е стара/ Ако сте доволен от консултанта, моля за координати. Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Дренаж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: