Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
VLADO66 - майстор
Ето една скорошна аналогична тема viewtopic.php?f=19&t=44725
muhtarov - специалист
Владо66 ... тоя ундолин - не че нещо лично ама за мен тоя материал се равнява на лайно. :)

колегата рулонна изолация или битумни керемиди само ако имаш ОСБ или шперплат за ламперия мин. 20мм дебелина
да е равна повърхност, иначе ще имаш проблеми след 2-3 години.

нищо сложно няма в полагането, но е препоръчително да си вземеш някой който може да го монтира. Купи си сам материала, а дай друг да го монтира.

Ако минеш на ЛТ или метални керемиди, пародифузното фолио е задължително. Но лично аз не препоръчвам за дом ламаринен покрив.
Вадим Владимиров - специалист
muhtarov написа:
Владо66 ... тоя ундолин - не че нещо лично ама за мен тоя материал се равнява на лайно. :)

колегата рулонна изолация или битумни керемиди само ако имаш ОСБ или шперплат за ламперия мин. 20мм дебелина
да е равна повърхност, иначе ще имаш проблеми след 2-3 години.

нищо сложно няма в полагането, но е препоръчително да си вземеш някой който може да го монтира. Купи си сам материала, а дай друг да го монтира.

Ако минеш на ЛТ или метални керемиди, пародифузното фолио е задължително. Но лично аз не препоръчвам за дом ламаринен покрив.
И защо за дом, не препоръчваш ламаринен покрив?
VLADO66 - майстор
Мухтаров,не мога да се съглася че Ондулин е лайно.Преди около 12-13 г. си покрих терасата на вилата,която не е много далеч от Варна и материала досега не е мръднал.Има заводска гаранция 15г. http://www.onduline.com/bg/bg-onduline-classic1 Друг е въпроса че някои хора не го харесват на вид. Лошо име на този материал може да е създала една конкурентна фирма-Гута чиито листове се обезцветяват след няколко години.
schuldiner - майстор
Универсален покривен материал – лек и гъвкав, подходящ за всякакви покриви.
Икономичен - ниски разходи за транспорт, монтаж и носеща конструкция.
Оптимална изолация - подобрява топло- и звукоизолационните характеристики на покрива.
Устойчив на ураганни ветрове и големи натоварвания - ветрове със скорост над 192 км/ч и натоварвания над 900 кг/м2.
Нечуплив при транспортиране и монтаж.
Екологичен – не съдържа азбест и други вредни вещества.
Отлична вентилация – подобрява комфорта на обитаване и препятства кондензацията.


Владо, това е от линка ти. При положение, че нито едно от твърденията не е вярно, как да го харесваш?! Преди повече от 15 години имаха свестни идеи, ама откакто се ориентираха към "бюджетните" решения, много я втасаха...
VLADO66 - майстор
Споделих лични впечатления от Ондулин-когато трябваше да покривам най-близкия строителен магазин беше на трийсетина километра и уж за временно ,а то си остана за постоянно.
schuldiner - майстор
Естествено че лични впечатления споделяме - то ако четем само рекламите на търговците и производителите... А във Варна ондулинът е табу и по друга причина (макар хората да имат склонност да забравят). Тук пада поне една градушка през лятото, въпрос на време е да уцели твоя район. Хубавото е, че Голямата градушка беше в началото на строителния бум (2004-та ако не греша) и предприемачите бързо се отказаха от този вид покритие. Дори само по тази причина ондулинът е компрометиран завинаги.

По темата: Принципно върху дъсчена основа не се лепи с горелка. Вариантите са или студено битумно лепило, или гвоздеи, като по технология първият пласт е задължителен, а към него вторият вече може да се лепи и с нагряване. Факт е обаче, че върху ползвани за кофраж дъски/плоскости средно качество битумна мембрана успява да залепне прилично. Така че за второстепенни постройки може да се пренебрегне правилото за минимум два пласта и да се лепи директно с посипката, като се кове надлежно по снадките. Излишно ли е да споменавам за стотен път, че мембраната не трябва да е на основата на стъклен воал?

ПП Веднъж вече се похвалих с един успешен експеримент, подходящ точно за навеси и бараки: Вместо дъсчена обшивка и последващи устойчиви покрития, направих обратното - по ребрата евтина мембрана за керемиден покрив а над нея дъски за защита. Дъските с нищо не се обработват.
muhtarov - специалист
това което съм виждал от ундолина ако не мине градушката, ще мине слънцето и пак ще му разкаже играта.
може да не съм прав, но за мен покривното покритие трябва да е здраво, устойчиво във времето и много яко хванато за конструкцията. специално покривните дейности трябва да се изпълняват без компромиси за качество.

ламарина за дом не - колегата Вадим, виждам че се занимавате с покриви, явно сте и добри и си разбирате от работата. Работя в същата сфера, тенекеджийски дейности по покривите, битумни и синтетични мембрани и други. Имам над 80 монтажници на щат. (не се хваля просто казвам числа за да стане ясно, че не правя самоделки).

Ако не е във смолян или друг регион със силни снеговалежи където от презумция се слага ламарина и як наклон за да заминава бързо снега, .. на един дом, .. къща най добре стои керемидата,
било то заради здравината, не шуми толкова при дъжд както при ламарина, самия комфорт, стереотип ако искаш му кажи, но ти дава друго усещане когато покривната площ е с керемида.
IJAN - специалист
Напълно си прав-особено ако керемидата е Тондах.
savagebs - специалист
Този ундолин се кове , слагат се едни капачки на главите на пироните но те за няколко години изгарят от слънцето и се разпадат и в последстие през дупките започва да тече, като бонус дървенията която е под него започва да гние, при нас даже гъби взеха да се появяват, закрепих положението с мазане с една течна гума на главите ама си е занимавка, от хубавата керемида по хубаво няма дори да не е тондах , на село от 1940та година са и не са мръднали тези керемиди.

Тема "Полагане на хидроизолация на дървен покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: