Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
koev59 - помощник
Хидроизолация - външна върху декоративни плочи !?
От няколко месеца се интересувам /консултирам / в различни фирми /майстори/ как да си направя външна хидроизолация на апартамента който е облепен с гладки декоративни плочи. Получавам различни отговори: да ги сваля; да изолирам върху тях; или пък да прорежа канал в горния край над изолацията и да се фугира с някакво лепило за да се спре евентуално проникване на влага.
Никой не можа да ме посъветва кога ще има по-добра топло изолация!Ако някой се е занимавал с нещо подобно да даде идея.
Предварително благодаря!!!
velsi - Почетен майстор
Чакай малко, хидроизолация или топлоизолация искаш? Защото аз не разбрах. Самите плочки би трябвало да са добра хидроизолация. Май искаш топлоизолация. Би ли пояснил?
koev59 - помощник
Извинявай, не съм го написал достатъчно ясно.
Замисъла ми да направя топлоизолация с плочи от експандиран полистирен, но не съм стигнал до еднозначен отговор кое ще е по-добре в/у плочите или да ги свалям. Едновременно с това да направя нещо и за хидроизолация, тъй като имам съмнение че прониква влага през плочите /или поне в горната част на апартамента/ тъй като се появява мухъл. Имам и снимки но ще трябва да попитам как се качваха.
Апартамента е на първия етаж над магазините, има 1,5м еркер и декоративните плочи са поставени по диагонал на фасадата.

Благодаря за съветите.
koev59 - помощник
Моля Ви дайте мнение някой акой е бил в подобна ситуация.
Прилагам снимки.
hygro - майстор
Не е задължително влагата да идва отвън. Възможно е да се касае за кондензационна влага. Двете причини могат да се диференцират с влагомер с пирометър. Ако влагата прониква отвън, местоположението на теча може да се установи чрез влагомер за строителни материали. Двата прибора са скъпи, но ако сте от София, не е нужно да ги закупувате, за да поставите диагнозата.
koev59 - помощник
Не съм от София, а не знам в Бургас дали има някъде.
Прилагам и някои снимки. Плочите са по диагонал върху фасадата. Все си мисля че от там прониква някаква влага!

Прикачен файл

Апартамент 001.jpg
Вътре ъгъла
Апартамент 001.jpg (7.59 KиБ) Видяна 5455 пъти

Прикачен файл

Апартамент 002.jpg
Вътре ъгъл 2
Апартамент 002.jpg (5.48 KиБ) Видяна 5454 пъти

Прикачен файл

Апартамент 011.jpg
Външнв стена 1
Апартамент 011.jpg (10.72 KиБ) Видяна 5455 пъти

Прикачен файл

Апартамент 010.jpg
Външна стена
Апартамент 010.jpg (11.11 KиБ) Видяна 5455 пъти

Прикачен файл

Апартамент 007.jpg
Вътре ъгала
Апартамент 007.jpg (93.63 KиБ) Видяна 5455 пъти
hygro - майстор
Мда, възможно е да имаш право. Според снимките много е вероятно влагата да идва отвън. При кондензационна влага обикновено границите на пораженията са по-неоформени и заемат по-големи площи...
koev59 - помощник
Благодаря за мнението "Hygro"!
А как би предложил да пресека ли отвън плочите, точно над топлоизолацията която мисля да сложа вурху тях и евентуално да запълня с някакво херметизиращо лепило (за да спра евентуалното проникване на влага) или нещо подобно.... :? ..... което още не съм намерил ..... може би тука в "ХигроОптима ООД" нещо ще предложат :shock: .

Тема "Хидроизолация - външна върху декоративни плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: