Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
etconev - специалист
Здравейте. Направих си един навес на вилата, като покрива е дървен, обикновенни кофражни дъски. Намислил съм да го завърша с полагането на рулонната хидроизолация, от тази която е с посипка. Може ли да ми кажете как тчно се полага. Ясно ми е, че става с горелка и залепяне. Необходимо ли е самите дъски преди това да се намажат /грундират / с нещо? Питам защото четох някаква статия, че при полагането на тази хидроизолация върху дъски не е необходимо да се грундира с нищо, а се полага направо. Понеже не съм много сигурен дали съм разбрал правилно, затова питам и тука. Целта ми е да се рзмина с възможно най-малко пари :mrgreen: затова ако не е крайно необходимо полагането на грунд или нещо подобно ще съм благодарен да го споделите.

Полезна информация: Намерете препоръчани изпълнители за хидроизолация на покриви
VLADO66 - майстор
Дъските трябва да са абсолютно равни и над тях да се положи пародифузна мембрана която да ги отдели от рулоните.Ако дъските не са калибровани е по-добре да се постави ондулин.
etconev - специалист
Въпроса е, че аз вече съм си купил рулоните с посипката, затова питам дали отдоло трябва да се нанася грунд или не е задължително условие. Дали ще си залепнат направо върху дървото?
VLADO66 - майстор
Мажеш с битуменка и полагаш рулата,ама тоя съвет все едно не съм ти го дал щото принципно не се прави така,ама за евтинджос толкова :)
etconev - специалист
VLADO66 написа:
Мажеш с битуменка и полагаш рулата,ама тоя съвет все едно не съм ти го дал щото принципно не се прави така,ама за евтинджос толкова :)

Ха-ха :-D ок гроб съм и мерси.
Здравей еtconev,

Ако не си пристъпил към действие все още, ето и моите съвети:

1. Основата от дъски трябва да е идеално гладка и да не се очакват последващи движения на дъските. В противен случай ще се получи нещо доста грозно като изглед на покрива - хидроизолацията ще се усуче или нагъне.
2. Ако дъските не са сухи и се изметнат, възможно е хидроизолацията да се отлепи или дори да се разкъса.
3. Не използвай грунд!!! Особено ако е на ацетонова основа, защото при газопламъчно полагане на битумната мембрана дъските може да се подпалят!

Надявам се, че съм бил полезен.
juvesan - специалист
Да се възползвам и аз от темата на колегата - надявам се няма против но имам един такъв въпрос: на дървен покрив на неотопляемо помещение ще се слага ЛТ ламарина - има ли нужда да се използва някакви мембрани или други покрития? Въпроса опира до евентуалния конденз по ламарината в преходните сезони и тяхното отражение... имам наблюдения на ламарина на метален покрив, ама на дървен - никакви ...
VLADO66 - майстор
Пародифузна мембрана/фолио/-полага се над обшивката под ламарината.Парите като преминат през мембраната и кондензират върху ламарината,се стичат по мембраната извън покрива.Но за тази цел обшивката трабва да е плътна и равна за да не може фолиото да образува джобове.
juvesan - специалист
Благодаря :partyman:
isb - напреднал
Колеги да попитам и аз ако върху покрив с ЛТ ламарина се сложи фолио, за да извежда кондензираната вода върху фолиото трябва ли да де прави скара за ламарината или може да се сложи директно върху фолиото, което разбира се е положено върху плътни кофражни дъски.

Тема "Полагане на хидроизолация на дървен покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: