• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
gogol - помощник
На питащия вече отговорих в друг форум,но така или иначе той не пожела да ме послуша.Относно проникващите изолации - ефекта е доста добър,но пак казвам,че трябва да знаете точно какво правите.Колегата който толкова хвали Церезит - направо ми намирисва на реклама,и въпреки ,че на профила пише ,че е напреднал бих му дал няколко съвета относно хидроизолирането на помещение от вътрешна страна ....
Естествено ако поиска....
themask - специалист
gogol написа:
На питащия вече отговорих в друг форум,но така или иначе той не пожела да ме послуша.Относно проникващите изолации - ефекта е доста добър,но пак казвам,че трябва да знаете точно какво правите.Колегата който толкова хвали Церезит - направо ми намирисва на реклама,и въпреки ,че на профила пише ,че е напреднал бих му дал няколко съвета относно хидроизолирането на помещение от вътрешна страна ....
Естествено ако поиска....
За колегата не знам, но аз бих искал да чуя съвети :) Имам пълзяща влага в мазето - не повече от 5-10 см от пода. Гледам съм системи с мазане и такива с пробиване на дупки и впръскване. Все още не съм избрал нищо конкретно...
sadjoe - помощник
Update:

Като се има на предвид , че гледах този материал в мисия моят дом
Хидроизолация на стени на приземни етажи и мазета

След видяният видео материал имам доста въпроси:
- На какво разстояние от пода започват да се правят дупките за инжекционният крем (Weber 946) ?
- Изолационният крем (Weber 946) може ли да се замени с друг компонент? Ако, да с какъв? Защото едната тубичка е 45 лева, което си е голяма цифра.
- Каква е гаранцията, че след всичкото това направено няма да се върне проблема? И да след стриктното спазване на стъпките и използването на правилните и точни компоненти.
- В моят случай има и камък, как да се процедира с него?
stridata - специалист
themask написа:
gogol написа:
На питащия вече отговорих в друг форум,но така или иначе той не пожела да ме послуша.Относно проникващите изолации - ефекта е доста добър,но пак казвам,че трябва да знаете точно какво правите.Колегата който толкова хвали Церезит - направо ми намирисва на реклама,и въпреки ,че на профила пише ,че е напреднал бих му дал няколко съвета относно хидроизолирането на помещение от вътрешна страна ....
Естествено ако поиска....
За колегата не знам, но аз бих искал да чуя съвети :) Имам пълзяща влага в мазето - не повече от 5-10 см от пода. Гледам съм системи с мазане и такива с пробиване на дупки и впръскване. Все още не съм избрал нищо конкретно...
Аз също бих се възползвал от съвета :sad:
Виждам че темата е много стара, та може ли някой да сподели, след като е направил вътрешна хидроизолация, има ли ефект с какви матеряли и т.н. Имам подобен проблем и търся решение доста изчетох за тези и онези хидройзолации, но още не съм избрал.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Външна плюс дренаж, плюс хоризонтална мембрана недопускаща водни пари, останалато е психология!
Реално не се загледах в снимките на колегата пуснал темата, но моя не е точно такъв. Имам някаква влага на около 20-30см максимум от пода, съдя по това, че там се подкожушва латекса (етаж от къща на кота 0 строена 50те години ц каменни зидове). Решил съм да пробвам да хидроизолирам една стена за проба и ако нещата се подобрят поетапно да направя всички стени. Започвам с вътрешна стена тухлена зидария, свалих мазилката до тухла на 60-70см от земята и сега мисля поетапно да действам, въпроса е технологията и поредността на нанасянето на отделните компоненти. За сега съм се ориентирал към СТ90.
  • 1
  • 2

Тема "Как да изолирам влагата от стените и пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: