Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mitko64 - майстор
При дъждове, вода се стича някъде под топлоизолацията на горния балкон и капе в профилите на дограмата, явно където е пробита за закрепване на алум. стреха отвън. Мисля да изчегъртам пяната и да шприцовам нещо по- хидроустойчиво. Дайте съвет за материал с подходяща консистенция. Със силикон от тези саламите, дали ще се получи? Достъпа до горната тераса ми е отказан. Ето снимка на ситуацията.

Прикачен файл

IMG_0094.jpg
themask - специалист
Само от тази снимка няма как да стане ясно откъде точно просмуква водата :?

Силикон точно надали ще издържи дълго. Аз съм ползвал полиуретан за фугите на една открита тераса - работи перфектно. Ползвах Sika 11FC+.
Само да не идат 5 салама, докато запълниш дупките :wink:
mitko64 - майстор
Тече някъде между външната топлоизилация и стената на горната тераса(отгоре топлоизолацията е спукана поне метър, като гледам от далече). Иначе отвън на дограмата има алум. стреха, която е закрепена с винтове за профила. Та се съмнявам където са пробити дупките, капе в профилите и после капе на пода. Пет салама едва ли ще стигнат, а погледнах цената на Сиката, която препоръчваш и ме заболя главата. Но нека собственика си реши.

Тема "Хидроизолация на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: