Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
rorik - специалист
rorik написа:
Как да поправим глупостта колективна
Бях домоуправител. Не можех да събера мнозинство за ремонт. Казах да си правят събрания за избор на домоуправител и междувременно запушвах дупките по покрива.Течеше от фугите край равата изолация. Не замазаха фугите около асансьорната шахта. Асансьорната шахта е била покрита с ламарина. и с борд от 10-тиня сантиметра.Ламарината открадната.Водата свалила мазилката на асансьорната шахта.
Глупаците изстъргаха здравата изолация .Без замазка наклепаха с грунд и лепнаха навярно най евтината посипка.
Сега как да се замажат фугите , като е оклепено с грунд?.
schuldiner - майстор
За панел ли става дума? Вероятно... Все пак уточни кои фуги - вертикалните или околовръст на асансьорната клетка.
Принципно не е правилно фуга да се пълни с варов (циментов) разтвор. Възможно е грундът да не пречи, стига да не е ментак и той.
Ако ти лично си правил поправките по покрива (предишните), да взема да ти обясня как може да стане. Ако е за бъдещите майстори да им препредаваш... не ми се занимава.
rorik - специалист
Да , за панел става въпрос.За вертикални фуги. Едната фуга е на самата шахта с еднакви циментови страни. Другите 2 , са между тухлен комин и бетоновата шахта. Какъв материал , да ползвам? От теорията знам , че трябва да се слага мрежа . Питах в магазина ,не знаят за такава мрежа. Взех една мрежа за гипсокартон , ама не я сложих , тогава , а така издържа само 3 години. .
То и една хоризонтална сълзи та е направила петно. Има и едни самозалепващи ленти , стават ли за вертикални фуги, че е показано че са за комин долу хоризонтално. ? Колко им е тряйността ?
Има да замазвам и една фуга на село на къщата , вертикална , на външна мазилка.
Ще прочета пак ,ама си е друго да каже някой патил.
schuldiner - майстор
Лентата, която скрива фугата има такъв профил ___/\___. Ъгълчето служи да компенсира движенията докато краищата са фиксирани. Ако няма място да се пъхне във фугата, ъгълът е навън. Към комина е подобно, но под прав ъгъл двете периферии.
Хоризонталната е с компенсатор, който се захваща само към стената на асансьорното, а към покрива лежи свободно. Върху него се монтира/лепи още една лента, вече плътно и към двете повърхности, но свободна (с гънка) в средата.
Най-достъпни материали са поцинкованата ламарина и битумните мембрани, но не пречи да ползваш каквото имаш под ръка.
Десетина сантиметра за перифериите са достатъчни, за плисето - 1-2 см.
bat_al_a - специалист
Защо не пробваш с мазана течна хидроизолация, с армировка от текстил, който се предлага заедно с изолацията, лесно, бързо и трайно решение :)
rorik - специалист
Извинете , нещо сбърках, писах и мнението ми отиде някъде , на грешно място.Осъзнах се.
За вертикалната , ясно.За да се залепи добре ,повръхността трябва да е добре гладка. Може ли да се изшпаклова с Церезит CM 16, 17 , 25 - лепило за керамични плочки за навън
За хоризонталната.Оклепана е с грунд , дето са лепили посипката. Това, чисти ли се с нещо?
Върху него може ли да се шпаклова с горните материали?
rorik - специалист
bat_al_a написа:
Защо не пробваш с мазана течна хидроизолация, с армировка от текстил, който се предлага заедно с изолацията, лесно, бързо и трайно решение :)
Аз това исках за целия покрив.Глупаците измислиха , посипки. Имам една паднала от покрив , камичетата и се ронят. При тях сигурно има различни качества.
schuldiner - майстор
Ако си по-добър с четката и маламашката, отколкото с другите инструменти, прави я течна. Хем ще можеш да заравниш с лепило, щото битумната и самозалепващата не държат добре върху тераколи и лепила.
Грундът, особено ако е менте (а най-вероятно е такъв) няма махане. Върху него не може да се шпаклова с циментови разтвори. Вариант е да го покриеш с компенсатор, както обясних по-горе, но дюбелиран вместо залепен за стената. Следващата лента, щом не е битумна, трябва да хваща над него, на чисто.
ПП Надявам се разбра каква е ролята на плисето при обработка на фуги. Понеже на мен не ми е ясно как се оставят тези 1-2 свободни сантима в средата при мазана изолация, помоли някой друг да ти обясни.
rorik - специалист
Побесняха с тая посипка. Няма ли да стане да се махне грунда , около шахтата с някакъв разтворител?После някакъв грунд /от рода на боро контакт за да лепне някаква еластична замазка.Например от рода еласта и противомраз, или някакво ново дето прочетох . Или ламарина с плисе , като нагоре и по хоризонтала поне по 40 см . Мисля че е по удачно е с мазана , защото казаха че покритията на поцинкованата ламарина са лоши и ще трябва и мазана изолация за ламарина.А и разширителните параметри на мазаните са по еднакви. . Пустата им посипка , може ли да се демонтира , отлепва и да се ползва пак, че такива глупости ми говорят. ? Като нагреят тези камъчета няма ли да я пробият? Пустата им посипка е с хиляди кръпки. Бях на покрива за 10-тина минути докато я полагаха. Бяха превалили билото , а полагаха лентите от горе надолу., не трябва ли да я поставят отдолу нагоре оставят билото последно и да похлупятот двете страни..Причерня ми като ги гледах. Не видях разхвърляни найлончета по покрива за да са ги махали.Прочетох, че трябва да се маха найлончето ,което е на лентите , защото прегаря изолацията при полагане . Сигурно на места е прогорена и са кърпили. Има останали камъчета по 3-4 сантиметра. Направо си личат.Над шахтата не са сложили ламарина , както е било по технолигия. и няма борд , който да отвежда водата от основата. Направо са сложили любимата си посипка и от нея водата се стича по бетонните стени на шахтата ,във фугите , на която мазилката е паднала навсякъде.
Значи от прочетеното мисля че трябва да се направи следното.
1. Трябва да се сложи ламарина на шахтата ,както си е било, за да отвежда водата от основата на шахтата.
2.Да се махне изолацията , да се изшпаклова, да се сложи изолационна лента или еластична изолация.
3.Оторе да си слагат глупавата посипка.

Аз съм бабичка на 65 г.
.

Тема "Как да поправим глупост?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: