Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
VLADO66 - майстор
Споделих лични впечатления от Ондулин-когато трябваше да покривам най-близкия строителен магазин беше на трийсетина километра и уж за временно ,а то си остана за постоянно.
schuldiner - майстор
Естествено че лични впечатления споделяме - то ако четем само рекламите на търговците и производителите... А във Варна ондулинът е табу и по друга причина (макар хората да имат склонност да забравят). Тук пада поне една градушка през лятото, въпрос на време е да уцели твоя район. Хубавото е, че Голямата градушка беше в началото на строителния бум (2004-та ако не греша) и предприемачите бързо се отказаха от този вид покритие. Дори само по тази причина ондулинът е компрометиран завинаги.

По темата: Принципно върху дъсчена основа не се лепи с горелка. Вариантите са или студено битумно лепило, или гвоздеи, като по технология първият пласт е задължителен, а към него вторият вече може да се лепи и с нагряване. Факт е обаче, че върху ползвани за кофраж дъски/плоскости средно качество битумна мембрана успява да залепне прилично. Така че за второстепенни постройки може да се пренебрегне правилото за минимум два пласта и да се лепи директно с посипката, като се кове надлежно по снадките. Излишно ли е да споменавам за стотен път, че мембраната не трябва да е на основата на стъклен воал?

ПП Веднъж вече се похвалих с един успешен експеримент, подходящ точно за навеси и бараки: Вместо дъсчена обшивка и последващи устойчиви покрития, направих обратното - по ребрата евтина мембрана за керемиден покрив а над нея дъски за защита. Дъските с нищо не се обработват.
muhtarov - специалист
това което съм виждал от ундолина ако не мине градушката, ще мине слънцето и пак ще му разкаже играта.
може да не съм прав, но за мен покривното покритие трябва да е здраво, устойчиво във времето и много яко хванато за конструкцията. специално покривните дейности трябва да се изпълняват без компромиси за качество.

ламарина за дом не - колегата Вадим, виждам че се занимавате с покриви, явно сте и добри и си разбирате от работата. Работя в същата сфера, тенекеджийски дейности по покривите, битумни и синтетични мембрани и други. Имам над 80 монтажници на щат. (не се хваля просто казвам числа за да стане ясно, че не правя самоделки).

Ако не е във смолян или друг регион със силни снеговалежи където от презумция се слага ламарина и як наклон за да заминава бързо снега, .. на един дом, .. къща най добре стои керемидата,
било то заради здравината, не шуми толкова при дъжд както при ламарина, самия комфорт, стереотип ако искаш му кажи, но ти дава друго усещане когато покривната площ е с керемида.
IJAN - специалист
Напълно си прав-особено ако керемидата е Тондах.
savagebs - специалист
Този ундолин се кове , слагат се едни капачки на главите на пироните но те за няколко години изгарят от слънцето и се разпадат и в последстие през дупките започва да тече, като бонус дървенията която е под него започва да гние, при нас даже гъби взеха да се появяват, закрепих положението с мазане с една течна гума на главите ама си е занимавка, от хубавата керемида по хубаво няма дори да не е тондах , на село от 1940та година са и не са мръднали тези керемиди.
pif4o - специалист
Здравейте, за да не отварям нова тема ще ползвам тази :) На входното стълбище има остъкление, чиито покрив над самата врата на времето е правен от тенекия, която сега е изгнила доволно и като завали всичко пред входната врата и по стълбите става леш. Това покривче над вратата е с размери 230см дължина и 130 см ширина, височината за да го стигна обаче е около 5 метра, имам лесен вариант за достигането му ако се катеря по самите азбестови плоскости които пък са покрив над самото стълбище към вратата те са дълги 4 метра и на тях също съм хвърлил мерника да ги разкарам. Та мислих разни варианти от горе за покривчето над врата, единия е да купя ОСБ лист които по спомен е с размер 250 на 125, предварително на земята да му залепя от горе битумната хартия с посипка, но без първия пласт, след това целия тоя лист да го кача и направо да го метна отгоре на козирката, като после от долу го хвана с винтове, и накрая залепя и първото парче хартия което ще огъна на горе малко по стената да хване че като капе от олука да не пръска по стената. Разбах че тая хартия не е задължително да се нагрява и лепи а имало лепило за студено лепене, прочетох на горе в темата че може и да се кове, ама няма ли да пропуска вода после през пирончетата и да накваси ОСБ-то, освен ако не кова в началото на слоя и после другия да покрива пироните. Втори вариант които бях измислил и е далч по лесен поне за мен е да метна нова поцинкована ламарина, но все още не съм измислил как мога да я закрепя за старата , някви винтове с гумени подложки ли кво ли. След всичко това ще разкарам и тея вълнообразни азбестови плоскости и на тяхно място пак осб и битумна хартия с посипка. Мислех и за термо панели ама пусто 30 кинта квадрата ... пък то да беше само тоя покрив. А ако имате по добро и лесно за изпълнение предложение, целия съм слух :)
Чираче - майстор
pif4o написа:
Здравейте, за да не отварям нова тема ще ползвам тази :) ..., целия съм слух :)
Видях с Гугъл това покривче. Може да се направи по много начини, стига да има пари. :?

Но повода да пиша тук е друг. Огледах цялата триетажна къща от различни страни, и съм силно притеснен. Потенциално опасна е за живеене. Няма НИТО ЕДНА колона. Трегери има само под таванските помещения, и то не по цялата дължина на стените. И както казваш, че има пропадания и нацепвания, при едно по-силно земетресение може да стане голяма беля. Мислил ли си за продажба?
pif4o - специалист
Естествено, и минута не ми се седи в нея , ако можех и имах къде още сега се махам, не само заради конструкцията, просто ми е писнало от нея, и от други неща покрай нея :) Но има проблем с продажбата все още, има един дядо ползвател дето е брат на Дънкън Маклаут, докато е жив кои щи я купи. Принципно в този район и съседния Гагарин масова така са строени на времето, камени основи и на горе само тухли единички, наща има и плочи между етажите съчетани с гредоред, плочата е около 10 см и над нея греди със сгур и после дюшаме, само в самия център на къщата където има голям коридор там плочата е изпълнена с 25 см бетон, от вън не се вижда щото явно ляга на вътрешния ред тухли, вертикални кулони няма никъде. Дори и да не съм специалист знам че не е земетръсоустоичива, устояла е на земетресенията които са минали през Пловдив от 60 те години на сам те се въртят около 5-5,5 беше псоледното преди 2 год по спомен, ама не ми се чини да издържи на нещо над 6 и си е постоянен страх, да не дава господ да друса силно, или поне да не сме в нея хаха. Като идваха едни инжинери да гледат цепките за укреоването ги питах за това нещо, човека вика то ако друсне по силно цепките са ти най малкия проблем :) Търси ми нещо там покрай вас там като я продам ;)

По темата, намерих в Пазарджик термопанели парчета по 2.5метра на по 18 лв квадрата, ще взема от тях да оправя тоя покрив, после следва укрепването (бригадата щяла чак след две седмици да е свободна ) за гаража дето мислихме с тебе може да останат пари само да излеят основата долу, така и така ще копат покраи основите поне и тва да свършат :) Но предвид че мисля и за продажба от извесно време не се знае струва ли си излишни пари да се наливат.
Чираче - майстор
pif4o написа:
:) Търси ми нещо там покрай вас там като я продам ;)

.
Тук може да се намери всичко, което искаш. Стига да имаш парите. Само трябва преговорите за продажба на къщата и покупка на друг имот да ги водиш паралелно. Пари в банка не задържай, защото за момента се стопяват бързо. Ако вземеш къща с двор, дядото ще си намери работа в него. Само трябва да го склониш, или уплашиш от падане на къщата. :lol: Ама ще ти е малко трудно, доколкото успях да го видя. :?

Тема "Полагане на хидроизолация на дървен покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: