Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте на всички , обръщам се към вас за помощ, защото съм в безизходица. Живея в апартамент , източно разположение , среден , на последен етаж, като отгоре има тавански помещения, в които не се живее. Проблемът ми е : от януари насам изби мухъл на вси4ки външни така да се каже стени.Обяснявам: в хола само на стената около прозореца ( стара дървена дограма, без изолация,не се отоплява , има открита тераса.) В кухнята пак само на стената на прозореца (стара дървена дограма, без изолация , отоплява се нередовно само вечер когато се готви, като се готви на балконът ,като реално към него води само врата т.е. не е залепен за самата кухня). Следват гореспоменатия балкон и едната спалня в тях няма проблеми с мухъла ( също стара дограма без изолация и без отопление.). И на последно място моята спалня мухъл само в горния ъгъл с тавана , тук има пвц дограма (по която цяла зима има конденз) мисля 3 камерна и изолация от вътре 5см не знам как се казва май стериопор (извинявам се ако не се изразявам правилно). Така интересното е че започва да ми мухлясва матрака на леглото от долната страна, което е ужасно защото детето ми спи с мен на него. И на последно място идва коридорът , който се простира от хола до втората спалня та на неговата външна стена(т.е. от към етажния коридор) цялата най вече по горните ъгли има мухъл. Молбата ми е да ми кажете ако се сещате какъв е проблема и какво е разрешението му. Да кажа само че във всички стаи с изкл на хола е бонтайл отгоре с няколко слоя латекс. В този апартамент живея от 20 година и никога не е било така блокът е на окло 25 г. тухла мисля . Ще се радвам да ми помогнете със съвети, благодаря предварително и се извинявам ако нещо не съм описала както трябва!!!
Делян - специалист
35 години живях в подобен апартамент на последен етаж. Мухъл, влага, алергии, дихателни проблеми и т.н. и т.н. Ако мислите за детето си поне, хващайте се здраво с мъжа си и действайте... Външна изолация, вътрешна изолация, включително и на таваните и над тях (щом сте на последен етаж), смяна на дограмата, ефективно отопление и т.н. Не съм майстор - това мога да кажа най-общо, специалистите да доуточняват...
Огледайте и за течове откъм тавана...
Точно това аз искам да се направи. Проблемът е , че съм от малък град в който "специалистите" гледат само да ти вземат парите без да ти помогнат в решаването на проблема. За това и питам искам да знам къде , какво и как да се направи за да не ме страх , че догодина пак ще е същото. Предстои вкарване на парно в цялото жилище.

Тема "Проблем с мухъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: