Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
kati_v - помощник
Здравейте!
Реших да се допитам тук за още мнения.
Така, проблемът е следния: Последен етаж на панелка. Покрива беше ремонтиран преди 3 години, но тази година се яви теч и на едната стена на кухнята, която е съседна на асансьорната шахта от време на време избива влага и съответно - черен мухъл. Да поясня, че там не се готви /изнесена ни е печката на терасата/, само пералнята работи - евнтуално да вкарва влага. Отделно, след смяна на дограмата, в другите 2 стаи също изби мухъл, въпреки проветряването, та ще инвестираме в електрически обезвлажнители.
То е ясно, че трябва да се прави покрива пак, но ме интересува какво можем да направим, за да предотвратим поне малко развитието на мухъла, защото дребното е с алергии и Саво-то не му действа добре, мухъла пък още по-малко.

След големи размисли и разпитванки дотук сме на 3 варианта за кухнята:
Сваляне на тапетите, остъргване на каквото има отдолу до панела, пръскане с антимухълен препарат и:

1. Шпакловка на гипсова основа и антибактериален латекс /ориентирали сме се към ей този латекс/. Логиката е, че гипса е хигроскопичен и ще поема влагата, а цимента запечатвал и не било добре.

2. Другия майстор даде противоположния акъл - гипса щял да поеме влагата и да се надигне, така че грунд, циментова замазка и антибактериален латекс.

3. Най-екзотичната идея беше да измажем въпросната стена с ей това чудо, което да запечата стената и съответно, ако избие пак влага, да върви от външната стена на панела, но да не прониква в жилището. Като четохме упътванията, го дават и за изолации на покриви, басейни и т.н., което мен лично малко ме смущава. Крайния ефект бил, че седяло малко като гумено покритие. Ок ли е за вътрешно помещение.

Съответно първите два варианта за другите две стаи - гипсова шпакловка и тапети или циментова шпакловка и тапети, кое е по-удачно според вас?
ПП-Есента сменихме дограматна и обърнахме прозорците, като отгоре остана само замазано с гипс. Там не изби мухъл, а на тапета до него - да. Оттам ни дойде идеята да шпакловаме с гипс целите стени.
Предварително благодаря за мненията!
tysonlkr - специалист
Първо трябва да установите мухъла от какво се получава.

1. Ако е от конденз на водни пари то тогава трябва да помислите за изолация.
2. Ако пък е теч от покрива то тогава само премахване на този теч е спасението, другите възможности са само замазване на положението и скриване на проблема :wink:

Според мен тези антибактериални бои и подобни не са решение, ако причините са горепосочените.

Тема "Влага в кухнята - варинти и решение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: