Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Tsilkov - майстор
genata6 написа:
Да тук там имам някоя правописна грешка !
Не е проблема в правописа ,а в пунктуацията http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1% ... 0%B8%D1%8F
Pooh написа:
Няма вариант, при който, да се третира ВЪТРЕШНО стената и да има качествена хидроизолация в последствие.
И аз така мислех ,ама сутерена на блока в които живея (пак на 3-4 години) в началото беше като лейка ,а сега е сух :) .Лошото обаче на хидроизолирането отвътре е ,че е на принципа "Що да ми е лесно като може да ми е трудно".
genata6 написа:
Коперацията е била на 4 години и половина !
За толкова години все трябва да е избягала тая влага.
genata6 написа:
Поне собственика на строежа си призна ,че няма положена хидроизолация !
Ех голям сладур тоя образ :axe:.Наще поне бяха сложили рулонна макар и с изтекъл срок на годност.
ArturDent - Почти Безобиден
genata6 написа:
Коперацията е била на 4 години и половина !
Поне собственика на строежа си призна ,че няма положена хидроизолация !
А гаранционния срок по ЗУТ ?!
Търсете си шибаните права!
genata6 - специалист
Устано ви се ,че влагата се появява само зимата и то само на задните външни стени и лятото изъхва според
твърденията се казва ,че или цимента просмуква влагата или се повишават подпочвените води и тем подобни !
Твърдят ,че това било нормално и не е вредяло на блока !
И понеже Русе се славил със тъй наречените "лйос" почви които имали подпочвени води ...
Но не знам найстина по принцип има такива райони в Русе !
Сега тия който са стройли коперацията казват , че около блока е бетон и евентуално да се покрие
със някаква химична смола или асвалт който ще е безбожно скъп и това можело да помогне да до спре допълнитеното качване на нивото валата в почвата !
Имало и някаква изолация положена но до колкото рабрах е било някаква смола намазана по-стените основите на коперацията !
Та малко с закъснение повдигам темата но чакахме да видим какво ще кажат !
genata6 - специалист
Eто и снимка ка е в момента а др вход е доста повече влагата пада се по на ниско !

Прикачен файл

2013-02-22 13.20.44.jpg
genata6 - специалист
Помагайте колеги кой да извикаме по точно някакъв екип или експерт
за да даде какво точно предизвика влагата високи подпочвени води просмукване на
валадата от горния слой на цимента положен около коперацияата или нещо подобно !
Към кого да се обърна обърнем !
Чакаме мнение
kozl - майстор
Има фирми дето се заемат с хидроизолиране от негативната страна за полагане на хидроизолации. Т.е. от вътрешната страна.
Примерно тази
или тази,
но цените са високи и стойността на ремонта може да надхвърли стойността на мазето. Освен това работата е колективна/орташка - само едно мазе не може да се изолира. а като се стигне до плащане и ортаците се покриват. Най-вероятно ще извикате някой да даде оферта и ще си останете с офертата и влагата.
Виждал съм сутерени не с влага а басейни с вода, а сега са обитаеми. Това което строителя си е спестил да изпълни от позитивната страна ще наложи в пъти по-висока цена за изпълнение отвътре. Изолира се бетон - под и стени. Наложително е третиране и на фугите. Ако има тухлени зидове и мазилки положени в-у бетона всичко трябва да се премахне в зоната на проникване на водата и да се третира бетона. Понеже съм от строителния бранш и съм видял и тухлени сутеренни стени - нема как да се изолират от негативната страна, за това се заменят с бетонови такива.
А видял съм и простотии. Да се полага скъп материал в-у варова мазилка, защото некой го домързело да сваля мазилката. Е не става хидроизолация така от негативната страна, но пък е некакъв начин да се свали мазилката :lol:
nikolson - майстор
Аз не съм ти колега, а по-скоро клиент :-D , но май имаше някакъв химикал, или СИКА, или гръцки, който се инжектираше в стени и под, там кристализираше и спираше влагата.
VLADO66 - майстор
nikolson написа:
Аз не съм ти колега, а по-скоро клиент :-D , но май имаше някакъв химикал, или СИКА, или гръцки, който се инжектираше в стени и под, там кристализираше и спираше влагата.
Ползвал съм Sika Top seal 107 за негативна хидроизолация и мога да гарантирам за нея.Но при всички случаи трябва да го огледа специалист защото си има тънкости.Вандекса също е много добро решение.
genata6 - специалист
Проблема в момента който се говори е ,че има влага и уж нямало някакъв дренажен отвонителен канал
и при валеж всичко се набивало и влизао в мазетата другия
проблем е ,че около блока всичко е бетон а не асвалт и при един дъжд бетона просмуква всичко като гъба !
Уж има положена изолация но такава какватасе нанася с балека някаква сме не знам точо как се казва
тази изолация тия дни я гледам рекламират е жестоко ама дефакто е боклук или поне тази която е
положена ! Говорят ни ,че копията на 5-6 години и да се изчакало още да ама герацията е още малко и изтича
другото уж щело да се донамества блока уа някакви такива не знам затова попитах към кой да се обърне човек за
инфо извикахме някаква вирма те казват ,че трябва да се маправи дренажен канал за отводни такива !яване и някакв
VLADO66 - майстор
genata6 написа:
Проблема в момента който се говори е ,че има влага и уж нямало някакъв дренажен отвонителен канал
и при валеж всичко се набивало и влизао в мазетата другия
проблем е ,че около блока всичко е бетон а не асвалт и при един дъжд бетона просмуква всичко като гъба !
Уж има положена изолация но такава какватасе нанася с балека някаква сме не знам точо как се казва
тази изолация тия дни я гледам рекламират е жестоко ама дефакто е боклук или поне тази която е
положена ! Говорят ни ,че копията на 5-6 години и да се изчакало още да ама герацията е още малко и изтича
другото уж щело да се донамества блока уа някакви такива не знам затова попитах към кой да се обърне човек за
инфо извикахме някаква вирма те казват ,че трябва да се маправи дренажен канал за отводни такива !яване и някакв
Вземи легни да поспиш и утре ще допишеш :partyman:

Тема "Влага в мазе в нова коперация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: