Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
chapara - майстор
bat_al_a написа:
И пак повтарям с риск да стана досаден, много е важно да има добро отичане на водата и да се внимава с риска да се запечата влага с новата изолация. Лично аз какво бих направил:
1. Махам стария воалит
2. Отдолу му е 99% блато мирише на жабурняк
3. Мога да ти кажа, че за твоя изненада може да няма битумен грунд под воалита, ако пък има доколкото можеш го почисти
4. Остави плочата няколко дена да се поизпари влагата, ако искаш даже я нагрей с горелка за по-бързо изсушаване
5. Вземи си мазана изолация, грунд и 2 ръце след това от изолацията, като е хубаво да сложиш армировка между 1 и 2ра ръка от стъклофибърна мрежа. Вдигни и 10-15 см и нагоре в ъглите с мрежа и хидроизолация да се получи като цокъл. После върху последната ръка или насипваш пясък докато е мокра и като изсъхне измиташ излишния. Или след като е изсъхнала изолацията нанеси едно циментово мляко. Лепи си плочките отгоре и си свиркай :)

Тук можеш да видиш как се прави такава изолация, само дето са пропуснали да отбележат, че се слага плат или стъклофибърна мрежа върху пурвата основна ръка, докато е още мокра.
http://www.youtube.com/watch?v=Pfx8p9-8k9w
Досадното е в преразказа на предишни постове, не знам с каква цел ,трупане на актив ли?

Точка първа е ясна, втората и третата от къде ги съчини не знам, ама явно за динамика в преразказа. За четвърта точка е ясно, ама с горелката не е за предпочитане. Сега за пета, това с мазаната изолация, кажи каква да бъде поне, масло, маргарин :?: Мрежата не са я забравили в клипа, а и едва ли биха, просто не се слага. По ъглите не се вдига мрежа , а хидроизолационна лента , като в клипа, може да не е същата марка. Пясък, едва ли, такова нещо няма, просто си има хидроизолации, върху които можеш да лепиш директно, а и аз съм посочил една такава, която съм тествал многократно и е с добри показатели.

Приятели, нека когато се дава информация на заинтересовани, да е адекватна, лесно приложима за начинаещи и не подвеждаща. Вярно че Форума е Направи си сам, но да не се получава Навреди си сам. И нека никой не се обижда, но има достатъчно разумни и кадърни колеги , които жертват от личното си време, в полза на мераклиите да сътворят нещо сами със собствени усилия, без да крият нищо. Бих препоръчал чистосърдечно лаиците да бъдат по сдържани с обяснения от сорта-"После върху последната ръка или насипваш пясък докато е мокра и като изсъхне измиташ излишния"
Marisan - специалист
Здравейте,
Продуктът ХИДРОЗОЛ се полага на дебелина от 2 до 4 мм и не е предназначен да направи наклон. Ако такъв липсва, той трябва да бъде направен посредством замазка. В зависимост от дебелината на замазката, която планирате да положите може да подходите по два начина:
Вариант1: Ако има възможност да поставите дебела армирана замазка (4-5см.), то тогава можете да я положите директно над воалита без да е нужно да го премахвате. След това можете да хидроизолирате с ХИДРОЗОЛ или друг вид мазана хидроизолация (без да пропускате поставянето на хидроизолационна лента в ъглите). Залепете плочките.
Вариант2: Ако нямате възможност за полагане на дебел слой замазка, то тогава нанесете първо ХИДРОЗОЛ над воалита. Върху това покритие направете замазката (с дебелина 2-3 см) и след това положете плочките.
Хидрозол е продукт, който гарантирано ще Ви предостави чудесна контактна повърхност и може да се постави директно над воалита без никакъв проблем. Ако се спрете на вариант 1 или както предлагат другите участници в дискусията – премахване на воалита, то тогава можете да поставите и друг хидроизолиращ продукт по Ваш избор. Премахването на битумната хидроизолация е въпрос на преценка – най-вече дали има проникнала влага под нея или не и дали има добър контакт с плочата (да няма отлепени участъци). Ако няма такива проблеми – нейното премахване не е наложително.
gidik - помощник
Marisan написа:
...
Вариант1: Ако има възможност да поставите дебела армирана замазка (4-5см.), то тогава можете да я положите директно над воалита без да е нужно да го премахвате. ...Премахването на битумната хидроизолация е въпрос на преценка – най-вече дали има проникнала влага под нея или не и дали има добър контакт с плочата (да няма отлепени участъци). Ако няма такива проблеми – нейното премахване не е наложително.
Марисанчо, ако ти си дадеш колата за пребоядисване, дали ще си съгласен да пръснат новата боя върху непочистена ръжда? Човека спомена в по-горни постове, че видимо има поражения по сегашната ХИ. Като го караш да провери каква е влагата под старата ХИ, можеш ли да му услужиш микровълнов влагомер, за да направи замерването без да разрушава старата ХИ. В крайна сметка става въпрос за <2 м2, а не за 20000 м2 и аз бих посъветвал dimovdid да изкърти всичко до гол бетон и да си направи терасата, както го пише в дебелите книги. Гимнастиката не е много. Този съвет ти го давам, dimovdid, защото водата не е проста като нас инженерите, а търси най-малкото съпротивление и избива оттам, а от снимката е очевадно, че вече това се е случило. Изкъртвайки старата замазка, няма да си вдигаш излишно нивото на терасата и няма да запушиш отворите на дограмата за оттичането на конденза от вътрешността на профила, ако има праг (от снимката не става ясно).
bat_al_a - специалист
Колега 4опар ли си шопар ли си не знам, но ако работата ти е колкото ти е голямо самочувствието във форума то ти трябва да си от едрите строителни фирми в бранша :lol:
Ако не ти се е случвало да махаш воалит и да няма отдолу останал грунд или явно спестен е друг въпрос. Умишлено спестявам с какви материали работя и предпочитам, за да не правя излишна реклама. Обикновено работя с течната гума Акрофлекс от течните хидроизолации. Защо реши че не се слага геотекстил не ми е ясно, явно така работиш ти, аз лично съм се обедил, че с армировка се получава едно доста добро и здраво покритие. Купувай и слагай по ъглите от скъпата ъглова мрежа, аз пък си вземам от геотекстил на 90 ст/кв.м. и ми излиза като я нарежа на ленти линейния метър около 15ст. Върху течната гума на вълков също се лепят плочки без никакъв проблем. Не мога да разбера какво неадекватно намираш в предния ми пост. Правил съм доста пъти и това с пясъка и не е имало никога проблеми с времето.
gidik - помощник
bat_al_a написа:
...5. Вземи си мазана изолация, грунд и 2 ръце след това от изолацията, като е хубаво да сложиш армировка между 1 и 2ра ръка от стъклофибърна мрежа. Вдигни и 10-15 см и нагоре в ъглите с мрежа и хидроизолация да се получи като цокъл. После върху последната ръка или насипваш пясък докато е мокра и като изсъхне измиташ излишния. Или след като е изсъхнала изолацията нанеси едно циментово мляко. ...
bat_al_a написа:
Колега 4опар ...Защо реши че не се слага геотекстил не ми е ясно, явно.... Не мога да разбера какво неадекватно намираш в предния ми пост. Правил съм доста пъти и това с пясъка и не е имало никога проблеми с времето.
Определено ти е неадекватен първия пост. Стъклофибърна мрежа?!? Знаеш ли за какво се ползва тя?
На мой обект ако те видя да нанасяш циментово мляко, ще изхвърчиш като коркова тапа на улицата. Аз плащам щури пари за диамантено шлайфане, за да се отстрани циментовото мляко, а ти го пробутваш като решение.
Какво да ти кажа за последния ти пост??? Продължаваш да поддържаш едно неадекватно поведени, което е неприсъщо за образован и културен човек ако се смяташ за такъв.
bat_al_a - специалист
Да, много добре знам кое за какво се използва и какво предствлява. Като армировка полагам и геотекстил 65гр/кв.м. и стклофибърна мрежа. И с двете се получава добра армировка за този тип хидроизолация. И да ти кажа честно, въобще не ме вълнува какво става по твоите обекти. Аз лично спирам с даването на подвеждащи съвети, нека дадем думата на майсторите. Продължете оттук нататък вие дискусията колеги :prayer:
chapara - майстор
Колега 4опар ли си шопар
Не мога да изпадна на твоето ниво, поне се научи да четеш-Чапар. Иначе колко едра е една фирма, се изчисляваше в годините на Мутрите. Сега фирмите са голями, средно голями и малки. Малките, поради стеклите се обстоятелства на финансова криза, се позамразиха, дори бих казал и средните като мен. Но от това каква фирма ръководиш, не произлиза колко знания и ъкъл имаш, особено за България. :cool:
Това с рекламата на матерялите съвсем не е така, защото съществото на Форума е такова , че ако не посочиш правилния матерял за изпълнение, все едно че нищо не си казал. Когато става дума за реклама нещата са доста по-прозрачни и "бият на око".
от течните хидроизолации
Най накрая нещо добро, че с тези мазани изолации ми побеля косъма :lol:

Другото с което не мога да се съглася е това с изтъняването на цените на матерялите.
Купувай и слагай по ъглите от скъпата ъглова мрежа, аз пък си вземам от геотекстил на 90 ст/кв.м. и ми излиза като я нарежа на ленти линейния метър около 15ст.
Интересно ми е в твоя богат опит кой плаща цената на матеряла, клиента или Ти. Или печелиш клиенти като им закупуваш евтини матеряли, за да докараш супер-ниска себестойност на завършения продукт, което между другото , за сметка на качеството, особено се толерира от българина :?:
Правил съм доста пъти и това с пясъка и не е имало никога проблеми с времето.
А това ще се направя че не съм го чул, защото кой пясък, какъв пясък и други мисля че не са в твоята компетенция :wink: , особено ВЪВ времето :cool:
jekasus - майстор
Бая глупости сте изписали, най ми хареса за циментово мляко и пясъка.
И за геотекстила и за компенсаторна лентата си има приложение спрямо основите, които има, да се заместват взаимно е финансово глупаво и тъпо.
Аз още не видях отговорите на въпросите ми(със снимки).
dimovdid - специалист
Изчистих всичката мизерия, направих замазка 3-4 см с мрежа. Използвах Хидрозол за изолация и се получи това. И отгоре гранитогрес. Доволен съм!
Д

Сега мисля за навес http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 20&t=43764

Снимките се подредиха обратно на хронологията.

Прикачен файл

15052013634.jpg

Прикачен файл

08052013575.jpg

Прикачен файл

30042013540.jpg

Прикачен файл

18022013398.jpg Така беше...

Тема "Тераса с битумна изолация (воалит)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: