Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
brad4edat - специалист
Привет колеги!

Поизчетох няколко подобни теми на моя проблем, но не съм убеден, че при мен проблема е от подпочвени води, но пък може и да е!
Ето го нагледно и самия проблем-
Прикачен файл:
2014-10-22 20.29.58.jpg
Влагата в мазето
2014-10-22 20.29.58.jpg (74.53 KиБ) Видяна 2737 пъти
Прикачен файл:
2014-10-22 20.30.10.jpg
Влага в мазето
2014-10-22 20.30.10.jpg (106.41 KиБ) Видяна 2737 пъти
Значи блока е нов, на почти 6 години. Тухлен блок от типа при който стените не са носещи вече, а самата бетона конструкция. Не знам дали основата и мазетата са монолитна бетонна структура! Отвъншната страна на блока между почвата и самата стена е положено нещо подобно на кора от яйца, някакви голями листове с такава форма и изглеждат като пластмасови или някаква по-твърда гума. Предполагам, че е някаква хидроизолация, колко е кадърно положена не знам.

Проблема с тази влага ( която понякога е толкова силна, че по тавана се образуват капчици вода и петното става голямо, като на снимките) се появява само през студените месеци на годината, миналата зима го имаше, сега се появи пак преди две седмици! Винаги започва от малкото прозорче и след дни се разраства. Със застудяването на времето се получава конденз по прозорчето първо и после тръгва да разраства и по стената. Мазето го мазах 3 ръце отвътре с някаква течна хидроизолация на Boro или на Cerasid, като още не се бях нанесъл и не знаех за проблема. Намазах цялото мазе отвътре с нея и после когато изсъхна я варосах, понеже се притеснявах от поява на влага :lol: :lol: :lol: , че съм на пелети, а и смятам да си направя мазето чистичко и да си го ползвам за малка домашна работилничка, а не да става баш си на мръсно мазе. :lol: Прозорчето съм го оплътнил идеално към касата за да не ми влиза влажен въздух, входната врата също е оплътнена перфектно (пусти пелети), един вид мазето е херметично затворено, комшиите два пъти се наводняват от канала из мазетата но моето остана непокътнато. Улуците на блока не са вкарани в канала а изтичат директно отвън върху бетона около блока, без коментар съм тук :| Още по интересното е, че моето прозорче е в една обшта шахта с друго прозорче, което е в коридора към мазето. Около прозорчето в коридора и по стените на коридора си е сухо и няма никакви ядове, стените на съседни мазета са също сухи, само в моето го има проблема и само в хладно и студено време. Лятото при силни дъждове не е избивала влага. Предполагам, че не е от подпочвени води, въпреки, че улуците правят като язовир около сградата, мисля си, че е някаква температурна разлика или някак си въздуха застоява вътре в мазето, да е от влага в пелетите не ми се вярва. Понякога го отварям за проветраване когато съм там, имам и един влаго уловител с хапчета на Ceresid но ще го изхвърял, по 9лв за хапче на всеки две седмици е абсурдна цена.

Ако проблема е някаква температурна разлика, дали ще помогне ако налепя 2см. фибран или стиропор по този проблемен участък!? Пробих и дупки в касата на прозорчето и на вратата на мазето, и вкарах гофрирани тръби през, които да минава поне малко въздух за да не застоява този в мазето ми, ама ефекта е 0-лев :lol: ужас!:) Направих мазето като подводница, да не може капка вода да влезне отвън, пък то какво стана :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Toчно какво има отгоре и отвън. Плочата, която ти е таван отвън стърчи ли и тн подробностички дай. Тръби-мръби, каквото още се сетиш като инфо.
Освенн че коридорското прозоче не е "твое", какви други разлики има?
gogol - помощник
Тече ви от холкера - фондалина не е изолатор,а предпазваща хидроизолацията мембрана - може да се направи - само кажете с какво е шпакловано по стените - гипс или циментова шпакловка?
brad4edat - специалист
Проблема за сега го решавам успешно само с постояно леко открехнато прозорче. Таблетките за влагоуловителите са абсурно скъпи 9-10лв. бр. и свършват за 2 седмици.

Значи плочата на тавана на мазето излиза на нивото на бетонната площадка около блока, не е външна плоча. Отгоре над мазето е гараж, който не се използва. Няма никакви тръби в стените и плочите на моето мазе. Отвътре стените са изани с най-обикновена вар, върху нея сложих три ръце хидроизлолация от тия течните дето се мажат с валяче и после варосах отгоре за да белнат стените. Пода и тавана са си директно на плочите за сега. Горе и отстрани по ъглите има едни жълти хидроизолациони лепенки, слагат се преди мазането на течната хидроизолация. Площадката около блока е отлята на квадрати по около 10кв.м и между тях има фуги запълнени с някакви клечкории. Близките до мен фуги ги отворих, почистих и запълних с пяна. Отгоре в дясно на моето мазе, там където свършва влагата е стълбището на блока, постарах се и там да позапълня де що ми се види съмнително. Няма какво друго да се даде като инфо, това е всичко.

Иначе аз мисля след време мазето да си го направя на стая-работилничка и ще го облепя с фибран или стиропор + шпакловка и евентуално ламинат на земята. Няма да е мазе като мазе-кочина, а приятна стаичка за работа и занимавки с хобитата, които имам. :wink:

Мерси за вниманието, което сте ми обърнали!

Тема "Влага през зимата по тавана и стената на мазе в блок." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: