Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
etconev - специалист
Извинявам се предварително, ако въпроса ми е ме за този раздел.
Проблема ми е следния. На вилата имам помещение, подземно, около 70кв.м. направено от панели, преди повече от 20г. Таванът му също е от панели и са наравно с повърхността, открити са. По него се върви постоянно. С течение на времето се получиха малки пукнати от които при дъжд тече в помещението. Имам изготвен проект за укрепване и т.н с корлони, трегери, горна плоча и т.н, но изпълнението ще ми струва около 11000лв., коитоза момента не мога да отделя. Решил съм поне да оправя малко горните панели, за да спра теча. Мисля да направя някаква замазка. Моля ви кажете ми каква здрава замазка да направя, която и спре теца и да може да се ходи отгоре, без да се разрушава.
Благодаря предварително.
ISOMAX - специалист
Много удачно и по-изгодно е проблема да бъде решен с ИЗОМРАЗ.
Marisan - специалист
Здравейте etconev!
Бихме Ви препоръчали следното решение на Вашия проблем:
Ако пукнатините са силно изразени можете да ги запълните с полиуретанов уплътнител ТЕРАФЛЕКС® PU 40 FC или ТЕРАФЛЕКС® PU 50 FC. След това е хубаво да хидроизолирате цялата повърхност с ХИДРОЗОЛ®. Този продукт ще образува еластична безшевна мембрана с нулево водопоглъщане, която ще защити Вашата конструкция. Принципно покритието може да бъде оставено като финишно, ако няма големи механични натоварвания, но тъй като Вие споменахте, че ще извършвате постоянно движение, ние бихме Ви препоръчали да защитите хидроизолационния слой по подходящ начин. Това можете да постигнете посредством насипване на баластра, сгурия или други или като направите циментова замазка върху хидроизолацията. Подходящ продукт за тази цел е ЦИМЕНТОЛ®. Разбира се, можете да използвате и друг артикул на циментова основа.
На този лик ще откриете повече информация относно това как да положите хидроизолационния слой.
http://www.marisanbg.com/bg/hidroizolat ... YpGJKJbB14
vladilen - специалист
а кой от горепосочените продукти може да се полага директно върху XPS и да остане като финално покритие (ненатоварено)?
Marisan - специалист
Здравейте!
ХИДРОЗОЛ® може да бъде използван за финишно покритие (при условие, че няма да е натоварено) над XPS. За целта обаче е необходимо да се направи първо армирана шпакловка, ако материалът е поставен на стената или замазка, ако става въпрос за под. Едва след това можете да нанесете ХИДРОЗОЛ®.
vladilen - специалист
Marisan написа:
Здравейте!
За целта обаче е необходимо да се направи първо ... замазка, ако става въпрос за под. Едва след това можете да нанесете ХИДРОЗОЛ®.
ето това исках да си спестя - не искам да товаря допълнително плочата от към тегло, цена и хамалогия
други предложения?

Тема "Дайте съвет за замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: