• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте,
Домоуправител на вход съм и се налага ремонт на покрива. Керемиден, но с много плоскости, капандури, комини и един улей
Прикачен файл:
002.JPG
002.JPG (47.31 KиБ) Видяна 10074 пъти
със завой. На едно място са хлътнали
Прикачен файл:
001.JPG
001.JPG (45.83 KиБ) Видяна 10074 пъти
. Тече по комините и вероятно заради завоя на уламата (обясниха ми, че такива слаломи не се правт). За да дадат гаранция, предприемачите искат да се направи с битгумни керемиди, изцяло нов покрив.
Тези дни попаднах на обява, няма да пускам линк. Нова технология за ремонт на стари покриви, 10лв/кв.м; 5год. гаранция. Има снимка на покрив, като на единия скат керемидите са като залети със смола (преди- след). Обясниха ми, че резултатът е все едно целият покрив е покрит с рулонен битум, но без горелки и нагряване. Когато дойдат за оглед, ще ги разпитам повече.
Може ли да се ремонтира покривът ни по този начин? Какво ще кажете за заливане на керемиден покрив с течна гума (акрофлекс примерно).
Не съм виждал такива покриви( то си е обявено за новост), но като цена за нас ще е идеално. После и поддръжката му ще е лесна.
EDI - майстор
Откажи се, няма да стане, само ще дадеш парите.
bulhomes2 - майстор
Аз не съм го виждал, но не бих го пробвал за себе си. 5 години е твърде малък период за покрив. Не съм против новостите, но не бих го пробвал, ако трябва да плащам за това.
nikogargov - специалист
Отдолу на плоча ли е или ... Сега понеделник започваме една такава къща но е била с лепени керемиди но времето си е казала думата. Заложихме на отстраняване на керемидите с капаците слагане на ребро 5x8 /реброто е по-здраво/ реброто ще лежи върху бетоновата плоча, след това се наковават летвички 4x3 или 4x4 и керемидите отново отгоре с подмяна на ламарините естествено. И аз съм съгласен с новостите но какво правим с пропадането и счупените летви :?: :?
Ето и снимката от обявата:
Прикачен файл:
ROOF.jpg
ROOF.jpg (78.29 KиБ) Видяна 9931 пъти
Битумът е по- вероятно да е Изомат Еласта.
На снимката е приказка. След огледа и офертата ще мога да кажа повече.
Иначе основата е бетонна плоча, дървена скара и хоросан под керемидите.
EDI - майстор
Грубо казано, хич не я виждам тая работа да стане както се полага.Според мен не се захващай, после ще имаш ядове.
nikibi - специалист
По принцип става и вьрху керемиди, но зависи от доста странични фактори. Основно се използва за частични поправки и кьрпежи в подобни случай. Полага се основно вьрху бетонени
покриви. Материалите от производителя в момента са кьм 12лв/кв. за 4 пласта. Това на снимката го виждам като 2 пласта без мрежа. Истината е че това действително е най евтиния вариант за закьрпване на положението.
naix - специалист
Това на снимката е Изомакс Еласта. Този материал е надежден, ако се използва по предназначение, а именно за плоски покриви (може да се използва и при скатни повърхности при някои условия). В случая, хората не са спазили технологията за полагане, въпреки че на този материал не му е мястото върху керемиди - няма воал и са наполовина пластовете.
Какъв ще е резултата - 1-2 години няма да има проблем, докато атмосферните условия не смият материала. Останалото е ясно.
Благодаря на всички.
Пуснах питане и към Изомакс какво ще кажат като производители.
nikogargov - специалист
Може да не съм компетентен по точно този метод, но не мога да не пропусна да отбележа, че това ми мяса само на битумен грунд. До колкото и аз разбрах това помагало само за покреви с гладка повърхност /ламарина, бетонни/ щом отдолу е на плоча сменяйте летвичките и наново. Не се вкарвайте във филмите на д-р Хаус
  • 1
  • 2

Тема "Течна гума върху керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: