Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
Вземи легни да поспиш и утре ще допишеш :partyman:
Май е ползвал преводача от латиница на
кирилица :?
genata6 - специалист
Колеги установи се ,че влагата се появява само зимата !
Според вас някакви предположени срещу блока има тревни площи ,възможно ли е да
го просмуква влагата от там .
kozl - майстор
Предположение - 1.
Влагата се забелязва само зимата, защото зимата прозорците за проветрение са затворени и липсва вентилация/проветрение.
Влагата може да е от повишено подпочвено ниво на водите. А тревните площи - зимата не се поливат, освен това валежите са твърди при отрицателни температури :? За да се вдигне нивото на подпочвените води трябват валежи или течащ водопровод/канал.
Тая сграда как е фундирана?
Има ли фундаментна плоча или е на единични и ивични фундаменти?
Дъждовните води от покрива къде отиват - в канализацията или на тротоара?
И ако искате развитие извикайте специалисти за оглед на място, но не мен, че съм зает.
genata6 - специалист
Водата от улуците влизат в канализацията !
Това е жилищен блок !
... ли фундаментна плоча или е на единични и ивични фундаменти? На тоя въпрос мога да кажа
,че не съм запозната но знам ,че е на плоча около 1,50 1,80 м. излят бетон фундамент ли как се води !
Влагата може да е от повишено подпочвено ниво на водите по принцип това се съмняваме и ние !
но блока е под лек наклон и в долната част като е третия и последен вход се наблюдава най- много влага !
И интересното е ,че влагата в високата част в 1 вход е няма в 2 съвсем малко към края къде почва 3 вход където САМАТА ВАЛАГА има най голям наклон !
А за специалист кажете някой за Русе ! И какво ще вземе като сума за оглед !
bat_al_a - специалист
Принципно много трудно се прави изолация от обратната страна от която прониква влагата, тоест в твоя случай от вътрешната страна. Тези инжекционни системи, които ти препоръчват колегите са разтвори на базата силиконати и силикати(водно стъкло), които шприцовани през пробити отвори се просмукват по капилярите на бетона и правят кристализация във вътрешността му. Виж това решение за капилярна хидроизолация на BASF: MASTERSEAL® 501

http://www.isotron-bg.com/technology.ph ... ms&catid=4

Виж нагледно и тук, въпреки че това е за ПЕНЕТРОН, но мисля са на една и съща база с МАСТЕРСИЛА на БАСФ:
http://www.youtube.com/watch?v=c0-YidaejiI
genata6 - специалист
Коперацията има няма е на макс 5-6 години има уж 15 години гаранция за
основите така ,че казвайте какво да се прави ! Кой да се вика и да си поемат не
сършената работа стройтеля !
kozl - майстор
Строителя, Консултанта (Надзора), ДНСК. Но ако строителя не иска да си оправи рекламацията - нещата стигат до съд, пари нерви и влагата си е влага.
Обаче според "НАРЕДБА № 2 ОТ 31 ЮЛИ 2003 Г. ЗА ВЪВЕЖДАНЕ В ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА СТРОЕЖИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ И МИНИМАЛНИ ГАРАНЦИОННИ СРОКОВЕ ЗА ИЗПЪЛНЕНИ СТРОИТЕЛНИ И МОНТАЖНИ РАБОТИ, СЪОРЪЖЕНИЯ И СТРОИТЕЛНИ ОБЕКТИ"
Глава четвърта.
МИНИМАЛНИ ГАРАНЦИОННИ СРОКОВЕ ЗА ИЗПЪЛНЕНИ СТРОИТЕЛНИ И МОНТАЖНИ РАБОТИ, СЪОРЪЖЕНИЯ И СТРОИТЕЛНИ ОБЕКТИ
Чл. 20. (1) За осигуряване нормалното функциониране и ползване на завършените строителни обекти и отстраняване на скритите дефекти след приемането им и въвеждане в експлоатация (ползване) се определят минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти.
(2) Гаранционните срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти се определят с договора между възложителя и изпълнителя за съответния строителен обект и те не могат да бъдат по-малки от минималните срокове, посочени в тази наредба.
(3) Гаранционните срокове започват да текат от деня на въвеждането на строителния обект в експлоатация (издаване на разрешение за ползване или удостоверение за въвеждане в експлоатация).
3. за хидроизолационни, топлоизолационни, звукоизолационни и антикорозионни работи на сгради и съоръжения в неагресивна среда - 5 години, а в агресивна среда - 3 години;
Срока дали не е изтекъл :?:
Според мен, първо трябва да се установи причината за влагата и след това да се търсят решения за ликвидирането и
genata6 - специалист
НЕ е истекал 100 процента питахме 5 години е за тавани мазилка алал бала и такива за
мазетата е 10 или 15 години беше не се сещам кажете цена и кой да дойде да погледни !
Колко ще взема за преглед защото прегледа ще го поемаме ние .
genata6 - специалист
По пронцип познати ми викат няма страшно в мазетат винаги има влага не се притеснявайте, а интресно появява се само
зимата през останалите сезони няма !
А за препоръки за консултан експерд който да даде диагноза от каде и какво се получава
на лични но да е от Русе .

Тема "Влага в мазе в нова коперация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: