Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
VLADO66 - майстор
Нещо не разбрах-искаш върху ламарината фолио и отторе пак ламарина :?
Вадим Владимиров - специалист
isb написа:
Колеги да попитам и аз ако върху покрив с ЛТ ламарина се сложи фолио, за да извежда кондензираната вода върху фолиото трябва ли да де прави скара за ламарината или може да се сложи директно върху фолиото, което разбира се е положено върху плътни кофражни дъски.
Нещо подобно

Прикачен файл

SAM_0196.jpg
isb - напреднал
VLADO66 написа:
Нещо не разбрах-искаш върху ламарината фолио и отгоре пак ламарина :?
Не не върху ламарината фолио и отгоре пак ламарина. Слагам гредите върху тях кова плътно кофражни дъски след това слагам фолио и отгоре ламарина. Та въпроса ми е между фолиото и ламарината трябва ли да се прави задължително скара или може директно ламарината да се сложи върху фолиото и да се хване за кофражните дъски.
VLADO66 - майстор
Трябва да се направи скара-по този начин ще има възможност конденза да се оттича и ще позволи на покрива частично да се вентилира за да се избегнат зони където е възможно развитието на мухъл и гнилостни процеси.
isb - напреднал
VLADO66 написа:
Трябва да се направи скара-по този начин ще има възможност конденза да се оттича и ще позволи на покрива частично да се вентилира за да се избегнат зони където е възможно развитието на мухъл и гнилостни процеси.
Много благодаря
VLADO66 - майстор
Ето една скорошна аналогична тема viewtopic.php?f=19&t=44725
muhtarov - специалист
Владо66 ... тоя ундолин - не че нещо лично ама за мен тоя материал се равнява на лайно. :)

колегата рулонна изолация или битумни керемиди само ако имаш ОСБ или шперплат за ламперия мин. 20мм дебелина
да е равна повърхност, иначе ще имаш проблеми след 2-3 години.

нищо сложно няма в полагането, но е препоръчително да си вземеш някой който може да го монтира. Купи си сам материала, а дай друг да го монтира.

Ако минеш на ЛТ или метални керемиди, пародифузното фолио е задължително. Но лично аз не препоръчвам за дом ламаринен покрив.
Вадим Владимиров - специалист
muhtarov написа:
Владо66 ... тоя ундолин - не че нещо лично ама за мен тоя материал се равнява на лайно. :)

колегата рулонна изолация или битумни керемиди само ако имаш ОСБ или шперплат за ламперия мин. 20мм дебелина
да е равна повърхност, иначе ще имаш проблеми след 2-3 години.

нищо сложно няма в полагането, но е препоръчително да си вземеш някой който може да го монтира. Купи си сам материала, а дай друг да го монтира.

Ако минеш на ЛТ или метални керемиди, пародифузното фолио е задължително. Но лично аз не препоръчвам за дом ламаринен покрив.
И защо за дом, не препоръчваш ламаринен покрив?
VLADO66 - майстор
Мухтаров,не мога да се съглася че Ондулин е лайно.Преди около 12-13 г. си покрих терасата на вилата,която не е много далеч от Варна и материала досега не е мръднал.Има заводска гаранция 15г. http://www.onduline.com/bg/bg-onduline-classic1 Друг е въпроса че някои хора не го харесват на вид. Лошо име на този материал може да е създала една конкурентна фирма-Гута чиито листове се обезцветяват след няколко години.
schuldiner - майстор
Универсален покривен материал – лек и гъвкав, подходящ за всякакви покриви.
Икономичен - ниски разходи за транспорт, монтаж и носеща конструкция.
Оптимална изолация - подобрява топло- и звукоизолационните характеристики на покрива.
Устойчив на ураганни ветрове и големи натоварвания - ветрове със скорост над 192 км/ч и натоварвания над 900 кг/м2.
Нечуплив при транспортиране и монтаж.
Екологичен – не съдържа азбест и други вредни вещества.
Отлична вентилация – подобрява комфорта на обитаване и препятства кондензацията.


Владо, това е от линка ти. При положение, че нито едно от твърденията не е вярно, как да го харесваш?! Преди повече от 15 години имаха свестни идеи, ама откакто се ориентираха към "бюджетните" решения, много я втасаха...

Тема "Полагане на хидроизолация на дървен покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: