Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
chapara - майстор
Ами като се чете м/у редовете :lol: :-D :roll:
dimovsport - специалист
Чета аз,но не съм запознат що е то фуга на ардекс(викам си да не би тя да е алуминиева) и как аджеба се обработва фуга със Сикафлекс? Вероятно ще го прочета на опаковката. :?
chapara - майстор
dimovsport написа:
Чета аз,но не съм запознат що е то фуга на ардекс(викам си да не би тя да е алуминиева) и как аджеба се обработва фуга със Сикафлекс? Вероятно ще го прочета на опаковката. :?
Когато се поставят кавички "Ардекс", това е наименование на

Изображение

Фугираща смес на циментова основа за ширина на фугата от 4 до 15 мм.

За вън и вътре, за стени и подове. За керамика, стъкло, естествен камък( без мрамор), изкуствен камък, клинкер, фасадни плочки и стъклени тухли. Изключително подходяща за балкони , фасади, тераси.

Изображение





Фугираща смес на циментова основа за ширина на фугата над 4 мм


За вън и вътре, за стени и подове. Много устойчива на натоварване от пароструйка, високи температури и обичайните препарати за почистване. Устойчива на механично натоварване и изоносване. След полагане е годна за ходене след 1,5 часа. За теракот и гранитогрес, бетонови плочи, естествен камък (нехигроскопични), керамични плочки и клинкер, стъклени тухли. За автомивки, басейни, индустриални повърхности, стълбища, подлези, балкони и тераси.


Разход: при приблизителна ширина на фугата 10 мм и дълбочина 5 мм- за плочки и мозайка
- 300х300 мм- прибл. 0.65 кг/м2
- 150х150 мм- прибл. 1.30 кг/м2
- 100х100 мм- прибл. 2.00 кг/м2

Изображение

Фугираща смес на циментова основа за ширина на фугата от 2 до 12 мм.


За вън и вътре, за стени и подове. Фугираща смес със самонивелираща и саморазливна способност. За фугиране на плочки по подове. В следствие на разливната консистенция на сместа се постига висока производителност и много нисък разход. След полагане е годна за ходене след 2 часа. За теракот и гранитогрес, бетонови плочи, плочи от естествен камък( нехигроскопични), клинкер, керамични пллочи, камък и др.
На Циментова основа, за широчина на фугата от 2 до 12 мм.



Разход: при приблизителна ширина на фугата 3 мм и дълбочина 5 мм- за плочки и мозайка
- 300х300 мм- прибл. 0.20 кг/м2
- 150х150 мм- прибл. 0.40 кг/м2
- 100х100 мм- прибл. 0.60 кг/м2

- 050х050 мм- прибл. 1.10 кг/м2

Изображение

Фугиращ разтвор на основата на епоксидна смола за ширина на фугата от 2 до 15 мм. За стени и под, за плочки, клинкер, камък, мозайка и др. Устойчив на химикали.За вън и вътре.

Разход: при приблизителна ширина на фугата 3 мм и дълбочина 5 мм- за плочки и мозайка
- 150х150 мм- прибл. 0.30 кг/м2
- 100х100 мм- прибл. 0.45 кг/м2

- 050х050 мм- прибл. 0.90 кг/м2

Ей така фугираш малката фуга-бързичко:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iSAR-B4GevE[/youtube]


"Sikaflex"



Изображение

Изображение

Oбработката:

Изображение

Изображение



Разход: при приблизителна ширина на фугата 6 мм и дълбочина 5 мм- за плочки и мозайка
- 300х300 мм- прибл. 0.30 кг/м2
- 150х150 мм- прибл. 0.60 кг/м2
- 100х100 мм- прибл. 0.90 кг/м2
- 050х050 мм- прибл. 1.80 кг/м2

Принципа на полагане на "Сикафлекс" е този:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NzkZu7wQK6U[/youtube]
dimovsport - специалист
Златен си,наистина много ми отвори очите,сега ако можеш да ми кажеш ти лично колко мм. фуга би оставил ако го правиш за себе си? Има ли опция всички фуги да са с еднаква ширина и ако да,колко мм. би било оптимално.
Благодаря още веднъж,обещавам снимки :yawinkle:
chapara - майстор
dimovsport написа:
Златен си,наистина много ми отвори очите,сега ако можеш да ми кажеш ти лично колко мм. фуга би оставил ако го правиш за себе си? Има ли опция всички фуги да са с еднаква ширина и ако да,колко мм. би било оптимално.
Благодаря още веднъж,обещавам снимки :yawinkle:
За себе си 2,5 мм с разширителна 5 мм. Иначе 5 мм. ако да са еднакви и през 1,5 м., обработена със "Сикафлекс". Има и полиуретанови пълнители на "Ардекс"-Цветни, вместо Сиката, та да се доближиш до фугиращата смес, или по скоро по пълнителите да вземеш съответния цвят фугираща смес.
dimovsport - специалист
Днес ще видя продукта на Ардекс като цени че вчера като видях колко струва на сика 310мл. ми прилоша.
chapara - майстор
dimovsport написа:
Днес ще видя продукта на Ардекс като цени че вчера като видях колко струва на сика 310мл. ми прилоша.
Колко?
Защото 600мл. са 17 лв. :wink:
jekasus - майстор
chapara написа:
Принципа на полагане на "Сикафлекс" е този:
Пробва ли моя начин за силикона? Че не съм пробвал със Сикафлекса, а и това със тиксо го смятам за остаряла технология :-D
dimovsport - специалист
http://podove.biz/dokumenti/%D0%A6%D0%B ... 2_2013.pdf За сверяване на часовника,става. Определено ме отказа от SikaBond-T8

Тема "Последна плоча-тераса,дайте съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: